پرسپولیس / شناسه خبر: 99965 / تاریخ انتشار : 1398/4/10 16:08
|
دروازه‌بان تیم ملی مشتری ندارد؟

باورنکردنی: ریوآوه، تنها پیشنهاد اروپایی بیرانوند

شاید باور نکنید اما تنها پیشنهاد رسمی علیرضا بیرانوند از اروپا متعلق به باشگاه ریوآوه در پرتغال است. تیمی که فصل قبل عنوان هفتم را به‌دست آورد.

دروازه‌بان تیم ملی مشتری ندارد؟

امیر اسدی / علیرضا بیرانوند بعد از نمایش‌های خیره‌کننده در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا- به جز بازی با ژاپن – و البته کسب عناوین مختلف قهرمانی با پرسپولیس، این روزها به دنبال جدایی است و می‌کوشد تا رضایتنامه‌اش را از پرسپولیس بگیرد. هدف بیرانوند بازی در اروپا است اما مگر پیشنهادی رسمی وجود دارد؟ زمانی می‌گفتند بشیکتاش در ترکیه و فنرباغچه در همین کشور فرش قرمز پهن کرده‌اند تا بیرانوند را جذب کنند اما هیچ‌گاه پیشنهاد رسمی به باشگاه پرسپولیس ارسال نشد.

حالا هم علیرضا بیرانوند پیشنهادی از ژاپن دریافت کرده اما در اروپا باشگاهی که سفت و سخت خواهان او باشد، وجود ندارد. شاید باورتان نشود اما تنها پیشنهاد رسمی دروازه‌بان تیم ملی را باشگاه ریوآوه در لیگ پرتغال برای او فرستاده و برای جذبش اقدام کرده. باشگاهی معمولی در لیگ پرتغال که فصل قبل با کسب 45 امتیاز از 34 بازی در رده هفتم قرار گرفت.

سرمربی ریوآوه، دنیل راموس است. مربی سابق امیر عابدزاده در ماریتیمو که علاقه ویژه‌ای به سبک دروازه‌بانی دروازه‌بان ایرانی‌اش داشت. راموس از سوم ژانویه 2019 هدایت ریوآوه را بر عهده گرفته و با این نتایج خوبی نیز به‌دست آورده. با توجه به جدایی لئوناردو ژاردیم، دروازه‌بان ثابت ریوآوه در فصل 2019-2018، راموس به دنبال جذب جانشینی مطمئن برای این دروازه‌بان برزیلی و 24 ساله است.

ژاردیم فوتبال خود را در باشگاه مشهور گرمیو در برزیل آغاز کرده و فصل قبل به صورت قرضی در ترکیب ریوآوه حضور داشته. این دروازه‌بان با پایان قرارداد قرضی با ریوآوه، باید به گرمیو برگردد تا این باشگاه برای آینده‌اش تصمیم بگیرد. همین مسئله باعث شده تا ریوآوه به دنبال شکار دروازه‌بان جدیدی باشد که نامش علیرضا بیرانوند است.

---

ریوآوه البته دو دروازه‌بان دیگر نیز در اخیتار دارد که فصل قبل زیر سایه ژاردیم بودند و کمتر فرصت بازی به آن‌ها رسید. اولی پائولو ویتور 30 ساله و برزیلی که فقط در آخرین بازی فصل مقابل ویتوریا ستوبال توانست در ترکیب ریوآوه قرار بگیرد و دیگری کارلوس آلوز 21 ساله و پرتغالی که نتوانست نظر راموس را به خود جلب کند و فقط روی نیمکت ذخیره‌ها نشست.

با توجه به عدم اطمینان راموس به این دو دروازه‌بان و جدایی ژاردیم، راموس دست روی علیرضا بیرانوند گذاشته تا او را جانشین دروازه‌بان برزیلی‌اش کند. موضوعی که ابتدا باید مورد موافقت باشگاه پرسپویس قرار بگیرد و سپس علیرضا بیرانوند که مشخص نیست با پیشنهاد بایز در تیم متوسط پرتغالی موافقت خواهد کرد یا نه؟

مبلغ رضایتنامه علیرضا بیرانوند حدود 700 هزار دلار است که باشگاه ریوآوه باید آن را پرداخت و سپس بیرانوند را راضی به حضور در پرتغال کند. دروازه‌بانی که این روزها یک تیم ژاپنی را نیز خواهان خود می‌بیند اما برای جدایی هنوز پاسخ روشنی از باشگاه پرسپولیس دریافت نکرده. همین باعث شده تا این روزها اخبارمختلفی در خصوص جدایی علیرضا بیرانوند شنیده ‌شود.

قرار است وضعیت بیرانوند برای ادامه حضور در پرسپولیس و یا جدایی از این تیم تا دو روز دیگر مشخص شود. اتفاقی که باعث شده تا بیرانوند پاسخی به ابهام‌ها ندهد و خودش را ممنوع‌المصاحبه کند. البته تا زمانی که تکلیف او برای فصل آینده مشخص شود.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر