فوتبال ایران / شناسه خبر: 99933 / تاریخ انتشار : 1398/4/9 16:48
|
بازی آبادانی‌ها ادامه دارد

یک روز دایی، یک روز پورموسوی و در آخر هیچ

سمیرا شیرمردی/ بدون شک انتخاب یک سرمربی کارآمد، باتجربه و خوب برای تیم لیگ برتری چندان سخت نیست. این روزها می‌توان به راحتی سرمربی انتخاب کرد و کار را استارت زد اما باشگاه صنعت‌نفت آبادان در این کار نسبتا آسان، مانده است و شاید هم نمی‌خواهند آن را انجام دهند. مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان با وجود اینکه فصل گذشته را به سختی پشت سر گذاشتند و بارها شاهد اعتراض هواداران بودند اما همچنان برای این فصل هم کار مثبتی انجام ندادند تا هواداران نگران‌تر از همیشه شوند.

مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان به دلایلی که تقریبا برای همه مشخص شده، این روزها به دنبال به خدمت گرفتن سرمربی خارجی هستند. آنها ظاهرا با دراگان اسکوچیچ و یک سرمربی پرتغالی هم مذاکرات خوبی داشتند اما به دلایلی فعلا نمی‌خواهند قرارداد رسمی امضا کنند که چندان عجیب نیست.

یکی از این دلایل، حضور یک مسئول در باشگاه صنعت‌نفت آبادان است که این روزها سخت در تلاش است تا قبل از حضور سرمربی جدید، بازیکنان مورد نیاز باشگاه را به خدمت بگیرد. در این زمینه حتی گفته می‌شود مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان با 4 بازیکن لیگ برتری هم به توافق رسیدند و به زودی قرارداد آنها را امضا می‌کنند. در این گیر و دار که مذاکره با بازیکنان انجام می‌شود، خبرهای عجیبی در مورد سرمربی فصل آینده زردپوشان آبادانی به گوش می‌رسد که باورش برای هواداران هم سخت است.

مسئولان صنعت‌نفت آبادان ظاهرا یک روز سراغ علی دایی می‌روند و یک روز هم سراغ سیروس پورموسوی. البته این صحبت‌ها، از مدت‌ها قبل شروع شده و پیش از این، با مهدی تارتار، عبدا... ویسی و چند سرمربی دیگر هم مذاکره شده بود اما هیچ توافقی حاصل نمی‌شود. یعنی انگار مسئولان باشگاه نمی‌خواهند توافقی حاصل شود و هر روز مذاکره با گزینه‌های سرمربیگری را ادامه می‌دهند که مبادا صدای هواداران آبادانی در بیاید و اعتراضی کنند.

بحث حضور دایی، پورموسوی و بقیه گزینه‌ها هم در واقع به نوعی سرگرمی است چون همه می‌دانند دایی به خاطر خانواده و البته تجارتش فقط در تهران مربیگری می‌کند و نمی‌تواند به شهر دیگری برود یا اینکه سیروس پورموسوی با تیم ملی جوانان قرارداد دارد و بدون شک فدراسیون فوتبال با جدایی او مخالفت خواهد کرد. پس کاملا مشخص است، مطرح شدن این نام‌ها و حتی مذاکره با آنها به نوعی شبیه یک بازی است تا زمان لازم برای مذاکره با بازیکنان انجام می‌شود. اینکه چه کسی مذاکره می‌کند و از کجا می‌داند تیم به چه بازیکنان و چه پست‌هایی نیاز دارد واقعا عجیب است اما این کار در چند سال اخیر بارها انجام شده و عجیب است که هیچ مسئولی به آن ورود نمی‌کند تا حداقل جلوی آن را بگیرد و مشکلات صنعت‌نفت آبادان کمتر شود که زردپوشان مثل قبل، برای ماندن در لیگ برتر دست و پا نزنند.

تیمی که هواداران پرشور و پرشماری دارد با حمایت آن‌ها می‌تواند حداقل آسیایی شود اما شکل عجیب پیش بردن کارها در آنجا باعث می‌شود شرایط هر روز بدتر از دیروز شود و البته صنعت‌نفت آبادان همچنان بلاتکلیف بماند. این در حالی است که تیم‌های دیگر که بدون شک مشکلات مالی زیادی خواهند داشت به راحتی توانستند سرمربی خود را انتخاب کنند و کار را استارت بزنند. هم تمرینات را شروع کنند و هم اینکه بازیکنان مورد نیاز را به خدمت بگیرند اما هواداران صنعت‌نفت همچنان نگران و سردرگم هستند و انگار کسی به فکر آنها نیست.

9-1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر