فوتبال ایران / شناسه خبر: 99906 / تاریخ انتشار : 1398/4/8 15:28
|
بیایید کمی به استراماچونی وقت بدهیم

بهزاد غلامپور: رقیب حسینی از خارج می‌آید

بهزاد غلامپور، مربی دروازه‌بان‌های استقلال از احتمال جذب یک دروازه‌بان خارجی برای رقابت با سید حسین حسینی پرده برداشته است.

امیرعلی آزاد/ بهزاد غلامپور را این اواخر با شادی‌های عجیب و گاه مخاطره آمیزش می‌شناختند. شیرجه‌های بلندی که روی سر و شانه‌های علی دایی می‌زد و این گونه شادی‌اش از گل‌هایی که تیم هایی تحت فرمان دایی به ثمر می‌رساند را عیان می‌کرد. بهزار غلامپور اما برای استقلالی‌ها یک نام فراموش نشدنی است. گرچه او سال ها در کنار دایی، یکی از مردان نامدار در تیم رقیب سنتی دیده شد اما نامش هیچ گاه از کتاب تاریخ باشگاه استقلال پاک نمی‌شود.

با بهزاد غلامپور؛ استقلالی‌ها تلخ و شیرین های بسیاری را تجربه کرده اند. از ماجراهایی که با تیم ملی داشت تا بازی های درخشانش که گل سرسبد همه آن ها بی گمان همان دربی است که استقلال در یک نیمه 3 بار دروازه پرسپولیس را گشود و آقا بهزاد درنیمه دوم مرد اول میدانش بود. غلامپور پس از سال ها دوباره باز گشته تا تنها دستیار ایرانی استراماچونی لقب بگیرد. او وظیفه ای خطیر بردوش دارد. ساختن سیدحسین حسینی و احتمالا دروازه بان خارجی که قرار است به زودی به تمرینات استقلال اضافه شود...

***

بعد از سالها همکاری با علی دایی؛ جدایی از یار غار دشوار نبود؟

علی دایی برای من مانند برادر است. قبل از حضورم در استقلال با علی دایی صحبت کردم و بعد به استقلال آمدم و اکنون هم در خدمت باشگاه پر طرفدار و مردمی استقلال هستم. آقای دایی دارای شخصیتی کاملا دوست داشتنی است و من هم به همین دلیل سال ها کنارش بودم و به او کمک کردم. اما خب، از طرفی اینجا هم خانه من است. استقلال برای من چیز دیگری است.

از این بازگشت راضی هستید؟

استقلال یکی از تیم های ریشه دار است. با اینکه در این چند سال اخیر در این تیم حضور نداشتم اما خود را جزو خانواده میلیونی استقلال می دانم. بنده سالها در استقلال بازی کرده ام و استقلال همیشه در قلب من است. من و دیگر اعضای کادرفنی به این نیت به استقلال آمده ایم. اینکه تیمی آماده و قبراق را راهی میادین کنیم. تیمی درخور شان و نام استقلال. یک استقلال واقعی.

تجربه کار با آندره استراماچونی ایتالیایی می تواند به اندوخته های شما مربیگری اضافه کند؟

بله صدرصد، با شناختی که از مربیان فوتبال اروپا دارم، قطعا این فصل به تجربیات من در عرصه مربیگری اضافه خواهد شد. آقای استراماچونی در تیم های بزرگی به عنوان سر مربی کار کرده است. همین موضوع کافی است تا یک مربی به مرحله پختگی رسیده باشد. فوتبال روز دنیا دارای تفاوتهای بسیاری با فوتبال ما است و آقای استراماچونی به خوبی با این شرایط آشنایی دارد. فقط کمی باید به ایشان وقت داد تا بیشتر از فوتبال ما شناخت پیدا کند.

روند آماده سازی استقلال در روزهای اخیر چه طور بوده؟ می‌شود به آینده این تیم با جوان هایش امیدوار بود؟

ما کارمان را شروع کردیم. با قدرت وبا انرژی. می‌خواهیم به نتایجی که مد نظرمان هست بریم. شرایط و امکانات از نظر من عالی است. تیم ما فعلا مشکلی را احساس نکرده است. من همه چیز را تا امروز مثبت دیده ام. شرایط بسیار امیدوارکننده ای داریم و امیدوارم روز به روز بهتر هم بشود.

بعد از شما ممکن است گزینه دیگری به کادرفنی استقلال اضافه شود؟ منظورم مربی ایرانی است به خصوص نام رحمان رضایی که این روزها شنیده می‌شود.

بعید می دانم که شخصی ایرانی به این کادر فنی اضافه شود. طبق صحبت هایی که با آقای استراماچونی داشتم تیم با همین کادر فنی فصل را شروع خواهد کرد. اما در ادامه فصل سرمربی تیم چه تصمیمی بگیرد بستگی به نتایج تیم دارد.

می‌توانید پیش بینی مشخصی از آینده استقلال در فصل نوزدهم به ما ارائه دهید؟

پیش بینی بسیار سخت است اما تیم فعلی استقلال از نظرمن دلایل زیادی برای کسب موفقیت دارد. باشگاه امکانات سخت افزاری بسیار خوبی در اختیار کادر فنی گذاشته است و کادر فنی با دانش در راس سکان هدایت تیم است و البته امیدوارم با تلاش بسیار ناکامی سال های اخیر استقلال را با کسب عنوان قهرمان لیگ برتر در فصل پیش رو از یاد هوادران پاک شود و یقین دارم دور از دسترس نیست و همه چیز مهیای این هدف بزرگ است.

بعد از تمدید قرارداد با حسینی نامهای زیادی برای حضور در استقلال به گوش می رسد. به نظر شما دروازبانی به استقلال اضافه خواهد شد؟

اسامی زیاد است اما باید با آقای استراماچونی به جمع بندی برسیم تا دروازبانی در سطح نام باشگاه استقلال جذب کنیم. البته این امکان وجود دارد که دروازبانی غیر ایرانی به تیم اضافه شود. ما به دنبال دروازه بان خارجی هستیم و به احتمال زیاد رقیب حسینی خارجی خواهد بود.

10-1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر