فوتبال ایران / شناسه خبر: 99787 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 17:54
|
هواداران پرسپولیس بهترین در جهان‌اند

برانکو: جام بردن آسان است، حفظ آن نه!

برانکو ایوانکوویچ در گفت و گویی با سایت کرواسی می‌گوید: «توانستیم قهرمان لیگ، جام حذفی و سوپرجام شویم و در فینال لیگ قهرمانان نیز بازی کردیم.»

برانکو: جام بردن آسان است، حفظ آن نه!

جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس بعد از سه فصل موفق و پیوستنش به الاهلی عربستان، برای خبرنگاران کرواسی جذابیت خاصی پیدا کرده و آن‌ها در هفته‌های اخیر بارها درباره وضعیت برانکو و تصمیم‌هایش برای آینده با او صحبت کرده‌اند. سایت ۲۴sata کرواسی، در همین رابطه به تازگی با برانکو ایوانکوویچ صحبت کرده است و در این مصاحبه برانکو ایوانکوویچ ۶۵ ساله با افتخار از دستاوردهای خود در تیم سابقش می‌گوید و البته یک بحث مهم درباره برانکو که موضوع مطالباتش از باشگاه است. پرسپولیس هنوز به او مقداری پول بدهکار است ولی او ترسی ندارد که به پولش خواهد رسید. برانکو در این مصاحبه در این رابطه صحبت می‌کند.

 

از فصلی بگویید که با پرسپولیس گذشت...

ما امسال موفق‌ ترین باشگاه جهان بودیم. توانستیم قهرمان لیگ، جام حذفی و سوپرجام شویم و در فینال لیگ قهرمانان نیز بازی کردیم. ما توانستیم بهترین نتیجه را در تاریخ پرسپولیس کسب کنیم.

 

برانکو عملکرد خودش در پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کند؟

کسب قهرمانی و بردن جام آسان است ولی اینکه مداوم یک تیم را قهرمان کرد و در صدر جدول نگه داشت سخت‌ترین کار ممکن است. هر بازی تیم رقیب تمام توان خودش را به خرج می‌دهد که برای شما مشکل ایجاد کند و انتظارات هواداران نیز بسیار بالا می‌رود.

 

شما در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار هستید. می‌توان این محبوبیت را با تیتو(رئیس‌جمهور یوگسلاوی و رهبر اتحادیه کمونیست‌های یوگسلاوی) مقایسه کرد؟

من خودم را با سیاست مداران مقایسه نمی‌کنم ولی بله ما در ایران بسیار محبوب هستیم. وقتی ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه یک صدا می‌گویند "برانکو" احساس فوق‌العاده‌ای است. هواداران پرسپولیس در جهان بهترین هستند. هر بازی خانگی آنها یار دوازدهم ما بودند. من یازده جام قهرمانی در دوران مربیگری خودم به دست آوردم که خیلی باعث افتخار است.

 

چرا شما در هر بازی با یک کت و شلوار متفاوت در زمین حاضر می‌شدید؟

این نشانه من شده است. هر بازی مثل یک مهمانی می‌ماند و شما انگار دارید به کلیسا می‌روید. اینکه چطور برای یک بازی آماده شوید مهم است. من کت و شلوارهای زیادی دارم و این شاید برای همسرم ناراحت کننده بود. وقتی در تلویزیون من را می‌دید عصبانی می‌شد.

 

 

 

2 - 350

 

captcha
تازه ها
بیشتر