فوتبال ایران / شناسه خبر: 99973 / تاریخ انتشار : 1398/4/10 18:53
|
۷ استادیوم با اغماض مجوز می‌گیرند

تهدید بزرگ برای لیگ برتر: ۴ ورزشگاه پر از ایراد

7 استادیوم با اغماض مجوز می‌گیرند

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در اقدامی هماهنگ شده قرعه کشی رقابت های فصل نوزدهم لیگ برتر را عقب انداختند  تا نشان دهند تهدیدشان مبنی بر دیر شروع شدن یا تعطیلی لیگ برتر طبل توخالی نیست و آنها پای حرف شان مبنی بر استانداردسازی ورزشگاه ها هستند.

مسوولان فدراسیون می گویند ورزشگاه های میزبان لیگ برتر باید صاحب امکانات بلیت فروشی الکترونیکی ، گیت های ورودی ،اتاق کنترل تصاویر مربوط به سکوها  و .. باشند .امکاناتی که به سختی در چند ورزشگاه ظاهرا مدرن مان وجود دارد یا حداقل می توند وجود داشته باشد اما برخی دیگر از این ورزشگاه ها مشکلات جدی دارند.طبق یک برآورد نسبی و نه رسمی ورزشگاه آزادی که میزبان بازی‌های استقلال و پرسپولیس خواهد بود در میان همه ورزشگاه ها یک استثناست.البته این استاندارد سازی نیز به زور ای اف سی در پائیز سال گذشته اتفاق افتاد که باید بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان را میزبانی می کردیم و اگر آن امکانات ایجاد نمی شد آبروی فوتبال مان می رفت.

در عین حال ورزشگاه های یادگار امام تبریز(تراکتور)، بنیان دیزل تبریز(ماشین سازی)، نقش جهان اصفهان(سپاهان)، فولادشهر اصفهان(ذوب آهن)، فولاد آره نای اهواز(فولاد)، امام رضا(ع) مشهد(پدیده) و شهید بهشتی بوشهر(شاهین) 7 ورزشگاهی هستند که نسبت به سایر ورزشگاه ها اشکالات کمتری دارند. همه این ورزشگاه ها در بحث صندلی گذاری مشکلی ندارند و فقط باید شماره گذاری صندلی هایشان صورت بگیرد، اما برخی اشکالات دربین آنها متفاوت است.

از سوی دیگر دو ورزشگاه میزبان تیم های گل گهر سیرجان، سایپا و پیکان تهران(شهدای شهر قدس) علاوه بر اینکه باید برخی مشکلات مربوط به ورودی ها، شماره صندلی‌ها، گیت‌ها و دوربین‌های مداربسته شان را حل کنند، از نظر چمن هم شرایط مناسبی ندارند.

در عین حال با توجه به سخت گیری‌های سازمان لیگ، باشگاه های نفت آبادان، پارس جنوبی جم، نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران کار سختی برای راضی کردن مسوولان برگزاری مسابقات خواهند داشت.

اطراف سکوهای ورزشگاه پیر آبادان باید ایمن سازی شود ، شماره گذاری صندلی هایش انجام نشده و ورودی هایش نیز کم تعداد است. در آبادان خبری از گیت های الکترونیکی نیست و فروش بلیت بازی ها به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر نخواهد بود. همچنین دوربین های مداربسته و ساماندهی جایگاه های ویژه و خبرنگاران نیز از دیگر مواردی است که در آبادان باید مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

ورزشگاه تختی جم هم اصلا صندلی گذاری نشده چه رسد به گیت گذاری  و بلیت فروشی اینترنتی. همچنین در شهرستان جم هتل هم وجود ندارد و تیم ها مجبورند برای بازی با پارس جنوبی در عسلویه استقرار پیدا کنند.

سکوهای جدید ورزشگاه وطنی قائمشهر هنوز صندلی گذاری نشده و البته که صندلی‌های موجود نیز شماره ندارد. در قائمشهر خبری از دوربین های مدار بسته نیست و ورودی های ورزشگاه نیز تعدادش کم است. به همین خاطر باید درهای جدیدی ساخته و از طرف دیگر گیت های الکترونیکی نیز نصب شود. ورزشگاه قائمشهر همچنین نیاز به آن دارد که در سکوهای منتهی به جایگاه نیز تغییراتی داشته باشد.

سکوهای  ورزشگاه مسجدسلیمان نیز علاوه بر اینکه صندلی ندارد، فنس های آن نیز بارها شکسته شده و هواداران به داخل زمین رفته اند. از طرفی فنس های موجود بسیار کوتاه است و همین امر احتمال پرتاب اشیا به داخل زمین را افزایش می دهد. از سوی دیگر ورودی های ورزشگاه مسجدسلیمان بسیار عجیب است به طوری که برای ورود به جایگاه های ویژه باید از مسیری آهنی و خطرناک رد شد و همین موضوع جان افراد به خطر می اندازد. تونل های منتهی به رختکن ها و اتاق های دیگر نیز قابلیت کنترل پایینی دارد و باید فکری به حال این موضوع انجام شود. از سوی دیگر جای نیمکت ها نیز مناسب نیست و باید فکری اساسی به حال آن شود. همچنین در مسجدسلیمان خبری از دوربین مدار بسته هم نیست و گیت گذاری الکترونیکی انجام نشده است.

3

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر