استقلال / شناسه خبر: 99966 / تاریخ انتشار : 1398/4/10 16:17
|
چرا هافبک عراقی به ایران برنمی‌گردد؟

استقلال در تمرین، طارق در گشت و گذار

حدود یک هفته است که استقلال تمرینات خود را آغاز کرده اما نه خبری از طارق همام می‌بینیم و نه اثری از او. هافبک عراقب در گشت و گذار است و جالب اینکه باشگاه استقلال هم واکنشی به غیبت او نشان نمی‌دهد.

 

امیر اسدی / اگر از طارق همام خبری دارید، به دست مدیران باشگاه استقلال هم برسانید. هافبک عراقی ناپدیده شده و نه استقلال خبری از او دارد و نه پاسخی به بازگشت می‌دهد. همام که به عنوان یک بازیکن کلیدی و با قراردادی به مدت یک فصل و نیم پیراهن استقلال را پوشید، تنها 17 بار در ترکیب این تیم به میدان رفت. 14 بازی در لیگ برتر و 3 تا هم لیگ قهرمانان آسیا. ماحصل تلاش این عراقی، 895 دقیقه بازی در لیگ، 174 دقیقه حضور در آسیا و تنها یک گل زده بود که مقابل نفت‌آبادان به ثمر رسید.

طارق همام به اعتقاد مدیران باشگاه استقلال، یک فصل دیگر قرارداد دارد. هافبکی که این روزها یکی از متهمان بحث صغر سن در فوتبال عراق نیز هست. طارق اما استقلال رد بی‌خبری محض رها کرده و مشغول گشت و گذار در ترکیه و سایر کشورهای اروپایی است. درباره او می‌گویند اعتقادی به قرارداد با استقلال ندارد و بر اساس بندی که در توافق خود گنجانده، شاید جدا شود و پیراهن یک تیم خارجی را بر تن کند.

---

حدود یک هفته است که تمرینات استقلال آغاز شده و آندره‌آ استراماچونی با تمرینات طاقت‌فرسای بدنسازی، بازیکنان را مهیای حضوری قدرتمند در لیگ برتر می‌کند. طارق همام اما بی‌توجه به این موضوع، همچنان در تعطیلات بسر می‌برد و کسی هم نمی‌داند آیا برای ادامه فوتبال به ایران برمی‌گردد یا نه.

مدیران باشگاه استقلال اگر قرارداد سفت و محکمی با طارق بسته‌اند، باید بابت غیبت چند روزه به او تذکر بدهند و در غیر اینصورت برای این هافبک عراقی جریمه انضباطی در نظر بگیرند. اتفاقی که فعلا رخ نداده و مشخص هم نیست آیا هافبک عراقی مشمول جریمه می‌شود یا قضیه مثل همیشه به خیر و خوشی تمام می‌شود؟

طارق همام آخرین بار 26 اسفندماه 1397 در ترکیب استقلال قرار گرفت و در دقیقه 56 بازی مقابل نساجی جانشین محسن کریمی شد. دیداری که با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال تمام شد. از آن به بعد، همام طارق را هرگز در ترکیب استقلال ندیده‌ایم. او مدتی درگیر آسیب‌دیدگی بود و البته یکی دو ماهی نیز با تصمیم فرهاد مجیدی در تعلیق بسر می‌برد. تعلیق و محرومیتی که با جدایی مجیدی برطرف شد اما همان طارق هنوز در ایران آفتابی نشده و به نظر تصمیم به جدایی گرفته است.

تجربه نشان داده که بازیکنان عراقی اغلب بی‌انضباطند و تقی به توقی که می‌خورد، با ناراحتی ایران را ترک می‌کنند و برای مدت‌ها در تمرین یا بازی‌های تیم‌شان حاضر نمی‌شوند. طارق همام نیز یکی مثل کرار جاسم است. رفتارهایی شبیه به او دارد و تعهد و پایبندی به آن اولویت او نیست. در این بین اما مدیران استقلال هم مقصر این شرایط هستند. آن‌هایی که این روزها به جای روشن کردن تکلیف طارق، مشغول داد و ستد با ایرانسل هستند تا پول‌های فصل بعد را پیشخور کنند.

طارق همام فارغ از تمام اتفاق‌هایی که در استقلال رخ داده، سرمربی جدید انتخاب شده و تمرینات بدنسازی استارت خورده، مشغول استراحت و سفر به مناطق مختلف است. باور می‌کنید آخرین تصویری که از طارق وجود دارد، عکس یادگاری او با نان یک متری و یک آشپز است؟ آن‌هم به جای حضور در تمرین استقلال و گرفتن عکس با سایر بازیکنان و امضای تعهد پای قراردادی که وجود دارد.

---

 

captcha
تازه ها
بیشتر