فوتبال ایران / شناسه خبر: 99880 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 18:52
|
ماجرای انتخاب امامی فر به عنوان دستیار ویلموتس

مونوپل فدراسیون: هیس، رسانه‌ها خبر نمی‌دهند!

ماجرای انتخاب امامی‌فر به عنوان دستیار ویلموتس

از یک هفته قبل شایعه‌اش به گوش می‌رسید و بالاخره امروز(چهارشنبه) صبح اعلام شد علیرضا امامی فر بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی که طی تمام سال های گذشته به عنوان دستیار دایی، درخشان و همین اواخر علی کریمی در دنیای مربیگری حضور داشت به عنوان دومین دستیار ایرانی مارک ویلموتس به کادر فنی تیم ملی اضافه شد.

ساعتی بعد هم امامی فر طی مصاحبه ای اعلام کرد با او صحبت شده و با توجه به اینکه به زبان فرانسوی آشناست می تواند به ویلموتس کمک کند.رسانه ها هم درباره این انتخاب مطالبی نوشتند و اینکه امامی فر با سوابق کاری‌اش و آشنایی به زبان فرانسه می‌تواند در کنار هاشمیان شرایط بهتری در کادر فنی رقم بزند.

با این حال عجیب بود که فدراسیون فوتبال به این خبر واکنش نشان داد و اعلام کرد بشدت دوست دارد تمام اخبار مربوط به تیم‌های ملی را خودش اعلام کند و بقیه رسانه‌ها منتظر درج اخبار در سایت رسمی فدراسیون باشند که عجیب و غیر معقول به نظر می رسد.

در این اطلاعیه فدراسیون آمده:« به اطلاع می رساند تنها مرکز اطلاع رسانی رسمی پیرامون اخبار کلیه تیم های ملی منابع اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال است.بر این اساس،تمامی اخبار رسمی پیرامون تیم های ملی آقایان و بانوان،برنامه های اردویی،مسابقات، کادر فنی و...صرفا از این طریق به اطلاع اصحاب محترم رسانه و افکار عمومی خواهد رسید.»

اگر با این اطلاعیه سفت و سخت قانع نشدید صحبت‌های سرپرست دبیرکلی را بخوانید که چند ساعت بعد از این اطلاعیه با لحنی مهربانانه تر همان حرف ها را تکارار کرده است:« هر انتصابی از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع‌رسانی می‌شود. همان‌طور که در بحث انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان چندین بار تاکید کردیم، زمانی که از طریق سایت موضوعی را اعلام کنیم، قطعی است. قبل از آن چیزی را تایید یا تکذیب نمی‌کنیم. درباره تیم ملی امید هم این اتفاق افتاد.

شکوری درباره مذاکره با علیرضا امامی‌فر گفت:« او بازیکن بزرگی است و سابقه مربیگری و بازی خوبی دارد. او جزو مربیان بزرگ است. شاید ما با چندین فرد دیگر هم مذاکره کنیم. برای تیم ملی امید و بزرگسالان هم این اتفاق رخ داد. او مربی بزرگی است اما اگر قرار باشد خبری اعلام شود از طریق سایت اعلام می‌کنیم.»

وی در واکنش به این سوال که آیا ویلموتس در جریان مذاکره با مربیان ایرانی است، گفت:« وحید هاشمیان با نظر مساعد آقای ویلموتس انتخاب شد. اگر فرد دیگری انتخاب شود، حتماً و قطعاً با نظر ویلموتس این اتفاق رخ می‌دهد.»

در واقع فدراسیون دوست دارد در زمینه خبر و اطلاع رسانی درباره تیم های ملی مونوپلی داشته باشد که تنها منبع خبر به حساب بیاید اما وقتی ماجراهایی مثل انتخاب و معرفی دستیار ایرانی ویلموتس را کش می دهند طبیعی است که بالاخره خبر از جایی به رسانه ها درز پیدا می کند و رسانه هم کار روتینش را انجام می دهد و خبر را منتشر می کند که اصلا چیز عجیب و غریبی نیست  و نباید اینقدر فدراسیون را آشفته کند.

فدراسیون فوتبال هر وقت بخواهد می تواند خبر انتخاب امامی فر یا هر خبر ریز و درشت دیگری درباره تیم ملی را اعلام کند و  آنگاه مثل تمام سال‌های اخیر تمام رسانه ها این اخبار را به عنوان خبر رسمی بازتاب خواهند داد.یعنی فدراسیون نباید نگران اخبراش باشد که کهنه و بیات شود.آنها به عنوان مرجع رسمی هر وقت بخواهند خبرشان را منتشر می کنند و  مطمئن باشند این اخبار به عنوان خبر رسمی در صدها سایت ،روزنامه و کانال بازنشر می شود اما اینکه توقع داشته باشند رسانه ها تا لحظه اعلام رسمی اخبار منتظر بمانند ، غیر حرفه ای و خنده دار به نظر می رسد.

به هر حال به نظر می رسد علیرضا امامی فر دومین دستیار ایرانی ویلموتس در کادر فنی تیم ملی خواهد بود و دیر یا زود این خبر رسما اعلام می شود.بدین ترتیب در کنار هاشمیان  و امامی فر به عنوان مربیان ایرانی ،لورن اسپینوسی به عنوان مربی دروازه بان ها، کوین مینی به عنوان مربی بدنساز ،مانو فریرا به عنوان مربی  و یک آنالیزور ویدئویی در کنار ویلموتس حضور خواهند داشت هر چند شاید حداقل یک مربی دیگر هم به این کادر اضافه شود.

3

captcha
تازه ها
بیشتر