فوتبال ایران / شناسه خبر: 99824 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 17:18
|
تبریز چالشی فراتر از تصور ایوانکوویچ

پرسپولیس، برانکو را از تراکتور دور کرد

اکبر منتشلو / واقعیت این بود که هیچ‌کس راضی به جدایی برانکو از پرسپولیس نبود، البته شاید بتوان مدیران پرسپولیس را از جمع این «هیچ‌کس» جدا کرد و در کناری گذاشت تا بعداً در باره آنها قضاوت شود. اما نتایجی که برانکو در پرسپولیس کسب کرد و با شخصیتی که او در فوتبال ما ظاهر شد، حتی می توان ادعا کرد که هواداران تیم های دیگر هم راضی به رفتن برانکو از فوتبال کشورمان نبودند. کاری که برانکو در طول حضورش در فوتبال کشورمان انجام داده است، به حق شایسته همین رفتار هم بود، هواداران فوتبال کشورمان در طی روزهای اخیر و به خصوص هواداران پرسپولیس به هر طریقی نشان دادند که قدردان زحمات سرمربی روزهای پرافتخار پرسپولیس هستند.

اما واقعیت دیگری هم وجود دارد، اینکه حتی برانکو هم راضی به این جدایی نبود، او حالا بعداز مدت‌ها و تقریباً قطعی شدن جدایی اش از پرسپولیس در مصاحبه اش به این نکته اشاره می کند که جدایی از هواداران بسیار سخت بوده و اقرار به این موضوع، در حالی که در تیم دیگری در کشوری غیر از ایران حضور یافته و با خبرنگار آن کشور صحبت می کند، نشان می دهد که برانکو این واقعیت را حتی در عربستان هم نمی تواند مخفی کند. حتی قبل از صحبت های برانکو هم کاملا مشخص بود که او دوست داشت همچنان در ایران به کارش ادامه دهد. اما در صحبت های برانکو نکته دیگری هم بود، اینکه او به دنبال چالش دیگری بوده است. برانکو در این باره می گوید:« من یک مربی حرفه ای هستم و نیاز به چالش جدید دارم. از نظر من بهترین چالش برای رسیدن دوباره به قهرمانی ها تیم الاهلی بود.» این یک حق برای هر مربی است، اینکه بخواهد چالش جدیدی را پیگیری کند و به دنبال افتخارات جدیدی باشد. اما این همه ماجرا نیست!

باید بپذیریم که از دست دادن یک مربی مثل برانکو نه تنها خسارت بزرگی برای پرسپولیس بوده بلکه خسارت بزرگی برای فوتبال کشورمان بود، با نگاهی به لیست بازیکنان پرسپولیس طی چند سالی که برانکو روی نیمکت این تیم حضور داشت، کاملاً متوجه خواهیم شد که لیست پرسپولیس متفاوت از هر زمانی بوده است. لیست سرخ پوشان برعکس همیشه و در زمان حضور برانکو مملو از بازیکنانی بود که یا استعدادهای پنهان فوتبال کشورمان بودند و یا حتی بازیکنانی بودند که بیشتر فوتبالی ها احساس می کردند فوتبال آنها تمام شده است و این بزرگترین کار برانکو در پرسپولیس و در فوتبال کشورمان بود.  البته این را هم نباید فراموش کرد که با مدیریت برانکو بازیکنان حاشیه ساز روز به روز و نفر به نفر از جمع سرخپوشان دور شدند. اینها بخشی از کارهای مثبت برانکو در پرسپولیس بود که در کنار رکوردهایش در این تیم، به فوتبال کشورمان کمک می کرد.

ولی حالا با عملکرد برخی مدیران، نه تنها پرسپولیس از نعمت حضور برانکو محروم شده است بلکه حتی فوتبال کشورمان که امکان ادامه استفاده از این مربی را داشت، نیز دیگر نمی تواند از وجود او بهره ای ببرد. در همان روزهایی که حرف و حدیث های در باره جدایی برانکو وجود داشت، صحبت های در باره مذاکره برانکو با تراکتور به میان آمد و با تایید مسئولان این باشگاه روبرو شد، اما برخورد سفت و سخت مدیران پرسپولیس و اطمینان بخشی به ادامه حضور برانکو در پرسپولیس، مدیران تراکتور را از ادامه مذاکره با برانکو بازداشت تا پروژه رفتن برانکو به تبریز هم منتفی شود.

برانکو طبق گفته خودش دنبال چالش جدیدی بوده و به جرات می توان گفت که تراکتورسازی چالشی بسیار بزرگ تر و بهتر از حضورش در الاهلی عربستان بود و اگر برانکو هم اطمینان به جدایی از پرسپولیس داشت شاید تراکتورسازی را انتخاب می کرد که این فرصت هم از او گرفته شد.

این نکته را هم باید اضافه کرد که سرمربی سابق پرسپولیس روزهای موفقی را در دیگر تیم های حوزه خلیج فارس نداشته و مشخص نیست با این تیم عربستانی چه نتایجی را کسب کند، اما او به طور حتم با شناختی که از فوتبال کشورمان داشت می توانست در تراکتورسازی هم مثل پرسپولیس روزهای خوبی را تجربه کند و شاید انتظار هواداران تراکتور را هم به پایان می رساند.

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر