فوتبال ایران / شناسه خبر: 99877 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 18:50
|
محرومیت ۵ ساله کفاشیان و ترابیان به خاطر پرونده فساد مالی

فساد مالی، پرونده‌ای که ساکت به کمیته اخلاق رساند

فعالیت این شرکت سال گذشته به دلیل فساد مالی از طریق مجامع بین‌المللی متوقف شده بود اما پرونده این تخلف از سوی محمدرضا ساکت، در دوره دبیرکلی او در فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق ارجاع شده بود.

فساد مالی، پرونده‌ای که ساکت به کمیته اخلاق رساند

خبر بدون هیچ توضیحی درباره جزییات مخابره شد: «علی کفاشیان، رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان رییس سابق کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با رأی کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام‌پی سیلوا، به 5 سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند.»

بعد هم توضیح داده شد که این دو نفر در این پرونده علاوه بر محرومیت از فوتبال به پرداخت جریمه نقدی هم محکوم شده‌اند. البته که به این نکته هم تأکید شد که با توجه به تضییع حقوق فدراسیون فوتبال در این پرونده، طبق این رأی حقوقی فدراسیون مکلف شده است تا در مراجع قضایی دادگستری هم از کفاشیان و ترابیان جهت مطالبه وجه اعلام شکایت کیفری و حقوقی کند.

بعد از اعلام این خبر البته فدراسیون فوتبال در خبری نوشت که پس از حکم کمیته اخلاق‌، مراتب فرجام‌خواهی از سوی دو مدیر پیشین فدراسیون فوتبال صورت گرفته که فرآیند مربوطه در کمیته استیناف پیگیری خواهد شد.

فدراسیون فوتبال در این خبر که در سایت رسمی‌اش منتشر کرد تأکید داشت که هیچ حکمی پیش از رأی استیناف قابلیت انتشار ندارد، به اطلاع می‌رساند احکام مربوطه پس از رأی استیناف به صورت قطعی از مبادی رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پرونده ام وی سیلوا مربوط می‌شود به موضوع حق پخش تلویزیونی چهار دیدار تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی مقابل تیم های گوام، ترکمنستان، هند و عمان است.

در حالی که شرکت MP&SILVA به عنوان شرکت طرف قرارداد فدراسیون فوتبال برای پخش هر یک از این بازی ها مبلغ ۷۹ هزار دلار (جمعا مبلغ ۳۱۶ هزار دلار) به فدراسیون فوتبال پول داده است اما اسنادی در این رابطه در فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

نکته دیگر اینکه فعالیت این شرکت سال گذشته به دلیل فساد مالی از طریق مجامع بین‌المللی متوقف شده بود اما پرونده این تخلف از سوی محمدرضا ساکت، در دوره دبیرکلی او در فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق ارجاع شده بود.

در همین راستا ترابیان و کفاشیان چندین جلسه در کمیته اخلاق حاضر شده‌ و تمامی ایمیل‌ها و ارتباطات آن‌ها از طریق پلیس فتا مورد بررسی قرار گرفته است.

با این حال همه چیز در این رابطه به حکم نهایی استیناف مربوط می‌شود و روندی که این پرونده در دستگاه‌های قضایی طی خواهد کرد!

 

2

 

captcha
تازه ها
بیشتر