ورزش ایران / شناسه خبر: 99802 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 15:41
|
هیچ اطلاعی از وضعیت رستمی ندارم

برخواه: نگران نیستم، سهراب زود برمی گردد

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان معتقد است که آسیب دیدگی سهراب جدی نیست و او خیلی زود به اردوی تیم ملی بازمی گردد.

ایران ورزشی - محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران با اشاره به این موضوع که مصدومیت سهراب مرادی حاد نیست، می گوید:« سهراب قطعا بعد از مدتی استراحت و ریکاوری دوباره سرحال به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بازمی‌گردد.»

محمد حسین برخواه در حاشیه تمرین صبح تیم ملی بزرگسالان در خصوص وضعیت ملی‌پوشان می‌گوید:« بعد از مسابقات قهرمانی آسیا از دهم خرداد اردوها برای برپایی مسابقات قهرمانی جهان آغاز شده است. تقریبا چهار هفته از اردوها می‌گذرد و شرایط وزنه‌برداران نسبت به قهرمانی آسیا خیلی بهتر است. در مسابقات جهانی تایلند رقیب اصلی ما برای کسب عنوان قهرمانی قطعا چینی‌ها هستند. الان ما روند خوبی داریم و امیدوارم با درخشش در رقابت‌های جهانی نتایج نه چندان دلچسب آسیایی را جبران کنیم.»

برخواه در مورد مصدومیت سهراب مرادی نیز خیلی نگران نیست:« آسیب دیدگی در ورزش رکوردی اتفاقی کاملاً طبیعی است. وزنه‌برداران، تمرینات سنگینی در طول هفته دارند و ما هم این استرس را داریم که احتمال آسیب‌دیدگی برای آنها وجود دارد. در مورد سهراب هم خدا را شکر حادثه جدی نبود. فکر می‌کنم در ابتدای هفته آینده تمرینات عمومی را شروع می‌کند و برای تمرینات تخصصی او قطعا دوهفته زمان نیاز دارد تا کتفش بهتر شود. فکر نمی‌کنم مشکل کتف سهراب خیلی حادی باشد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌کنم مرادی سهراب سریع به تمرینات برگردد و در مسابقات جهانی با وضعیت خوبی روی تخته مسابقه حاضر شود.»

برخواه در پاسخ به این پرسش که وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی که سهراب مرادی بدنبال مهارش بود آیا در شرایط حساس و سرنوشت ساز فعلی که در مسیر المپیک قدم برمی‌داریم زیاد نیست، ادامه می دهد:« نه به نظرم این وزنه اصلاً برای سهراب زیاد نبود. مصدومیت به هر حال برای وزنه‌برداری در این سطح  پیش می‌آید و خیلی اهمیتی ندارد. البته مطمئنا این موضوع نباید خبرش به بیرون درز پیدا می‌کرد و این خودش جای سوال دارد و بحث دیگر این است که در مورد مصدومیت او تا حدودی بزرگنمایی شد.»

برخواه در مورد وضعیت کیانوش رستمی و شرایط حضورش در مسابقات جهانی نیز اینگونه پاسخ می‌دهد:« باور کنید از وضعیت آمادگی رستمی حقیقتا بی اطلاعم و نمی دانم او در چه شرایط رکوردی قرار دارد. درکل فکر کنم  باید از شما جویای احوال و وضعیت رکوردی کیانوش باشم!»

برخواه در مورد شایعه تغییر اعضای مجمع از جمله نماینده مربیان نیز تاکید دارد:« نمی دانم واقعا اطلاع دقیق  از شرایط مجمع ندارم. فکر کنم  این موضوع را باید از وزارت ورزش سوال کنید.»

سرمربی تیم ملی در مورد مصدومیت علی هاشمی هم توضیح کوتاهی می دهد:«علی هاشمی تا اواسط تیرماه به اردو وارد می‌شود و امیدوارم که آسیب دیدگی پیش آمده خوب شود. اواسط مرداد باید لیست ۱۲ نفر را اعلام کنیم و امیدوارم در این مدت زمان به وضعیت خوبی برسد و در ترکیب باشد. او یکی از بهترین نفرات ما در مسابقات قبلی بود و امیدوارم تا مسابقات جهانی به شرایط خوبی برسد.»

5/ 450

captcha
تازه ها
بیشتر