فوتبال ایران / شناسه خبر: 99811 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 17:23
|
بازگشت مدیرعاملی که عاشق شهرت است

هواداران نساجی نگران‌تر از همیشه

ارسام پورحسینی/ مالکیت باشگاه نساجی مازندران به تازگی تغییر کرد. به این صورت فرهاد صنیعی‌فر و رضا حدادیان مالک 60 و 40 درصد سهام باشگاه نساجی مازندران کنار رفتند و تیم قرمزپوش قائمشهری را به محمد اژدری سپردند. اتفاقی که اصلا انتظارش نمی‌رفت چراکه صنیعی‌فر اصرار زیادی داشت مالک بماند و اتفاقا در تلاش بود تا سهم حدادیان را بخرد اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، خبر رسید خود صنیعی‌فر هم سهامش را واگذار کرد. به این ترتیب نام محمد اژدری به عنوان مالک جدید باشگاه نساجی مازندران مطرح شد. سرمایه‌داری که در کار ضایعات آهن‌آلات و قیر است. نکته جالب این است که در مورد اژدری فقط همین دو مورد مطرح می‌شود و خبری دیگری از او نیست. اینکه کجاست، چند ساله است و چرا سمت فوتبال آمده. بی‌جواب بودن این سوالات و البته سکوت اژدری عجیب است اما عجیب‌تر از آن، بازگشت محمد قنبری به باشگاه نساجی است. همان مدیری که از سال 87 در مقاطع مختلفی در نساجی حضور داشت اما نه تنها به تیم کمک نکرد بلکه باعث شد این تیم بدهی‌های زیادی به بار بیاورد.

در واقع اگرچه کمتر کسی محمد اژدری را می‌شناسد اما مردم قائمشهر به خوبی از قنبری شناخت دارند و حالا از بازگشت او دچرا استرس شدند. اینکه باز هم باید شاهد جنجال‌های زیاد در تیم و مشکلات عجیب باشند. همه این‌ها برای مردم مازندران و به خصوصی قائمشهری‌ها نگرانی‌های زیادی به وجود آورد. چون هنوز خاطرات دعوای قنبری با پرهام در برنامه تلویزیونی از ذهن‌شان پاک نشده و فکر می‌کنند باید خود را آماده یک فصل پر جنجال و پر دعوا کنند. دعواهایی که نه تنها هیچ سودی برای نساجی نداشته، بلکه همیشه به ضررش تمام شده، اما ماجرای دعوا چه بوده و چرا پیش آمد؟

ظاهرا در سال 87 مهدی پرهام به درخواست محمد قنبری مالکیت باشگاه نساجی مازندران را در لیگ یک به عهده می‌گیرد. در آن زمان رحیم دست‌نشان هدایت تیم را به عهده داشت و قرار بود قرمزپوشان برای رسیدن به لیگ برتر تلاش کنند اما شرایط به طرز عجیب و وحشتناکی متشنج شد. در آن زمان، حتی لیدرها هم نقش پررنگی پیدا کردند و برای تیم تعیین تکلیف می‌کردند. با این اتفاقات، قنبری از مدیرعاملی باشگاه نساجی کنار گذاشته شد تا حیدرزاده که نماینده تام‌الاختیار پرهام بود، مدیرعامل شود. البته قنبری همچنان در کنار تیم ماند چون کارهای اجرایی و امضاها با او بود اما همین تغییرات، باعث شد در پایان فصل، اختلاف سلیقه‌ها و مشکلات بیشتر و بیشتر شود و حتی به رسانه‌ها کشیده شود. نکته جالب این است که در همان مقطع، قنبری هم طبق عادت همیشگی‌اش به راحتی دست به تغییر کادرفنی زد و دست‌نشان را کنار گذاشت تا اسماعیل اسماعیلی یعنی دستیارش، جای او را بگیرد. با این مشکلات، نساجی مازندران به سختی توانست در لیگ یک بماند. قنبری هم رفت که بعد از چند سال یعنی سال 90، 91 این بار با شخصی به اسم سردار قاسم‌نژاد برگشت. قنبری این بار هم خودش مالک جدید نساجی را انتخاب و معرفی کرده بود. در آن سال هم مشکلات نساجی زیاد بود اما بازیکنانش به خوبی می‌درخشیدند. به صورتی که محمد عباس‌زاده آقای گل لیگ یک شد و به پرسپولیس رفت، مجتبی رمضانی هم با عنوان آقای پاس گل، راهی سایپا شد.

لیگ یک با این اتفاقات به پایان رسید که در فصل بعد و زمانی که چند هفته از شروع مسابقات گذشته بود، باز هم پرهام برگشت و مالکیت باشگاه نساجی مازندران را به عهده گرفت. در این مقطع هم محمد قنبری که ظاهرا علاقه زیادی به شهرت دارد، مدیرعامل شد. با این شرایط، پرهام تا پایان فصل حضور داشت اما اوضاع نساجی روز به روز بدتر شد. در این سال، مشکلات مالی نساجی به اوج رسید. به طوری که تیم حتی وقتی برای بازی قرار بود به بوشهر برود، با اتوبوس می‌رفت. پرداختی‌ها به موقع و کافی نبود و بیشترین مشکلات را داشتند. همین مشکلات هم باعث شد بعد از بازی نساجی مقابل ایرانجوان بوشهر، یونس گراییلی و اسماعیل اسماعیلی به خاطر یک موضوع کوچک با هم درگیر شوند. درگیری عجیبی که نتیجه‌ای عجیب‌تر به دنبال داشت چراکه گراییلی بعد از این دعوا و درگیری، در تصمیمی عجیب سرمربی شد و جای اسماعیلی را گرفت. البته طولی نکشید که این بار نادر دست‌نشان سرمربی نساجی شد.

تغییرات زیاد در کادرفنی و تصمیمات احساسی باعث شد هر بار شاهد یک سری اتفاقات عجیب در نساجی باشیم. مثلا اینکه در یکی از بازی‌ها، نساجی بازیکن نداشت و مجبور شد محمد سواری دروازه‌بان ذخیره تیم را به عنوان مهاجم به میدان بفرستد. همه این اتفاقات عجیب ادامه داشت و روز به روز اختلافات بیشتر و بیشتر شد. به این صورت، پرهام و قنبری در یک برنامه تلویزیونی با هم دعوای عجیبی داشتند. در این برنامه که قنبری مهمان حضوری بود و پرهام روی خط تلفن قرار داشت، مالک سابق باشگاه نساجی، بارها خطاب به قنبری گفت که مدیرعاملی‌اش قانونی نیست. او با دلیل و مدرک صحبت می‌کرد اما قنبری قبول نمی‌کرد تا اینکه کار به صحبت‌های عجیبی کشیده شد. اینکه پرهام به صراحت بگوید، حکم جلبش را در دست دارد. این اتفاقات، نشان می‌داد مشکلات نساجی بیشتر از چیزی است که تصور می‌شود. در نهایت پرهام و قنبری رفتند اما حالا قنبری برگشت و این بار محمد اژدری را به عنوان مالک جدید باشگاه نساجی معرفی کرده. قنبری که ظاهرا علاقه زیادی به مدیرعاملی و البته شهرت دارد، همین چندی پیش هم برای باشگاه سپیدرود رشت مشتری برده بود تا در آنجا مدیرعامل شود اما این باشگاه به شخص مورد نظری که قنبری معرفی کرد، واگذار نشد. به این ترتیب قنبری ترجیح داد به قائمشهر برگردد و بار دیگر شانس خود را با نساجی امتحان کند. قنبری حالا با اژدری برگشت و مدیرعامل شده اما شرایط نساجی خیلی بدتر از قبل است. این تیم حتی از استقلال و پرسپولیس بدهی‌های بیشتری دارد. در واقع 46 مورد شکایت از نساجی در فدراسیون فوتبال وجود دارد که ظاهرا بیشتر آنها به زمان مدیریت قنبری در این تیم برمی‌گردد. همین مسائل هم باعث شد حالا هواداران نساجی استرس داشته باشند. استرس اینکه روزهای تلخ و سخت‌تر از گذشته را باید تجربه کنند. آنها اگرچه از حضور رضا مهاجری به عنوان سرمربی خوشحال و راضی هستند اما با وجود این مساله، نگران هستند که سرنوشت نساجی بدتر از این نشود و به لیگ یک برنگردد.

9

 

captcha
تازه ها
بیشتر