ورزش ایران / شناسه خبر: 99805 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 15:55
|
تمرین رکوردی درغیاب رستمی، مرادی، داودی و سلطانی

علی‌حسینی سرحال‌تر از قبل دست به وزنه شد

اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری برای حضوردر رقابت‌های جهانی بزرگسالان درحالی بدون حضور رستمی، مرادی، داودی و سلطانی برگزارشد که سعید علی‌حسینی سرحال‌تر از قبل در تمرین وزنه می‌زد.

رضاعباسپور - رقابت‌های جهانی 2019 تایلند قرار است از روز 27 شهریورماه در شهر پاتایای تایلند با حضور قدرت‌های برتر وزنه‌برداری جهان برگزار شود. رقابت‌های معتبری که به نسبت سال‌ گذشته به واسطه اینکه رقابت گزینشی المپیک 2020 توکیو به شمار می‌رود، از جذابیت‌های ویژه‌ای برخوردار است. حضور ستاره‌های عنوان دار وزنه‌برداری جهان در این دوره از مسابقات در اوزان مختلف باعث می‌شود که این دوره از رقابت‌ها خصوصا در اوزان المپیکی (۶۱، 73، 81، 96، 109 و 109+ کیلوگرم) بستر رقابتی مهیج بین وزنه‌برداران عنواندار باشد. 

تیم ملی وزنه‌برداری نیز اگرچه از روز 10 خردادماه جاری دور جدید تمرینات آماده‌سازی خود را برای حضور در این دوره از رقابت‌ها آغاز کرده است، اما در حین برگزاری این اردو، تقریبا چند اتفاق و شوک  مانعی شد پیش پای کادرفنی برای طراحی تمریناتی بهتر برای آماده‌سازی وزنه‌برداران ملی‌پوش.

آسیب‌دیدگی سعید علی‌حسینی، سهراب مرادی، علی هاشمی و...، غیبت‌های مکرر کیانوش رستمی مثل گذشته از حضور در جمع اردونشینان و تمرین کردن با بقیه ستاره‌های وزنه‌برداری، همه و همه جزو اتفاقات تلخی است که دست کادرفنی را برای عملکرد فنی بهتر در این مسیر بسته است. به هر ترتیب برخواه به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری تیم را باهرشرایطی جمع و جور کرده و آنها را با تمام کم وکاستی‌های موجود برای حضور در رقابت‌های جهانی پیش رو مهیا می‌کند. از بین ستاره‌های مصدوم تیم ملی هم فعلا سعید علی‌حسینی با دستیابی به بهبودی کامل خیلی سرحال‌تر ازقبل روی تخته تمرینی و کنار سایر ملی‌پوشان حاضر شده و دست به وزنه‌ می‌شود.

وضعیت آسیب دیدگی علی هاشمی و سهراب مرادی هم اگرچه اینطور وانمود می‌شود که خیلی حاد نیست و به زودی بهبودی برای این دو ملی پوش حاصل می‌شود، اما باید صبر کرد و دید که آینده چه شرایطی برای ستاره‌های پرامید وزنه‌برداری کشورمان رقم می‌خورد. البته زمانی که برای آماده‌سازی هر دو وزنه‌بردار مصدوم به سرعت در حال گذر است را نیز باید در مورد توجه قرار داد. زیرا در حالیکه رقبا هر روز مشغول مهیا کردن خود برای درخشش در رقابت های جهانی هستند، هاشمی و مرادی باید تحت مداوا قرار گرفته و آسیب دیدگی‌های خود را درمان کنند.   

در این میان از شرایط کیانوش رستمی هم نباید غافل شد. کیانوش رستمی نیز همچنان طبق روال گذشته اردوی تیم ملی و حضور کنار ملی‌پوشان را تحویل نمی‌گیرد! او مدت‌ها است طبق برنامه‌ریزی خودش تمریناتش را بصورت اختصاصی پی‌گیری می‌کند و به همین دلیل در تمرینات اردویی وزنه‌برداران او نیز غایب همیشگی تیم ملی به شمار می‌رود. دراین بین اما علی داودی بخاطر حضور در امتحانات دانشگاهی و حسین سلطانی بابت انجام پروسه مربوط به خدمت سربازی خود در تمرین روز گذشته تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان غیبت داشتند. البته غیبت این دو وزنه‌بردار برخلاف رستمی با هماهنگی و اجازه سرمربی تیم ملی بوده است. زیرا این دو وزنه‌بردارملی‌پوش از برخواه مجوز گرفته تا پس از انجام امور شخصی خود مجددا به اردو بازگشته و کنار سایر اردونشینان تمرینات خود را ادامه دهند. محمدحسین برخواه، علی‌اکبر خورشیدی فر و جباری بر عملکرد وزنه‌برداران نظارت داشتند و بعد از مدتی نرمش دسته جمعی برای آنها برنامه تمرین رکوردی 80 تا 90 درصدی تکنیک را برای آنها درنظر گرفتند.

مسابقات بزرگسالان جهان 27 شهریورماه تا پنجم مهرماه در تایلند برگزار می‌شود، و تیم ملی وزنه‌برداری قرار است با ترکیبی از ستاره‌های عنواندار جهانی و جوانان شایسته و آینده‌دار خود برای کسب سکوی قهرمانی، عناوین جهانی و عبور از یک مرحله گزیبنشی سنگین دیگر در این دوره از مسابقات روی تخته بروند.

5/ 2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر