printlogo


تست‌های آمادگی جسمانی در میان اعتراض داوران برگزار شد
زاهدی‌فر، خورشیدی و کرمانشاهی در لیست مردودی‌ها
زاهدی‌فر، خورشیدی و کرمانشاهی در لیست مردودی‌ها
کد خبر: 100459 تاریخ: 1398/5/6 17:14
محمدحسین زاهدی‌فر، شاهو اصلانی، اشکان خورشیدی، یاسر همرنگ، رضا کرمانشاهی، مجید محمدی، سعید رحیمی‌مقدم، رضا عادل و پیمان فرخی‌مهر، 9 داور مردودی این تست هستند.

زاهدی‌فر، خورشیدی و کرمانشاهی در لیست مردودی‌ها

داوران حاضر در دوره توجیهی و دانش‌افزایی پیش‌فصل داوران و کمک‌داوران لیگ برتر فوتبال، بعد از ظهر روز شنبه، تست‌های آمادگی جسمانی خود را در ورزشگاه دستگردی برگزار کردند. بر همین اساس از 127 داور شرکت‌کننده (45 داور و 82 کمک‌داور) در این دوره، 9 داور و 10 کمک داور نتوانستند این تست‌ها را با موفقیت پشت‌سر بگذارند.

محمدحسین زاهدی‌فر، شاهو اصلانی، اشکان خورشیدی، یاسر همرنگ، رضا کرمانشاهی، مجید محمدی، سعید رحیمی‌مقدم، رضا عادل و پیمان فرخی‌مهر، 9 داور مردودی این تست هستند که اسامی‌شان در اختیار خبرنگار ایران ورزشی قرار گرفته است.

حضور سه داور مهم و تأثیرگذار مثل محمدحسین زاهدی‌فر، اشکان خورشیدی و رضا کرمانشاهی در لیست مردودی‌ها، نکته‌ای قابل بررسی است. زاهدی‌فر و خورشیدی به دلیل مصدومیت موفق نشدند این تست را با موفقیت به پایان برسانند که با توجه به آسیب‌دیدگی زاهدی‌فر از ناحیه رباط، این نگرانی وجود دارد که جامعه داوری شاید تا مدتی طولانی نتواند از حضور این داور بین‌المللی بهره‌مند شود.

رد شدن اشکان خورشیدی در تست آمادگی جسمانی پیش از شروع فصل، با اینکه به دلیل مصدومیت بوده اما با توجه به تکرار آن برای دومین فصل پیاپی قابل بررسی است. خورشیدی فصل گذشته هم به همین دلیل در تست آمادگی جسمانی مردود شد و نتوانست در مسابقات نیم فصل اول داوری کند. در نیم فصل دوم اما خورشیدی بازی‌های مهمی چون دربی را قضاوت کرد و از داوران مهم لیگ در نیم فصل دوم به حساب می‌آمد. حالا بار دیگر او در تست آمادگی جسمانی رد شده و احتمالاً باید تا بهبود مصدومیتش و تست بعدی منتظر بماند.

رضا کرمانشاهی، داور مهم دیگری است که علی‌رغم انتقادهایی که به او می‌شود، همچنان از داوران مهم فدراسیون فوتبال به حساب می‌آید و در فصل‌های گذشته مسابقات پخش مستقیم فوتبال را قضاوت می‌کرد.

مردود شدن این سه داور مهم در لیست 9 نفره مردودی‌ها، کمیته داوران را با کمبود داور مواجه می‌کند. مشکلی که البته این کمیته پیش از این هم با آن دست به گریبان بود.

9 داور و 10 کمک‌داور اما در شرایطی در این تست مردود شدند که خیلی از آن‌ها تغییر ساعت برگزاری تست آمادگی جسمانی را دلیل اصلی مردود شدن و مصدومیت می دانستند. خیلی از داوران می‌گفتند که براساس اعلام قبلی قرار بوده ساعت 8 شب این تست گرفته شود و آن‌ها خود را برای این ساعت آماده کرده بودند اما تست تا ساعت 11 شب هم طول کشیده است.

علاوه بر داوران مردودی، داورهای بزرگ‌تری چون علیرضا فغانی هم مشکلاتی را متوجه این تست می‌داند. او می‌گوید آلودگی بالای هوا در زمان برگزاری تست، کار را برای داوران بسیار سخت می‌کرد.

دوره توجیهی و دانش‌افزایی داوران که از روز شنبه 5 مردادماه شروع شده، تا روز سه‌شنبه 8 مرداد، زیر نظر محمدصالح سوبخیدین، مدرس فیفا در هتل آزادی ادامه خواهد داشت.

با اینکه هنوز مشخص نیست آیا دوره نوزدهم لیگ برتر برگزار می‌شود یا نه اما کمیته داوران طبق روال هر ساله دوره دانش‌‌افزایی داوران را برگزار می‌کند و داوران مجاز برای قضاوت در رقابت‌های لیگ برتر را انتخاب می‌کند.

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/100459/مردودیهای-تست-آمادگی-جسمانی