ورزش ایران / شناسه خبر: 99930 / تاریخ انتشار : 1398/4/9 16:23
|

نیامدن نام سه کاندیدا برای انتخابات فدراسیون کشتی / در بسته خانه به روی قهرمانان

کشتی هر روز با یک حاشیه جدید روبرو می شود. بعد از به تعویق افتادن های چند باره انتخابات حالا نعمتی مدعی شده که نام سه تن از قهرمانان کشتی برای حضور در انتخابات هنوز نیامده و تا نیاید خبری نیست

محسن وظیفه - انتخابات فدراسیون کشتی به سوژه اصلی این روزهای ورزش ایران تبدیل شده است. بعد از گذشت 9 ماه از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی هنوز تکلیف انتخابات مشخص نیست و همین باعث شده تا هر روز یک حاشیه جدید به راه بیافتد. دلیل اصلی این همه حاشیه هم تعلل در برگزاری انتخابات است اما چرا واقعا نباید انتخابات کشتی بعد از 9 ماه برگزار شود؟ بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی در یک گفتگوی تلویزیونی پرده از راز این مشکل برداشت. بهروز نعمتی در این گفتگو مدعی شد که نام سه نفر از کاندیداها ( امیررضا خادم، علیرضا دبیر و عباس جدیدی) از سوی مراجع ذی‌صلاح هنوز به وزارت ورزش و جوانان ارسال نشده و تا زمانی‌که این اسامی نیاید، انتخابات هم برگزار نمی‌شود.

این گفته نعمتی نشان داد که بر خلاف جنجال‌های به وجود آمده در فضای مجازی و بعضا حقیقی که هنوز جواب سه کاندیدا نیامده نه یک نفر! در روزهای گذشته افراد وابسته به یکی از کاندیداها در بوق و کرنا کردند که انتخابات برگزار نمی‌شود چون هنوز جواب احراز صلاحیت یک کاندیدای شاخص نیامده و به همین دلیل انتخابات از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار نمی‌شود.

جالب این‌که وقتی امیررضا خادم به طور تلویحی اعلام کرد که صلاحیت او احراز نشده، همین افراد اعلام کردند که نام دو کاندیدا برای حضور در انتخابات نیامده اما این سوال مطرح است که کدام یک از کاندیداها حضورش در انتخابات در گروی نیامدن دیگران است؟ این کدام یک از کاندیداها هست که بیش از همه از این وضعیت سود می‌برد؟ شاید توجه به این مصاحبه « اگر قهرمانان سابق کشتی باشند من از انتخابات کناره‌گیری می‌کنم.» که از سوی یکی از کاندیداها مطرح شده سرنخ خوبی را در این باره بدهد و به وضوح مشخص شود که چه کسی از این داستان بیش از همه خشنود است.

به هر شکل مصاحبه بهروز نعمتی نشان داد که نه خبر یک نفر درست است و نه دو نفر؛ بلکه عدد صحیح نام سه قهرمان سابق کشتی است که از سوی مراجع ذی صلاح هنوز به وزارت ورزش و جوانان ارسال نشده اما چرا نباید مراجع ذی صلاح نام این سه قهرمان سابق کشتی را برای حضور در انتخابات اعلام نکنند؟    

علیرضا دبیر در سال 92 برای انتخابات شوراهای شهر تهران تائید صلاحیت شد. انتخاباتی که عباس جدیدی هم در آن شرکت کرد. علیرضا دبیر همین الان هم بنا به هر دلیلی اگر در ترکیب اعضای شورای شهر تهران تغییری به وجود بیاید، این شانس را پیدا می‌کند که وارد شورای شهر تهران شود اما چطور می‌شود که نامش برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی از سوی مراجع ذی صلاح اعلام نمی‌شود؟ عباس جدیدی هم در انتخابات دو سال پیش فدراسیون کشتی حضور داشت اما حالا نامش در انتخابات دیده نمی‌شود.

نفر بعدی امیررضا خادم هست. کسی که تا چندی پیش معاون وزیر ورزش بود و حالا هم در وزارت رفاه و امور اجتماعی فعالیت می‌کند. اتفاقا در بخشی حضور دارد که سرمایه هنگفتی در اختیارش است اما آن وقت برای فدراسیون کشتی نامش در بین افرادی‌که صلاحیتشان احراز شده قرار ندارد؟ چطور می‌توان این ماجرا را قبول کرد؟

قهرمانان کشتی برای هر پستی تائید می‌شوند اما برای اداره جائی که خانه‌ی اصلی آن‌هاست با سد محکم مراجع ذی صلاح روبرو می‌شوند؟ چرا باید این مشکل به وجود بیاید را هیچ‌کس نمی‌داند. شاید در این بخش باز هم تقصیرها متوجه رسول خادم باشد.

به نامه نگاری‌ها و مصاحبه‌های جنجالی رسول خادم در چند سال گذشته باید توجه کرد. جنجالی که در دوره مدیریت او درباره کشتی به راه افتاد، باید دقت کرد و شاید همان مصاحبه‌ها و رفتارها باعث شده امروز نگرانی‌های زیادی پیش بیاید.

رسول خادم باید در دوره حضورش در فدراسیون کشتی نقش بزرگتر را ایفا می‌کرد و جلوی هر گونه حاشیه را می‌گرفت اما در دوره مدیریت او فضایی در رسانه‌ها به وجود آمد که قبل از آن هرگز چنین چیزی وجود نداشت.  آن فضا سازی‌ها در دوره مدیریت رسول خادم الان نگرانی‌هایی را به وجود آورده و شاید امروز هم قهرمانان کشتی پاسوز همان رفتارها باشند.

کشتی خانه اول و آخر قهرمانانش است. هر جایی هم که نتوانند ورود کنند در این‌جا باید با عزت و احترام حضور داشته باشند. حالا یک نفری در دوره مدیریتش اشتباهاتی را مرتکب شده، چرا باید بقیه قهرمانان چوب آن را بخورند؟ باید همه تصمیم گیرندگان حالا که قهرمانان کشتی می‌‌خواهند این فدراسوین را اداره کنند، در کنار این بزرگان باشند و اجازه یک رقابت سالم را به همه بدهند.   

captcha
تازه ها
بیشتر