فوتبال ایران / شناسه خبر: 99996 / تاریخ انتشار : 1398/4/11 17:24
|

مرتضی منصوری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خصوص انتخاب تیم سپاهان پس از یک فصل خوب در پدیده، می گوید:« به هر حال هر آمدنی رفتنی هم دارد. سه سال از بهترین سال‌های جوانی خودم را در این تیم پشت سر گذاشتم. من سه سال قبل هم از سپاهان پیشنهاد داشتم، اما چون جوان بودم خواستم در جایی بازی کنم که فقط درگیر تمرین باشم و درگیر حواشی نشوم. سال گذشته لطف خدا شامل حال من شد و با کمک یحیی گل‌محمدی شرایط طوری برایم رقم خورد که عملکردم در لیگ مورد قبول همه قرار گرفت و به قول معروف اسم و رسمی پیدا کردم. امسال احساس کردم که وقت آن است که به یک تیم بزرگتر بروم. سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر است و مقام نایب قهرمانی آسیا را دارد و همیشه این طور بوده که مربیان و بازیکنان بزرگی در این تیم حضور داشته‌اند و دارند.»

منصوری در مورد پیشنهاد همزمان باشگاه استقلال به او اینطور توضیح می دهد:«‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشگاه استقلال چندین بار با مدیر برنامه‌های من تماس گرفت و اعلام کرد که می‌خواهیم که منصوری به اینجا بیاید، اما آدم باید واقعیت را ببیند و قبول کند. مشخص نبود که آینده من در استقلال خوب باشد یا بد. وقتی سرمربی تیم مشخص نشده و نمی‌دانم که من را می‌خواهد یا نه، چه دلیلی دارد به آن تیم بروم؟ اما در سپاهان امیر قلعه‌نویی من را زیر نظر داشت و بازی من را قبول داشت و با اینکه پیشنهاد‌های دیگری هم داشتم تصمیم گرفتم به سپاهان بروم.»

او در خصوص کار با امیر قلعه‌نویی معتقد است:« همه می‌دانند که قلعه‌نویی هر کجا می‌رود تیمش مدعی قهرمانی است. کار کردن با او سخت است اما شیرینی خودش را دارد. وقتی به تیمی می‌روید که مشکلات زیادی ندارد و مدعی قهرمانی است، کار کردن برای شما سخت می‌شود، ناچار هستید خودتان را در یک سطح خوب چه در تمرین و چه در بازی نگه دارید که این مسئله به نظرم برای یک فوتبالیست اتفاق خوبی است. سپاهان یکی از تیم‌های خوب لیگ ما از نظر مدیریت، امکانات و حتی مالی است. بازیکن در اینجا دغدغه‌ای ندارد و فقط فکرش تمرین و بازی است و البته بازی در این‌‌گونه تیم‌ها هم سختی‌های خودش را دارد. در یک تیم فوتبال خیلی مهم است که بازیکن، کادر فنی و مدیریت طرز فکر یکسانی داشته باشند. به عنوان مثال، سال گذشته در پدیده نه پول بود و نه بازیکن اسم و رسم‌دار، اما کادر فنی و بازیکنان به آنچه که می‌خواستند رسیدند. سهمیه آسیایی گرفتند و خیلی از تیم‌های بزرگ ایران را هم متوقف کردند. »

مدافع سپاهان در خصوص نوع تمرینات در این تیم می گوید:«‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تمریناتمان صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود و پرفشار است. تمرینات پیش‌فصل خیلی مهم هستند چون باید این تمرینات طوری برگزار شوند که بازیکنان تیم در طول فصل دچار مشکل نشوند. ما باید در سه جام بجنگیم و این مسئله کار را برای ما سخت می‌کند، اما به هرحال باید کارمان را در فصل جدید به خوبی شروع کنیم و با قدرت به کارمان ادامه بدهیم. خدا را شکر تیم خوبی داریم و اسکلت اصلی تیم هم حفظ شده است. یارگیری‌ها بر اساس نظر کادر فنی و نیازهایی که آنها تشخیص داده بودند انجام شده، معتقدم بازیکنان خوبی جذب تیم شدند و احتمالا دو سه بازیکن دیگر هم اضافه می‌شوند، فکر می‌کنم کی‌روش و کومان جزو آن‌ها باشند که فعلا بحث تمدید قرارداد آن‌ها مطرح است.»

منصوری در مورد سطح لیگ برتر و همچنین رقبای اصلی سپاهان در فصل جدید حرفهای دارد:« من فکر می‌کنم اکثر تیم‌های لیگ امسال خوب هستند و به همین خاطر سطح مسابقات سخت تر خواهد شد. البته بعضی تیم‌ها کمی دیر اقدام به جذب بازیکن کردند و تمریناتشان دیر شروع شده، با این حال فکر می‌کنم استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پدیده مدعیان اصلی هستند. در کل نظرم این است که نباید بگوییم یک تیم خوب حتما باید یک مربی مشهور داشته باشد. سال گذشته گل‌محمدی به پدیده آمد و چکار کرد؟ با اینکه بازیکن اسمی هم در تیم حضور نداشت، اما با خواست خود بازیکنان بود که به موفقیت رسیدیم. شکی در این نیست که وجود امکانات در موفقیت تاثیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد اما مهم طرز تفکر مربی و بازیکنان است و ما سال گذشته همه یک طرز فکر داشتیم و خدا را شکر به یک هدف رسیدیم. ما تیمی بودیم که هیچ چیزی نداشتیم اما نتیجه گرفتیم اما برعکس ما تراکتور مربی مشهوری داشت. بازیکنان مشهوری داشت و پول خوبی داشت اما نتوانست آنطور که باید نتیجه بگیرد.»

9

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر