ورزش ایران / شناسه خبر: 99831 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 17:12
|
کمتر از دو هفته تا مجمع انتخاباتی وزنه برداری

اخلاق؛ اصلی که نباید فراموش شود

اگر اخلاق در انتخابات رعایت نشود، شرایط و جو انتخاباتی، بستری مناسب برای شایعه پراکنی به وجود می‌آورد.

رضاعباسپور - روز شانزدهم تیرماه 98 برای وزنه‌برداری نویدبخش برگزاری مجمع انتخاباتی این مجموعه برای مشخص شدن رییس جدید حاکم بر این فدراسیون المپیکی است. فدراسیونی پرافتخار که همگان به داشتن  اسطوره‌های تکرار نشدنی در این رشته افتخار می کنند.

انتخاباتی که خیلی هم بی سر و صدا نیست و از مدتها قبل حاشیه هایش آغاز شده است و حتما در روزهای باقی مانده تا انتخابات بیشتر می شود در حالیکه انتظار می رود هر 9 کاندیدای این فدراسیون در روزهای باقیمانده در مسیر آرامش وزنه برداری قدم بردارند.

این روزها شاهدیم که در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری، برخی کاندیداها به جای اینکه در فضایی آرام و به دور از هیاهو به دنبال ارائه برنامه های خود باشند، مسیر را اشتباهی می‌روند و همین موضوع باعث شده، فضای رسانه‌ای پر باشد از انتشار حاشیه هایی که قابل دفاع نیستند؛ در حالیکه می توان با ارائه برنامههای مدیریتی (کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت) این فضا را مدیریت کرد و اجازه داد اعضای مجمع وزنه برداری، در آرامش  برنامه های کاندیداها را بررسی کنند و در نهایت بهترین فرد را بر اساس برنامه اش انتخاب کنند نه اینکه گوش شان پر باشد از پرخاشگری و تهمت.

این روزها عوامل وابسته به برخی کاندید‌اها، در فضای مجازی هرکاری از دستشان برآید انجام می دهند، به جز روشن سازی افکار عمومی با ارائه توانمندی‌های نامزد و کاندیدای منتخب خود. رعایت انصاف، عدالت، صداقت و اخلاق انتخاباتی موضوع پیچیده ای نیست و انتظار می رود هم قهرمانانی که کاندیدای این مجمع انتخاباتی هستند، هم فردی که سالها سابقه مدیریت این مجموعه را داشته و هم سایر کاندیداها آن را مورد توجه قرار دهند.  اینکه در این روزها و در فضای مجازی برخی مسایل خصوصی افراد، دهان به دهان بچرخد، اتفاقی است که شایسته جامعه بزرگ وزنه برداری نیست. 

در مجمع انتخاباتی آینده وزنه‌برداری  که ساعت 10 صبح روز شانزدهم تیرماه در محل آکادمی ملی المپیک تهران برگزار می‌شود، کاندیدایی که درست‌ترین مسیر را انتخاب کرده باشد، انتخاب می شود و خیلی زود هم مسائلی که رد و بدل شده، فراموش می شود. در این شرایط روسیاه فقط برای کسانی می ماند که برای پیروزی در انتخابات مسیر نادرستی را پیش گرفته اند. 

5/ 2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر