فوتبال ایران / شناسه خبر: 99841 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 17:12
|
اختلاف نظر برای تمدید قرارداد با روزبه

تابلوی پنهان "مذاکره ممنوع" مقابل چشمی

اختلاف نظرهای زیادی برای حفظ یا حذف روزبه چشمی میان مسئولان این باشگاه وجود دارد. برخی موافق جدایی‌اش هستند و برخی هم اعتقاد دارند به دلیل کمبود بازیکن باید بماند. با چشمی اما مذاکره‌ای نشده.

هیچ حرفی درباره تمدید قرارداد روزبه چشمی با استقلال نیست. حتی برخی از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال به مدیران و تصمیم گیران باشگاه توصیه کرده اند روی نام این بازیکن قلم قرمز بکشند. دلایل هم برمی‌گردد به اتفاقاتی که فصل پیش رخ داده؛ داستان اعتصاب بازیکنان در ترکیه که روزبه چشمی با وجود حضور در اردوی تیم ملی یکی از بانیانش بود و آن ماجرا را مدیریت کرد.

چشمی با اینکه سال های اندکی در ترکیب استقلال حضور دارد اما از نفوذ بالایی میان بازیکنان برخورداراست و به قول معروف حرفش را می‌خوانند که این موضوع باب میل مسئولان باشگاه استقلال نیست. از سویی فرشید اسماعیلی با انتشار پستی عجیب خیلی قبل تر ها فاش کرد که چشمی نیزدرگروه«سفت ها» قراردارد و یکی از آن چهار نفری است که دربسیاری از سیاستگذاری های درون تیمی نقش بازی می‌کند وبرای خودش حکومتی پنهان ایجاد کرده است. گرچه فرشید اسماعیلی که خودش هم در این گروه قرارداد همچنان در تمرین استقلال قرار دارد اما تصمیم گیران باشگاه استقلال از ماه ها قبل و حتی پیش از پایان لیگ با مشخص شدن ماهیت برخی ارتباط ها و دوستی ها در بین بازیکنان عزم خود را جزم کرده بودند تا به هر شکل ممکن این گروه را متلاشی کنند  که با رفتن مهدی رحمتی تا حدودی به خواسته خود رسیدند و حالا نیز دست گذاشته اند روی روزبه چشمی تا این بازیکن راهم مجاب به جدایی کنند که البته این پروژه هنوز به سرانجام نرسیده است.

درروزهای اخیر بازیکنان زیادی به باشگاه استقلال رفت و آمد کرده اند وقرار داد نوشته اند. در میان آن ها بازیکنان موثر تری همچون وریا غفوری هم دیده شدند وباشگاه استقلال درعین حال با 5 بازیکن جدید نیز قرارداد منعقد کرده است و تمرینات از روز یکشنبه گذشته شروع شده است. پیش بینی می‌شد با وجود این انگیزه های پنهان اما به جهت فقدان نیروهای کافی در خط میانی، به خصوص پست هافبک دفاعی، روزبه چشمی هم به تمرین استقلال برود و باشگاه او را برای تمدید قرارداد صدا بزند اما تا امروز خبری از تمدید قرارداد با این بازیکن نیست.

درواقع آن ها که افسار نقل و انتقالات را در دست دارند نه درباره خواستن چشمی حرفی به میان آورده اند و نه صراحتا اعلام کرده اند که این بازیکن را نمی‌ خواهند اما کفه ترازو به سمت حذف این بازیکن سنگین تراست و اگر تا کنون این تصمیم به طور قطعی گرفته نشده، به دلیل کمبود ها در خط میانی و پست مهم هافبک دفاعی است.

البته عقد قرارداد با مسعود ریگی تا حدودی کار را برای عبور از چشمی هموار می‌کند اما مسئله این است که ریگی احتمالا برای هماهنگی با استقلال زمان قابل توجهی لازم دارد و از آن جا که بیم جدایی علی کریمی می‌رود و امید نورافکن نیز به شارلروای بلژیک بازگشته، خلاء در این پست به طور مشهود احساس می‌شود. اینکه باشگاه استقلال بخواهد ریسک حذف چشمی را گفته می‌شود برای تفریح به ترکیه رفته به جان بخرد و به کلی قید این بازیکن را بزند آن هم درشرایطی که گزینه های مطمئن چندانی در اختیار ندارد هرگز دور از ذهن نیست اما این دست، دست کردن ها نشان می‌دهد برای حذب این بازیکن از استقلال اختلاف نظرهایی هم در باشگاه استقلال وجود دارد و ظاهرا برخی که دستی بر آتش دارند با علم به حاشیه های ناشی از تمدید قرارداد با چشمی اما ادامه حضور این بازیکن در شرایط فعلی را تصمیمی سیاستمدارانه می‌دانند.

به هرحال پایان این داستان را امیرحسین فتحی می‌نویسد. مدیری که در این جور مواقع چندان هم قاطع نیست و سعی می‌کند مسئولیت ها و هزینه های که چنین تصمیم هایی برای استقلال در پی دارد را گردن دیگران بیندازد. مثلا اعضای کمیته فنی، یکی از پیشکسوتان و حتی معاونانش!

10

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر