فوتبال ایران / شناسه خبر: 99836 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 16:20
|
پرسپولیس اول بازیکنانش را حفظ کند بعد مربی بیاورد

عبدی: ویلموتس نشان داد به کارش علاقه دارد

حسین عبدی سرمربی تیم نوجوانان ایران کمتر از سه ماه دیگر باید تیم را در مسابقات قهرمانی آسیا در همدان به میدان بفرستد. اردوی تیم نوجوانان از یکی دو روز دیگر آغاز خواهد شد و قرار شده چند بازی تدارکاتی هم در دستور کار قرار گیرد. عبدی درباره شرایط تیمش، دیدار با ویلموتس و البته مساله سرمربیگری پرسپولیس با ایران ورزشی صحبت کرده که می‌خوانید.
 
حضور ویلموتس در تمرین تیم شما اتفاق جالبی بود.
 بله خیلی خوب بود که هم آقای ویلموتس هم افراد تاثیرگذار فدراسیون آمدند و مشخص شد تیم نوجوانان چقدر برایشان اهمیت دارد. تیم ما با بازیکنان خوبی که دارد، می‌تواند دو یا سه تیم 20 نفره تشکیل دهد و آینده مناسبی برای تیم ملی باشد. البته این همه ظرفیت فوتبال ما در این سن نیست و فقط آنهایی را شامل می‌شود که در این زمان کم دیدیم و سیاستی به کار بردیم تا درهای تیم را نبندیم. در این سن بازیکنان هر روز با روز دیگر فرق می‌کنند و نفراتی که یک روز ضعیف‌تر بودند، ممکن است چند ماه بعد بهتر شوند بنابراین درهای تیم ما همچنان باز است.


شما با آقای ویلموتس صحبتی داشتید؟
 نه ایشان خیلی کوتاه با بچه‌ها صحبت کردند و بعد از آن هم آقای تاج و ساکت حرف زدند. ایشان گفتند بیشتر به دنبال این هستند تا آینده تیم ملی را در همین بچه‌ها رصد کنند. نه اینها، بلکه همه بازیکنانی که ظرفیت دارند. البته این بازیکنان راه طولانی در پیش دارند. اینها بحث‌های خیلی خوبی است که از نظر انگیزشی کمک می‌کند. الان صحبت این است که بازیکن حتما نباید 25 سال داشته باشد که به تیم ملی برسد و با دعوت در جوانی به نفرات جوان انگیزه می‌دهند.


برخورد سرمربی تیم ملی چطور بود؟
 آقای ویلموتس خیلی خوش برخورد بودند و با اینکه تازه رسیده بودند در تمرین تیم ما حاضر شدند و صحبت کردند. این نشان می‌دهد به کارشان علاقه‌مندند و امیدواریم این جدیت را تا زمانی که در ایران کار می‌کنند، ببینیم.


قرار است ایشان به تیم‌های ملی پایه نظارت مستقیم داشته باشند؟
 این مساله مطرح است اما همه تیم‌ها چه تیم‌های ملی چه باشگاه‌ها همه باید از یک استایل و فلسفه استفاده کنند و اصول کار یکی باشد چرا که در نهایت همه برای تیم ملی کار می‌کنند و در باشگاه‌ها هم باید این نظارت وجود داشته باشد تا یک همسویی و همبستگی مداوم پیش بیاید.


بعد از رفتن برانکو بحث انتخاب سرمربی جدید خارجی مطرح است. پرسپولیس با مربی خارجی می‌تواند موفقیت‌های اخیر را تکرار کند؟
 در هر صورت شرایط خوب گذشته به عوامل زیادی بستگی داشت از جمله اینکه بازیکنانی که این سه چهار سال کنار هم بازی کردند جزو بهترین‌های لیگ بودند که از تیم‌های مختلفی آمدند. اینها نفرات مستعدی بودند که پرسپولیس برایشان هزینه کرد و جواب مناسبی دادند و پیشرفت کردند. الان هم اگر بتوانند شاکله تیم را حفظ کنند هر مربی چه داخلی چه خارجی می‌تواند به موفقیت برسد.


شما درباره گزینه‌ها چه نظری دارید؟ نوری، کالدرون، دی بیاسی، کاررا و چاچیچ.
 من این نفرات را نمی‌شناسم و نظری هم نمی‌توانم بدهم اما شما وقتی مربی می‌آوری ابتدا باید شاکله تیم را حفظ کنی و تیم خوبی ببندی وگرنه کار بسیار دشوار می‌شود.


الان بحث جدایی علیپور و بیرانوند مطرح است که می‌تواند برای پرسپولیس نگران‌کننده باشد.
 شما اگر بیرانوند را از پرسپولیس جدا کنید 30 درصد گل‌های خورده این تیم بیشتر می‌شود چرا که واکنش‌های این دروازه‌بان در برخی مسابقات نتیجه بازی را تغییر داده. متاسفانه شرایط تیم به گونه‌ای است که نفرات خوب تیم آلترناتیو مناسبی ندارند و نظر شخصی من این است که اگر تیمی بازیکن خوب نداشته باشد درصد موفقیتش به شدت پایین می‌آید.


برای تیم نوجوانان بازی‌های تدارکاتی داخلی و خارجی در نظر دارید؟
 من فردا (سه‌شنبه) به ایران برمی‌گردم و از چهارشنبه اردو را شروع خواهیم کرد. قرار است 5-4 بازی دوستانه داشته باشیم و البته در اردوی تاجیکستان شرکت کنیم. البته این را یکباره گفتند و برنامه‌هایمان را عوض کردیم. در همین مقطع یک تورنمنت هم در چین است که نمی‌توانیم شرکت کنیم. بعد از آن به ایران برمی‌گردیم. دنبال این هستم تا تیم را به اسپانیا بیاورم اما مسائل اقتصادی و ارزی مشکل‌ساز شده. قبل از مسابقات هم یک اردوی 12-10 روزه در همدان خواهیم داشت و یکی دو بازی دوستانه هم آنجا برگزار می‌کنیم تا در شرایط مسابقه قرار بگیریم.


تیم‌های گروه‌تان هم روی کاغذ حریفان راحتی هستند.
 بله اما فلسطین و افغانستان بهتر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنیم. در کشورهایی که جنگ بوده برخی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند و بچه‌های‌شان در آکادمی‌های معتبر رشد یافته‌اند. حالا این بازیکنان را از آکادمی‌های مختلف جمع می‌کنند و تیم ملی‌شان را تشکیل می‌دهند که قوی‌تر از گذشته است. ما هم اصلا ساده‌انگاری نمی‌کنیم و با تمام قوا مقابل این حریفان ظاهر خواهیم شد.

captcha
تازه ها
بیشتر