printlogo


جوکوویچ فاتح ماراتن 5 ساعته و جذاب ویمبلدون
جوکوویچ فاتح ماراتن 5 ساعته و جذاب ویمبلدون
کد خبر: 100279 تاریخ: 1398/4/23 23:11
مرد شماره یک تنیس جهان در دیداری جذاب و تماشایی که 5 ساعت به طول انجامید برابر راجر فدرر به برتری رسید و شانزدهمین قهرمانی خود در گرنداسلم‌ها را کسب کرد.

جوکوویچ فاتح ماراتن 5 ساعته و جذاب ویمبلدون

نواک جوکوویچ و روجر فدرر فینال تنیس ویمبلدون در بخش مردان را برگزار کردند. این دیدار پس از پنج ساعت با پیروزی ۳ بر ۲ جوکوویچ پایان یافت. تنیسور صربستانی توانست برای پنجمین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

در ست نخست رقابت نزدیک دو تنیسور دیده شد. هر تنیسوری که سرویس را در اختیار داشت برنده آن گیممی‌شد. رقابت جذاب جوکوویچ و فدرر در گیم چهارم به اوج خود رسید و پس از چهار تساوی مرد شماره یک جهان توانست نتیجه را ۲ بر ۲ کند. فدرر فرصت داشت تا ست را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود تمام کند اما حریف صربستانی اش این اجازه را نداد و بازی ۵ بر ۵ شد. در ادامه نتیجه ۶ بر ۶ شد و برنده باید در گیم پایانی مشخص می‌شد. در نهایت پس از یک رقابت ۵۸ دقیقه‌ای جوکوویچ توانست ۷ بر ۵ پیروز شود و ست نخست را با نتیجه ۷ بر ۶ به نفع خود ثبت کند.

در شروع ست دوم جوکوویچ تعادل خود را از دست داد و این موضوع باعث شد به راحتی این ست را واگذار کند.فدرر با قدرت امتیازها را یکی پس از دیگری به خود اختصاص داد و در ۱۵ دقیقه ۴ بر صفر از حریفش پیش افتاد. در ادامه بازی ۵ بر یک شد و در نهایت مرد شماره سه جهان توانست با نتیجه ۶ بر یک همه چیز را برابر کند. ست دوم پس از ۲۶ دقیقه به پایان رسید.

شرایط ست سوم مانند ست اول پیش رفت. فدرر و جوکوویچ هر گیم که سرو را در اختیار داشتند با پیروزی به پایان رساندند. تنیسور سوئیسی باز هم با سروهای فوق العاده اش گیم ها را به راحتی به نام خود ثبت کرد. از طرفی مرد شماره یک جهان افت خود در ست گذشته را فراموش کرد و توانست با قدرت ادامه دهد. دوباره پس از تساوی ۶ بر ۶ باید برنده در گیم پایانی مشخص می‌شد. جوکوویچ تای بریک را فوق العاده شروع کرد و توانست ۳ بر صفر پیش بیف