فوتبال ایران / شناسه خبر: 99854 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 08:57
|

قبل از اینکه یونس دلفی به اروپا برود و در بلژیک فوتبالش را دنبال کند رضا شکاری لژیونر اروپایی حساب می‌شد. او راهی را رفت که سردار آزمون در 16 سالگی رفته بود اما به اندازه سردار ندرخشید و بازی نکرد. خودش می‌گوید بازی کردن در اروپا سخت است اما برای این بازیکن اتفاقاتی در اردوی نیم فصل گذشته پیش آمده که احتمالا منجر به جدایی‌اش از روبین کازان خواهد شد. شکاری یکی از لژیونرهای تیم امید در گفت و گو با ایران ورزشی از شرایطش در روسیه و تیم امید می‌گوید.
 
از روبین‌کازان شروع کنیم. در فصلی که گذشت خیلی کم بازی کردی و می‌توانیم بگوییم تقریبا بازی نکردی.
 بله. من در سن 19-18 سالگی لژیونر شدم که یک مقدار زود بود اما تجربه خیلی خوبی برایم بود. می‌دانید که در اروپا بازی کردن چقدر سخت است. علی جهانبخش سه سال در هلند بود که سال سوم بازی کرد و تبدیل شد به بهترین لژیونر و یکی از بهترین بازیکنان ایران. واقعا کار خیلی سختی است. من سال اول کم بازی کردم و سال دوم تا حدود فیکس شدن رفتم اما یک اتفاقات غیر فوتبالی بین من و باشگاه افتاد که به احتمال زیاد باعث جدایی‌ام خواهد شد. من حتی روی نیمکت می‌رفتم اما بازی نمی‌کردم اما امیدوارم پله به پله در فوتبال اروپا رشد کنم.


به حضورت در تیم‌های ملی و ترک تیم ربط داشت؟
 نه اصلا به این مسائل ربطی نداشت و بهتر است بحثش را باز نکنیم.


یعنی کاملا آماده بودی و به دلایل غیر فنی بازی‌ات نمی‌دادند؟
 بله کاملا آماده بودم. اتفاقا بازیکنان تیم مان روی نیمکت با تعجب می‌پرسیدند چرا بازی نمی‌کنی. ما در نیم فصل اول چند بازیکن گرانقیمت و چند میلیون دلاری داشتیم که بعضا تعویض می‌شدند و من بازی می‌کردم اما در نیم فصل دوم با رفتن آنها بعضی نفرات از تیم دوم‌مان آمدند و تیم خیلی ضعیف شد. در این وضعیت من شرایط خیلی خوبی داشتم و حقم بود فیکس بازی کنم اما به دلیل غیر فنی و مسائلی که در تعطیلات زمستانی در اردوی ترکیه پیش آمد به من بازی نمی‌دادند.


حالا در صورت جدایی از روبین در روسیه می‌مانی یا جای دیگری می‌روی؟
 می‌توانم بمانم اما هنوز تصمیمی نگرفتم. چند تا پیشنهاد هم دارم اما تمام تلاشم این است که به ایران برنگردم. خودم خیلی دوست دارم فوتبالم را در اروپا ادامه بدهم چون اگر به ایران بیایم خیلی سخت است که دوباره به اروپا برگردم.


حالا پیشنهاد اروپایی داری؟
 بله چند تا پیشنهاد هست که باید فکر کنم و ببینم کدام به نفعم خواهد بود و بهتر می‌توانم کار کنم. یعنی جایی باشد که بیشتر بازی کنم.


در روسیه می‌مانی یا از این کشور خارج می‌شوی؟
 معلوم نیست هنوز هیچ تصمیمی نگرفته‌ام.


پیشنهادهای ایرانی وسوسه ات نمی‌کنند؟
 چند پیشنهاد از ایران دارم که اتفاقا پول خوبی هم دارد. هم از تیم‌های پایتخت هم از تیم‌های دیگر اما نمی‌خواهم برگردم.


از انتخاب فرهاد مجیدی بگو. کار کردن با او در تیم امید چطور است؟
 خیلی خوشحال شدم که آقای مجیدی انتخاب شد. من قبلا هم گفته بودم ایشان یکی از الگوهای فوتبالی من بوده و از سبک بازی‌اش خوشم می‌آمد. در دو سه روزی که در اردو بودم واقعا صحبت‌های مفیدی با بچه‌ها داشت. چون آقای مجیدی خودش ته فوتبال را دیده قشنگ حس و حال بچه‌ها را می‌بیند. کار کردن با آقای کرانچار یک مقدار سخت بود، با اینکه ایشان هم مربی خیلی خوبی بودند. در واقع ارتباط گرفتن بچه‌ها با او یک مقدار سخت بود اما الان با آمدن آقای مجیدی خیلی خوب شده و امیدوارم همانطور که خودشان گفتند امسال طلسم را بشکنیم و برویم به المپیک.


در این اردوی اول فرهاد مجیدی چه ویژگی داشت که به چشمت بیاید؟
 آقای مجیدی خیلی دوست داشت که بین بچه‌ها بازی درون تیمی بگذارد و از این خوشم می‌آمد که بین بازی وسط زمین وارد می‌شد و نکته‌ها را خرد خرد به بچه‌ها می‌گفت. به خود من هم نکته‌های زیادی گفت و خیلی کمکم کرد. به همین خاطر الان خیلی مشتاقم که سریعتر اردو بگذارند و در تمرینات حاضر شوم.


برای حضور در اردوی تیرماه در تهران هستی؟
 از آن به بعد هر اردویی باشد هستم و امیدوارم هیچ مشکلی نباشد اما هر طوری شده در تمرینات شرکت خواهم کرد. دفعه قبل یک مقدار با باشگاه برای آمدن به اردو مشکل داشتم اما الان تمام اولویتم تیم امید است و با تمام توان در تمرینات شرکت می‌کنم.


در بازی‌های آسیایی و مرحله اول مقدماتی المپیک انتظار بیشتری از تو و امید نورافکن می‌رفت اما قبول داری در حد انتظار عمل نکردید؟
 بله یک مقدار زمان کرانچار مشکل بود به خاطر اینکه من شخصا یک سال با بچه‌ها بازی نکرده بودم. وقتی آمدم به اردو، آقای کرانچار حق داشت من را بازی ندهد و همین اتفاق در بازی اول رخ داد که من هم هیچ چیز نگفتم. حمیدخان (استیلی) هم که بزرگ ماست و خیلی راهنمایی‌ام کرد. بعد از آن وقتی یک مقدار با بچه‌ها هماهنگ شدم هم بازی کردم هم موفق شدم گل بزنم و برگردم. خب ما در اردوها کمتر بودیم و همین مشکلاتی ایجاد کرده بود اما امیدوارم برای مسابقات تایلند با تمام توان حضور داشته باشیم.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر