فوتبال ایران / شناسه خبر: 99829 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 15:52
|
مذاکره با بازیکنان قبل از آمدن سرمربی!

اسکوچیچ مهمترین گزینه صنعت‌نفت

صنعت‌نفت آبادان این روزها بلاتکلیف‌ترین تیم لیگ برتر است. تیمی که تقریبا هر فصل دیرتر از دیگر تیم‌ها بسته می‌شود و در نهایت به مشکل برمی‌خورد. البته اینکه صنعت‌نفت آبادان دیر بسته می‌شود، دلیل مهمی دارد که به نقش یکی از مسئولان باشگاه برمی‌گردد. مسئولی که به خاطر یک نسبت فامیلی مهم، همه کاره باشگاه شده و تیم را می‌بندد تا پس از آن، سرمربی تیم انتخاب شود. در واقع این مسئول، با بازیکنان مورد نظرش مذاکره و حتی با آنها قرارداد امضا می‌کند و بعد از اینکه تیم کامل شد به سراغ سرمربی می‌رود تا هدایت آن را به عهده بگیرد.

همین تفکر و شیوه بازیکن گرفتن هم باعث شد صنعت‌نفت آبادان بیشتر به دنبال جذب سرمربی خارجی باشد چراکه وقتی سرمربی خارجی بیاید، به بهانه اینکه از لیگ ایران شناخت ندارد و به خاطر کمک او، می‌گویند بازیکن گرفتند. سرمربی خارجی هم از همه جا بی‌خبر با همین شرایط کارش را دنبال می‌کند. این روش عجیب فصل گذشته هم در صنعت‌نفت آبادان وجود داشت اما نکته جالب این است که کسی به آن ورود نکرد. یعنی هیچ مسئولی این اتفاق را پیگیری نکرد. در حالی که یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتری نه تنها به هیچ عنوانی نرسید بلکه حتی در مقطعی خطر سقوط را حس می‌کرد. در هر صورت، این روزها مسئول مورد نظر دارد کارش را پیش می‌برد و با بازیکنان دلخواهش مذاکره می‌کند. در رابطه با سرمربی هم هر روز خبرهای عجیب و غریبی به گوش می‌رسد. اینکه امروز یا فردا سرمربی انتخاب و معرفی خواهد شد اما هیچ خبری از این مساله نیست.

حالا هم خبر می‌رسد مسئولان صنعت‌نفت آبادان با دراگان اسکوچیچ، زلاتکو کرانچار، یک سرمربی پرتغالی و چند سرمربی ایرانی مذاکره کرده‌اند که قرار است به زودی یکی از آنها به عنوان سرمربی معرفی شود. اگرچه از سرمربی داخلی نام برده می‌شود اما ظاهرا حضور مربی داخلی منتفی است. تا پیش از این، نام مربیانی مثل عبدا... ویسی و سیروس پورموسوی در این رابطه به گوش می‌رسید اما ویسی در شاهین ماند و پورموسوی هم تصمیم گرفت با تیم ملی جوانان کارش را دنبال کند. حالا هم نام مجید جلالی به گوش می‌رسد. اگرچه جلالی این روزها بیش از هر چیزی به دنبال این است که تیم داشته باشد و کار کند اما بعید است او تیم را با این شرایط قبول کند. مگر اینکه دیگر برایش چیزی جز کار کردن مهم نباشد. به جز جلالی، گزینه داخلی دیگری برای حضور در صنعت‌نفت آبادان وجود ندارد اما حالا بحث دراگان اسکوچیچ، زلاتکو کرانچار و یک سرمربی پرتغالی دیگر کاملا جدی شده. گفته می‌شود شانس اسکوچیچ و سرمربی پرتغالی بیشتر از دیگر گزینه‌هاست که باید دید در نهایت کدامیک می‌تواند هدایت زردپوشان آبادانی را به عهده بگیرد. بدون شک هر کدام از این سرمربیان به صنعت‌نفت بیاید کار سختی خواهد داشت اما حضور هواداران پرشور و پرشمار آبادانی هر سرمربی را ترغیب خواهد کرد تا هدایت این تیم را به عهده بگیرد.

به هر حال اگرچه مذاکره با بازیکنان مورد نظر در حال نهایی شدن است و با اکثر آنها صحبت و توافق شده اما بعید است در این هفته سرمربی جدید انتخاب شود مگر اینکه دیگر کارها طبق برنامه پیش رفته باشد و سرمربی آینده آبادانی‌ها مشکلی با این روش کار کردن مسئولان باشگاه، نداشته باشند.

9

captcha
تازه ها
بیشتر