ورزش ایران / شناسه خبر: 99863 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 16:51
|

خطیر، پولساز ترین معاون استقلال

علی خطیر را بر خلاف آن توصیف های منفی اما باید معاونی پولساز و آینده نگر در استقلال نامید. خطیر برخلاف ظاهری که از او پدید آورده اند، مرد اول بسیاری از قراردادهای استقلال با خارجی ها بوده است.

درباره نقش علی خطیر در استقلال نقل قول های متفاوتی شنیده ایم اما عملکرد معاون جوان با باشگاه استقلال در مدت زمانی که با این باشگاه همکاری می‌کرده آن طور که روایت می‌کنند تیره و تار نبوده است. شاید خطیر برای برخی رسانه ها چهره جذابی نباشد اما در عقد قرارداد های فی مابین باشگاه استقلال با بازیکنان به نکاتی توجه کرده که اکنون استقلال در حال سودبردن از آن ها است.

 خطیر در پستی قراردارد که به دلیل مراجعات بسیار و مسئولیت ها و توقعاتی که همواره وجود داشته گاها تنش آفرین است و پیش از او نیز هر کسی دراین جایگاه قرار گرفته همواره با انتقادهایی همراه بوده است اما بی انصافی است که قراردادهایی که این معاون جوان به نفع استقلال منعقد کرده را نادیده بگیریم.

برای مثال باید به لحاظ کردن بند 600هزار دلاری آزادسازی سید مجید حسینی اشاره کنیم که پس از پیوستن به ترابزون، استقلال را به نفع مالی مطلوبی رساند. یا 950 هزار دلار بند فروش اللهیار صیادمنش به باشگاه فنر باغچه که پولسازی قابل توجهی را برای باشگاه استقلال به همراه داشت. خطیر در جریان جدایی تیام از استقلال نیز کوشید جوانب مالی کافی را به نفع باشگاه استقلال در نظر بگیرد. او در این ماجرا نیز پیش دستی کرد و 400هزار دلار را شرط جدایی مهاجم سنگالی از استقلال قرار داد تا آبی‌ها گرچه از لحاظ فنی از این جدایی لطمه خوردند اما به لحاظ مالی باز هم صاحب سود قابل توجهی شوند.

 البته این پایان ماجرای تیام نبود. خطیر که آن روزها علاقه باشگاه متمول اماراتی را برای جذب تیام می‌دید در اقدامی آینده نگرانه از باشگاه اماراتی امضاء گرفت که چنانچه این بازیکن از این باشگاه به باشگاه دیگری منتقل شود بازهم 20 درصد به استقلال نفع مالی برسد که اکنون این اتفاق رخ داده و استقلال 250هزار دلار هم از انتقال تیام به تیم کاسم پاشای ترکیه سود برده است.

 خطیر با اینکه گاها در فضای مجازی به چهره ای مغضوب و ضرر آفرین در باشگاه استقلال تشبیه و هجمه های بسیاری علیه اش به پا می‌شود اما در پس پرده مشکلات مالی باشگاه استقلال عنصری است فعال و پیگیر. خطیر که آشنایی کافی به زبان انگلیسی دارد و فن مذاکره را هم می‌داند این روزها درسکوت وبدون تبلیغات مشغول رایزنی با فیفا است تا آن 83500هزار دلاری که بابت حضور بازیکنان استقلال در جام جهانی هنوز وصول نشده را از طرقی بازپس بگیرد. خطیر درحال مذاکره با بانک های جهانی است تا شاید حق باشگاه استقلال بازگردد.

درباره علی خطیر در ماه های اخیر آن قدر خبرهای منفی شنیده ایم که از یاد برده ایم همین معاون جوان بود که در جریان جدایی گرو ونویمایر توانست تخفیف قابل توجهی از این بازیکنان بگیرد و باشگاه با کمترین ضرر مالی با آن ها تسویه حساب کند.

 شاید اگر خطیر در زمان حضور شیحی و یازالده نیز در باشگاه استقلال فعال بود، اتفاقات دیگری رخ می‌داد و چه بسا پرونده این دو بازیکن هم با ضررمالی کمتری به سود استقلال خاتمه می‌یافت و ضررها مالی کمتر می‌شد.

 به هرحال نباید فراموش کنیم که خطیر در پستی قراردارد که همواره با هجمه های بسیاری از سوی هواداران و جریان های رسانه ای مواجه بوده اما گاهی باید نیمه پر لیوان را هم دید و چشم بسته به این معاون باشگاه استقلال نتاخت. خطیرگاهی بی رحمانه سیبل می‌شود.

10-210

captcha
تازه ها
بیشتر