printlogo


خبرجدایی از ایتالیا آمد
تهدید، جدایی، استعفا: استراماچونی مثل انبار باروت!
تهدید، جدایی، استعفا: استراماچونی مثل انبار باروت!
کد خبر: 100615 تاریخ: 1398/5/21 15:29
خبر جدایی استراماچونی از ایتالیا به ایران مخابره شد. ظاهرا سرمربی استقلال و مدیربرنامه‌هایش خود این خبر را به رسانه‌های محلی داده‌اند. آیا این خبر واقعیت دارد یا استرا در پی گرفتن امتیاز تازه است؟

زمزمه ناراحتی آندره استراماچونی از وضعیت موجود از هفته ها قبل شنیده می‌شد. به خصوص آن روزها که او عذر 2 بازیکن تیمش(محسن کریمی و رضا آذری) را خواست اما تصمیم گیران باشگاه استقلال بعد از چند روز این بازیکنان را به تمرین بازگرداند تا استرا دوباره آن ها را تست کند. از همان رفتار ها می‌شد فهمید که میان باشگاه استقلال و سرمربی جدید برسر جذب بازیکنان جدید اختلاف هایی وجود دارد وظاهرا یارگیران باشگاه استقلال نمی‌توانند خواسته های آقای سرمربی را برآورده کنند. بعد از آن ماجراها ها که دلالت بر اختلاف نظرها داشت، یکی از خبرنگاران نزدیک به سرمربی استقلال که گفته می‌شود با فدریکو پاستورلو مدیربرنامه های مرد ایتالیایی نیز در تماس است خبر از جدایی احتمالی این مربی به دلیل خلف وعده های باشگاه استقلال داد.

این خبرنگار ایتالیایی که با پاستورلو درتماس است در گزارش خود به برخی کاستی ها درزمان مربیگری استراماچونی دراستقلال اشاره کرده که مهم ترین آن بازگشت میلیچ، مدافع مد نظر ‌آبی ها از فرودگاه به کرواسی است. میلیچ ظهر یکشنبه در شرایطی وارد ایران شد که مسئولان باشگاه استقلال نتوانستند برای او ویزای فرودگاهی تهیه کنند ونتیجه آن شد که مدافع کروات مد نظر باشگاه که به خواست استراماچونی به ایران آمده بود ساعاتی بعد در میان بهت وحیرت همگان فرودگاه امام خمینی(ره) را به مقصد کشورش ترک کند.

 این اتفاق باعث شد تا استراماچونی به شدت از ماجرا دلخور شود  وساعاتی بعد نیز ماجرای انتشار خبرجدایی از سوی یک خبرنگار ایتالیایی پیش بیاید تا کانون استقلال باز هم دچار تزلزل و حاشیه شود.

درحالی که شاید همه چیز آماده و مهیای بهتر شدن اوضاع بود و این طور به نظر می‌رسید که استقلال با آرامشی مطلوب درحال آماده سازی برای حضور دررقابت های لیگ برتر است اما خبرجدایی احتمالی استراماچونی از استقلال و فرصت 2 روزه ای که او برای برآورده شدن خواسته هایش به باشگاه استقلال داده، این تیم را وارد دایره ای ازبحران کرده است.

البته برخی جریان های خبری موضوع ناراحتی و دلخوری استراماچونی را با جدایی علی خطیر، یکی از مسئولان سابق باشگاه استقلال بی ربط نمی‌دانند اما بعید است که آقای سرمربی به خاطر این موضوع بحث کناره گیری اش از سرمربیگری استقلال را مطرح کرده باشد و اساسا حضور خطیر نمی‌توانست در ورود وخروج بازیکنان چندان اثر گذار باشد، تا این حد که کار به تهدید های آقای استراماچونی بکشد. شاید سرمربی ایتالیایی به دلیل آنکه خطیر مقدمات حضورش در ایران را فراهم کرد، مراوداتی با این مسئول برکنار شده داشت اما باور اینکه یک ایتالیایی به خاطر علی خطیر که عمر ارتباط شان به چند ماه می‌رسد تهدید به کناره گیری کرده باشد، ادعایی دور از واقعیت است.

در عین حال اما موضوع جدایی استراماچونی از استقلال شاید این طور تعبیر شود که آقای سرمربی در پی اخذ امتیازهای تازه است و یا دارد جریان را به سمت وسویی سوق می‌دهد که باشگاه استقلال در راستای برنامه های او گام های محکم تری بردارد وقدری جدی تر به درخواست هایش بنگرد و به نوعی در پی ترساندن مسئولان باشگاه باشد اما وقتی می‌بینیم خبر در صفحه شخصی همسر استراماچونی نیز بازنشر می‌شود بیشتر به احتمال جدایی نزدیک می‌شویم.

اینکه جدایی استراماچونی از استقلال رقم بخورد یقینا به روزهای آتی بستگی دارد اما سایت ایتالیایی توتومرکاتوی ایتالیا از تلاش های پاستورلو، مدیربرنامه های ایتالیایی استراماچونی برای ایجاد فضایی امیدوار کننده تر میان این مربی و مدیران باشگاه استقلال پرده برداشته است. این سایت به کوشش های این مدیربرنامه برای متقاعد کردن دو طرف اشاره کرده و ظاهرا شخص مورد نظر با هر دو طرف در تعامل است تا موانع موجود احتمالا از سد راه برداشته شود تا استراماچونی در ایران بماند. به هرحال اگر طبق ادعاهایی که مطرح شده و حتی سایت فاکس اسپورت ایتالیا خبر از جدایی استراماچونی 10 روز قبل از شروع لیگ داده اند، دورطرف به توافق های تازه ای در زمینه همکاری مجدد دست یابند استراماچونی در استقلال خواهد ماند اما این ماندن منوط به فراهم شدن درخواست های آقای سرمربی است که باید دید سران باشگاه استقلال در این باره چه تصمیمی خواهند گرفت.

 حملات مجازی به تصمیم گیران استقلال: وقتی اوضاع وخیم شد

به دنبال انتشار این اخیار در فضای مجازی بمبارانی از انتقادات بی ادبانه و مودبانه از مسئولان و تصمیم گیران باشگاه استقلال به پا شد. عده ای فتحی را مقصر دراتفاقات رخ داده دانستند و عده ای هم دوباره به سمت وزیر ورزش حمله ور شدند و او را مقصر اعلام کردند. این فض حاصل کم کاری هر که بود اما بیش از همه به آرامش استقلال لطمه زد. حالا خیلی ها استراماچونی را در هر حال برنده به راه افتادن این ماجرا می‌دانند و بر این باورند که در هر دو احتمال؛ چه استرا ماچونی بماند، چه برود او برنده این ماجرا خواهد بود و این باشگاه استقلال است در مقابل انتقادهای تازه قرار خواهد گرفت. به هرحال باید دید مسئولان باشگاه استقلال چه تصمیمی دارند. آیا با استراماچونی به همکاری ادامه خواهند داد یا اینکه آن ها نیز از جریان های به راه افتاده دلخور خواهند شد وبا آقای سرمربی قطع همکاری خواهند کرد.

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/100615/استراماچونی-جدایی-از-استقلال-پایان-همکاری-تهدید