printlogo


پایان مسابقات جهانی کشتی آزاد با یک طلا برای ایران
نوری در تاریکی
نوری در تاریکی
کد خبر: 75824 تاریخ: 1396/6/5 14:41
رسول خادم در تمامی این چهار سال انواع و اقسام تغییرات را در کشتی انجام داد و تمامی مهره‌های خود را بر اساس سلایق شخصی خود انتخاب کرد تا بتواند به نتیجه مورد علاقه‌اش برسد.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات جهانی کشتی آزاد با عملکرد ضعیف کشتی گیران ایران در رقابت‌های چهار وزن دوم به پایان رسید. این رقابت‌ها در حالی روز گذشته به پایان رسید که کشتی ایران فقط به نظاره قدرت‌نمایی برترین‌های کشتی دنیا نشست و برخلاف چهار وزن اول هیچ حرف دیگری برای گفتن نداشت.

در چهار وزن اول مدال طلای حسن یزدانی و کشتی‌های خوبی که او در وزن 86 کیلو‌گرم گرفت، لحظات بسیار خوبی را برای علاقه مندان به کشتی در ایران رقم زد اما در چهار وزن دوم اتفاقاتی رخ داد که همگان علاقه مند بودند، به جای تماشای مسابقات این چهار وزن دوباره همان کشتی‌های حسن یزدانی در روز اول را تماشا کنند.
در چهار وزن دوم، میثم نصیری در وزن 65 کیلو‌گرم، مصطفی حسین خانی در وزن 70 کیلو‌گرم، پیمان یار احمدی در وزن 74 کیلو گرم و امیر محمدی در وزن 97 کیلو گرم کشتی گیران ایران بودند که هر چهار نفر با شکست مقابل رقبای خود از دور مسابقات کنار رفتند و مجموع تلاش این چهار نفر، چهار امتیاز شد تا 12 امتیاز روز اول را به 16 برسانند. 16 امتیازی که باعث شد تا در رده ‌بندی تیمی از بسیاری از کشورهای حاضر در این مسابقات عقب بمانیم. کسب یک مدال طلا در هشت وزن نمی‌تواند عملکرد خوبی برای کشتی ایران باشد و در تاریخ کشتی ایران بسیار کم دیده شده بود که با یک مدال به مسابقات پایان بدهد. در واقع اگر قرار باشد به این عملکرد کشتی آزاد نتایج مسابقات کشتی فرنگی هم اضافه شود آنگاه باید گفت که کشتی ایران در فرانسه یک فینالیست در 16 وزن داشت که یکی از بدترین نتایج تاریخ کشتی ایران را رقم زد. کشتی ایران چند سالی است که بد نتیجه می‌گیرد اما در سالهای اخیر هر بار یک قهرمان به فریاد کشتی ایران رسیده و با مدال طلای خود کشتی را نجات داده اما این بار حتی مدال طلای حسن یزدانی هم نتوانست کمکی به کشتی ایران کند. مسابقات جهانی 2014 تاشکند ازبکستان حمید سوریان با مدال طلای خود کشتی فرنگی را به قهرمانی جهان رساند و در بازی‌های المپیک ریو هم حسن یزدانی با مدال طلای خود مانع از فروپاشی کامل کشتی شد اما این بار طلای قهرمان دوست داشتنی ایران هم کمکی به کشتی ایران نکرد.
در این چند روز اخیر و حتی فراتر از آن در ماه‌های گذشته بارها شعار تغییر و جوانگرایی در ترکیب تیم ملی ایران از سوی فدراسیون کشتی و اعضای شورای فنی مطرح شد اما وقتی مصطفی حسین خانی 28 ساله مقابل فوجینارو ژاپنی و 21 ساله شکست می‌خورد، یا پیمان یاراحمدی مقابل کشتی گیر 23 ساله فرانسوی بیش از یک دقیقه روی پل گیر می‌کند، مشخص می‌شود که این هم فقط شعار بوده و این شعار هم دیگر نمی‌تواند کمکی به حال کشتی ایران کند.
مدیریت فدراسیون کشتی که در چهارمین سال ریاست خود به سر می‌برد؛ بارها شعار داشتن سه تیم در المپیک 2020 را سر داد اما حتما بعد از این ناکامی بزرگ و شکست فاجعه بار تیم کشتی آزاد جوانان در مسابقات جهانی فنلاند به این نتیجه رسیده است که بعد از حدود 4 سال کار در کشتی ایران به یک ورشکسته تبدیل شده است. رسول خادم در تمامی این چهار سال انواع و اقسام تغییرات را در کشتی انجام داد و تمامی مهره‌های خود را بر اساس سلایق شخصی خود انتخاب کرد تا بتواند به نتیجه مورد علاقه‌اش برسد اما حاصل این چهار سال کار و تغییرات به ناکامی بزرگ تبدیل شد! شاید امروز سوال مهم این باشد که اگر کشتی گیری همانند حسن یزدانی در ترکیب تیم ملی حضور نداشت، کشتی ایران چه چیزی برای ارائه در مسابقات جهانی فرانسه داشت؟

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/75824/