فوتبال ایران / شناسه خبر: 99912 / تاریخ انتشار : 1398/4/8 17:29
|

پس از اینکه مشخص شد سهم شرکت برهان مبین از بلیت فروشی بازی عای لیگ برتر عدد ناعقولی بوده است این سهم کم شد اما مدتی بعد قرارداد سازمان لیگ با ایرن شکت فسخ و پای شرکت دیگری به میان آمد.مبنا توسعه مبین نام شرکت جدید بود که باز هم مشکلات تازه ای برای علاقمندان به فتبال و تماشاگران ایجاد کرد.

این شرکت جدید عملا توان ایجاد زیرساخت های فروش ۱۰۰ درصدی بلیت بصورت الکترونیکی را نداشت و صرفا بلیت مسابقات را در سایت خود به صورت آنلاین می فروخت و هوادار برای حضور در استادیوم باید پرینت بلیت خریداری شده در سایت را بصورت فیزیکی به گیشه های فروش بلیت ورزشگاه تحویل می داد و یک بلیت کاغذی به سبک قدیم را تحویل می گرفت تا به وسیله آن وارد استادیوم شود.

در واقع بلیت فروشی به این سبک الکترونیکی نبود بلکه فدراسیون فوتبال با عقبگرد به دو دهه قبل بصورت سنتی تماشاگران را به استادیوم ها هدایت می کرد و همین موضوع سرآغازی بود بر اتفاقات ناگوار فصلی که گذشت.

حالا چند سوال جدی درباره داستان بلیت فروشی مطرح می شود که ظاهرا مسوولان فوتبال کشور پاسخ روشنی برای آن ندارند از جمله اینکه:

۱- چرا با وجود تقلیل درصد سود شرکت برهان مبین به عنوان مجری بلیت فروشی الکترونیکی قرارداد این شرکت فسخ شد؟

۲- مسئولیت خسارت وارده به فوتبال کشور در موضوع فسخ یک طرفه قرارداد با شرکت برهان مبین بر عهده کیست؟

۳- چرا در قرارداد جدید با شرکت مبنا توسعه مبین، سهم شرکت ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است؟!

۴- چرا مجری جدید با وجود سود بالای حاصل از بلیت فروشی بر خلاف مفاد قرارداد عملا بلیت را بصورت سنتی عرضه می کند و هیچ زیرساختی را در استادیوم مهیا نکرده است؟

۵- شرکت مبنا توسعه مبین از چه طریقی و بر اساس کدام تشریفات قانونی با سودی ۳۰ درصدی متولی فروش بلیت و البته آپشن های دیگر باشگاه های پرسپولیس و استقلال شد؟

مهدی تاج در صحبت های اخیرش بارها تاکید کرده تا بلیت فروش یاینترنتی در ورزشگاه ها راه نیفتد لیگ برتر با خط تعطیل یا تعویق مواجه خواهد شد اما هنوز مشخص نیست فدراسیون و سازمان لیگ در مدت باقیمانده چطور می خواهند زیرساخت های بلیت فروشی اینترنتی را فراهم کنند.

این مساله در حالی به مهمترین و اساسی ترین چالش سازمان لیگ در آستانه فصل نوزدهم لیگ برتر تبدیل شده که غیر از پرسش های فوق مساله سخت افزار نیز در این معضل سهیم است.طبق اعلام رئیس فدراسیون ورزشگاه هایی که به بلیت فروشی اینترنتی مجهز می شوند باید گیت های مخصوص برای ورود تماشاگران داشته باشند اما این گیت‌ها فقط در ورزشگاه آزادی و آن هم با اجبار و زور ای اف سی ایجاد شد و مشخص نیست در سایر ورزشگاه ها با توجه به زمان باقیمانده تا شروع فصل تازه که حدود یک ماه است چگونه می خواهند این گیت ها را نصب  و راه اندازی کنند.

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر