printlogo


قائدی می‌توانست مراعات کند
عباس عسگری: شاید مثل استقلال خوزستان قهرمان شدیم
عباس عسگری: شاید مثل استقلال خوزستان قهرمان شدیم
کد خبر: 100808 تاریخ: 1398/6/30 14:36

سمیرا شیرمردی/ یکی از اتفاقات مهم بازی نفت مسجدسلیمان و استقلال، مصدومیت عباس عسگری کاپیتان میزبان بود که منجر به بیرون رفتنش از زمین شد. عسگری که از این اتفاق خیلی ناراحت و عصبانی بود، همان موقع به صراحت گفت مهدی قائدی عمداً پایش را زد و مصدومش کرد. حالا حدود یک هفته از آن ماجرا می‌گذرد و عسگری روزهای سخت و دردناکی را می‌گذراند اما دیگر مثل آن زمان عصبانی نیست و می‌گوید شاید در مورد عمدی بودن حرکت قائدی اشتباه کرده. عباس عسگری کاپیتان نفت مسجدسلیمان در مورد وضعیتش، شرایط نفت مسجدسلیمان و... صحبت‌های جالبی دارد.

---

اوضاع پایت چطور است؟ با توجه به اینکه رباط صلیبی پاره کردی، احتمالاً درد داری...

 بله، هنوز درد دارم و باید منتظر باشم تا ورم پایم بخوابد. من چند روز پیش MRI گرفتم که دکتر گفت این MRI فقط رباط صلیبی را نشان داد و هنوز وضعیت مینیسکم مشخص نیست. تا الان مشخص شده رباطم پاره شده اما باید منتظر بمانم ببینم مینیسکم در چه وضعیتی است.

تا کی باید منتظر بمانی تا وضعیت مینیسکت مشخص شود؟

 دوشنبه می‌آیم تهران و قرار است با دکتر کیهانی صحبت کنم ببینم چه می‌شود. احتمالاً همان روز هم MRI دیگری می‌گیرم که برای عمل جراحی آماده شوم.

جالب بود بعد از اینکه مصدوم شدی و بیرون آمدی، هنوز MRI نداده بودی، قاطعانه گفتی رباط پاره کردی...

 بله، چون صدایش را شنیده بودم و زانویم جمع نمی‌شد. وقتی پایم ضربه خورد حتی زبانم قفل شد و نتوانستم چیزی بگویم. در مسیر که بیرون آمدم گفتم رباطم پاره شده که همان هم شد.

و گفتی قائدی عمداً زده.

 خب، آن موقع عصبانی بودم که گفتم قائدی عمداً زده. الان نمی‌گویم او عمداً زده اما می‌توانست مراعات کند. مثلاً اینکه مچ پایم را می‌زد یا جور دیگری این کار را انجام می‌داد که این اتفاق برایم نمی‌افتاد. به هر حال گذشت و کاری هم نمی‌شود کرد. در کنار این اتفاق تلخ یکسری اتفاقات مهم و شیرین هم افتاد و آن هم لطف اعضای تیم‌مان بود. آقای تارتار هر روز پیگیر حالم است و حتی در مصاحبه‌هایش در مورد وضعیتم صحبت کرد که جای تشکر دارد. بچه‌های تیم هم به همین صورت به من لطف دارند که واقعاً این اتفاقات، تلخی مصدومیت را کم کرده.

با این اتفاق فکر می‌کنم 6 ماه نتوانی بازی کنی.

 بله، من تا فروردین نمی‌توانم بازی کنم و این دوری خیلی برایم سخت است.

و ممکن است نامت را از لیست تیم هم بیرون بیاورند.

دقیقا. به هر حال من یک نیم فصل نمی‌توانم بازی کنم و باشگاه حق دارد بازیکن جدید بگیرد.

 یعنی در این مورد با شما صحبت کردند.

نه، هیچ صحبتی نشده اما روال کار همین‌طور است و امکان دارد نامم از لیست بازیکنان نفت مسجدسلیمان خارج شود.

از این اتفاق که بگذریم، نفت مسجدسلیمان بازی خوبی مقابل استقلال انجام داد.

 بله، بازی خیلی خوبی بود و ما واقعاً در همه بازی‌ها خیلی خوب کار کردیم. حتی در مقابل تراکتور هم تیم خوبی بودیم و یک امتیاز گرفتیم. در کل هر تیمی به مسجدسلیمان بیاید به مشکل می‌خورد چون ما هواداران زیاد و پر شوری داریم. ضمن اینکه چون ورزشگاه قدیمی است و هواداران نزدیک زمین هستند، جو ورزشگاه متفاوت است و حریفان نمی‌توانند آنطور که باید و شاید بازی کنند.

از استقلال هم یک امتیاز ارزشمند گرفتید.

 واقعاً خوب بازی کردیم. آن هم مقابل استقلال که فکر می‌کنم بیشتر از 10 برابر بودجه ما هزینه کرده. بودجه نفت مسجدسلیمان این فصل 7، 8 میلیارد است اما فکر می‌کنم استقلال بیشتر از صد میلیارد تومان هزینه کرده. با این حال ما خوب بازی کردیم و البته گل بدی خوردیم.

عجیب بود که حبیب فرعباسی در این بازی چنین اشتباهی داشته باشد.

 فرعباسی شب قبل از بازی کمی کسالت داشت و سرما خورده بود وگرنه او گلر خوبی است و جای پیشرفت دارد.

از دوست صمیمی و یار همیشگی‌تان هم خبر دارید؟

 بله، تقریباً هر روز با میلاد میداودی در ارتباط هستم. میلاد یکی از دوستان صمیمی من است که همیشه کنار هم بودیم. میلاد همسایه و بچه‌محل‌مان هم بود که این فصل ترجیح داد دنبال مربیگری برود. اتفاقاً هواداران زیادی در مسجدسلیمان سراغش را از من می‌گیرند و جویای حالش هستند.

 

---

میداودی خیلی ناگهانی و عجیب از فوتبال خداحافظی کرد.

 میلاد هم مثل خودم بدشانس بود و در اوج فوتبالش مصدوم شد. میلاد پسر خوبی است که واقعاً مثل او کم پیدا می‌شود.

راستی نفت مسجدسلیمان در این فصل چه هدفی دارد؟

 نمی‌گویم قهرمان می‌شویم اما تک رقمی خواهیم شد.

یعنی به قهرمانی هم فکر می‌کنید؟‌!

 شاید. مگر آن فصل کسی باور می‌کرد استقلال خوزستان قهرمان شود؟ شاید ما هم استقلال خوزستان جدیدی باشیم. البته در مورد قهرمانی صحبت نمی‌کنم اما مطمئناً تک رقمی خواهیم شد.

پس به دنبال کسب سهمیه هستید؟

 کسب سهمیه هم جزو هدف‌های‌مان است اما مهم این است که بهتر از همیشه نتیجه بگیریم و دیگر سقوط نداشته باشیم.

در مدت اخیر، صحبت‌های زیادی در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها مطرح شد. چه نظری در این مورد داری؟

 خب من فکر می‌کنم حضور خانواده‌ها در ورزشگاه شرایط و جو ورزشگاه را بهتر می‌کند. به نظر من همه بازیکنان و مربیان خوشحال می‌شوند خانواده‌هایشان را در ورزشگاه ببینند و این مسأله به همه انگیزه زیادی می‌دهد تا بازی‌های بهتری ببینیم.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/100808/صحبتهای-عباس-عسگری-در-مورد-مصدومیتش-و-شرایط-نفت-مسجدسلیمان