فوتبال ایران / شناسه خبر: 99972 / تاریخ انتشار : 1398/4/10 17:51
|

باشگاه صنعت‌نفت آبادان به دلایلی که برای همه مشخص شده، در چند فصل اخیر فقط به دنبال جذب مربی خارجی است. مربیان خارجی هم خیلی دیر معرفی می‌شوند تا یک سری کارها در تیم انجام شود. به هر حال بعد از مطرح شدن نام‌های زیادی از جمله عبدا... ویسی، مهدی تارتار، سیروس پورموسوی، علی دایی، مجید جلالی و... بالاخره تیم زردپوش آبادانی به دراگان اسکوچیچ رسید.

گفته می‌شود مذاکره با اسکوچیچ از مدت‌ها قبل انجام شده اما به خاطر اینکه این سرمربی کروات از تیم‌های دیگر از جمله نساجی مازندران پیشنهاد داشت، صبر کرد تا همه جوانب کار را بسنجد. اسکوچیچ از نساجی پیشنهادی بسیار جدی داشت و حتی ظاهرا قرار بود جای رضا مهاجری را بگیرد اما گفته می‌شود مبلغ پیشنهادی صنعت‌نفت آبادان بیشتر بود. به همین دلیل با آبادانی‌ها به توافق رسید. این سرمربی کروات قرار است به زودی به آبادان برود تا قرارداد رسمی‌اش را با صنعت‌نفت آبادان امضا کند.

بعد از آن هم شک نکنید خیلی زود عکس‌های بازیکنان جدید با پیراهن و در حال امضای قرارداد منتشر می‌شود. این عکس‌ها ظاهرا از چندی پیش گرفته شده اما به خاطر اینکه حرف و حدیث‌ها کم شود، آن را به بعد از معارفه سرمربی جدید موکول کردند. با این شرایط، صنعت‌نفت آبادان قرار است در لیگ نوزدهم شرکت کند اما هنوز هیچ خبری از اهداف باشگاه برای این دوره از رقابت‌ها مشخص نشده. یعنی نه خبری از تلاش برای کسب سهمیه است و نه چیز دیگر. انگار صنعت‌نفت آبادان فقط به دنبال ماندن در لیگ برتر است که این مساله بدون شک، اعتراض هواداران را به دنبال خواهد داشت.

البته با دیر انتخاب شدن اسکوچیچ کاملا مشخص است که نباید انتظاری بیش از این از زردپوشان داشت. ضمن اینکه کارنامه اسکوچیچ هم به گونه‌ای نیست که بشود از آن توقع کسب عنوان داشت چون او تا به حال در ایران هدایت 2 تیم را به عهده گرفته بود که در هیچ‌کدام نتوانست عنوانی کسب کند. دراگان در ملوان بندرانزلی نتایج نسبتا خوبی گرفت اما این تیم هیچ‌وقت در حد یک مدعی ظاهر نشد. در فولاد خوزستان هم با وجود امکانات زیادی که در اختیار داشت و قرار بود قرمزپوشان را به قهرمانی برساند، نتوانست کاری از پیش ببرد تا خیلی زود از این تیم جدا شود، آن هم با اعتراض‌های هواداران و نارضایتی مسئولان باشگاه. به هر حال صنعت‌نفت آبادان آخرین تیمی است که بدون سرمربی مانده بود که آن را هم انتخاب کرد.

مساله جالب دیگر در مورد حضور دراگان اسکوچیچ در صنعت‌نفت به حرف و حدیث‌های عجیبی مربوط می‌شود که معلوم نیست بر چه اساسی دهان به دهان می‌چرخد. گفته می‌شود از آنجایی که اسکوچیچ از ملوان بندرانزلی به فیفا شکایت کرده، مسئولان فدراسیون فوتبال برای اینکه به پرونده‌های شکایت تیم‌های ایرانی بیش از این اضافه نشود، به صنعت‌نفت آبادان این مربی را پیشنهاد داد تا او فعلا دست از شکایتش از ملوان بکشد. باور این خبر سخت است چون بدون شک فدراسیون فوتبال چنین کاری نخواهد کرد و اعتبارش را به این راحتی از دست نخواهد داد اما فعلا در آبادان این شایعه عجیب دهان به دهان می‌چرخد که باید دید واکنش مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان به آن، چه خواهد بود.

 

کناره‌گیری بعد از مذاکره با بازیکنان!

مهران فرقانی مدیر اجرایی باشگاه صنعت‌نفت آبادان از این تیم کنار رفت. فرقانی در مورد دلایل استعفا از باشگاه صنعت‌نفت می‌گوید: «قراردادم با باشگاه صنعت‌نفت آبادان تمام شده و خودم از این باشگاه کناره‌گیری کردم. تا آخرین لحظه هر کاری از دستم بر می‌آمد انجام دادم. از مذاکره با علی دایی تا جذب و تمدید قرارداد بازیکنان همه را به خوبی انجام دادم. از اینجا به بعد قراردادم به اتمام رسیده و اعلام می‌کنم دیگر هیچ سمتی در باشگاه ندارم.» نکته جالب در مورد صحبت‌های فرقانی این است که او به صراحت از مذاکره با بازیکنان صحبت کرده، در حالی که هنوز سرمربی صنعت‌نفت آبادان مشخص نشده بود.

670-9

 

captcha
تازه ها
بیشتر