فوتبال ایران / شناسه خبر: 99783 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 17:08
|
مربیان با تجربه درخانه بافتنی می‌بافند

شمس: مقصرناکامی تیم ملی فوتسال هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است

حسین شمس به شدت از نتایج اخیر تیم زیر 20 ساله‌های فوتسال ایران انتقاد می‌کند و شکست اخیر را ناشی از تصمیم‌های نادرست درهیات رئیسه فدراسیون فوتبال می‌داند.

امیرعلی آزاد/دومین دوره مسابقات فوتسال زیر ٢٠ سال پسران آسیا در حالی به پایان رسید که تیم ملی ایران نتوانست به فینال راه یابد و با شکست مقابل ژاپن نگرانی ها در جامعه فوتسال را افزایش داد. در این میان حسین شمس که همواره با مصاحبه ها و اظهارنظرهای واقعی خود به پیشرفت فوتسال کمک کرده است از نتایجی که اخیرا تیم زیر 20ساله های ایران به دست آورده انتقاد کرده است. شمس به هشدارهایی که ماه ها قبل داده بود نیز اشاره کرده است.

بعد از سالها تیم ملی فوتسال ایران نتوانست به فینال جام ملتهای آسیا برسد. دلایل این ناکامی از دیدگاه شما چیست؟

بعد از ناکامی تیم ملی فوتسال در مسابقات چهار جانبه چین تایپه همه پیشکسوتان این رشته اعلام خطر کردنند. اما عکس العملی از فدراسیون فوتبال دیده نشد. به کرات گفته شد، که ضعف این تیم در خط دفاعی است. تیمی که در ٤ بازی ١٦ گل می خورد صددرصد ضعف در دفاع و دروازبان دارد، اما هیچ فردی به این موضوع واکنشی نشان نداد. ما به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم ، که یک فرد با تجربه مثل آقای خوراکچی را به این تیم اضافه کنید، تا به سرعت نقاط ضعف را شناسایی و مشکلات را برطرف کند. در بازی با ژاپن که تیم ملی ٨ گل خورد، سیستم جدیدی را در فوتسال ژاپن دیدیم که این زنگ خطری برای ما است و باید تغییری اساسی در ساختار فوتسال داده شود.

فکر نمی کنید اگر مسابقات در تهران انجام می شد، تیم ملی بهتر نتیجه می گرفت؟

خیر به هیچ وجه. دربازی با افغانستان تیم ملی عقب بود تماشاچیان در برد تیم تاثیر داشتند، حتی بازی با تایلند هم ما در وقت اضافه توانستیم با کمک تشویق همین هواداران خونگرم تبریزی به پیروزی برسیم . فکر می کنم این تیم از نداشتن اعتماد به نفس رنج می برد.

آینده فوتسال امید و بزرگسالان را با این نتایج چگونه می بینید؟

 با این اعتماد به نفسی که تیم های آسیایی به دست آوردند شک نکنید شرایط سخت است. فدراسیون فوتبال و کمیته فنی فوتسال، این ورزش را رها کرده اند. شک نکنید در آینده نزدیک ما لیگ برتر هم نخواهیم داشت. این نتایج زنگ خطر برای فوتسال است. به اعتقاد من باید خیلی زود کمیته فنی تشکیل جلسه دهد و موضوعات را بررسی کند و یکی دیگر از  ایرادات فوتسال بی توجهی به تجربیات پیشکسوتانی مانند: آقایان صالح و خوراکچی است که در منزل میل بافتنی می بافند.

نگاه انتقادی شما به فدراسیون فوتبال است، فکر نمی کنید کمیته فوتسال باید در عدم نتیجه گیری این تیم بازخواست شود؟

کمیته فوتسال زیر نظر فدراسیون فوتبال است، صددرصد انتقادات به مدیران و مسئولین و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است. یک ماه قبل به آنها هشدار داده بودیم که یک فرد با تجربه در راس کادر فنی این تیم گذاشته شود، تا بتواند به خوبی از لحاظ فکری و تاکتیکی تیم را آماده این مسابقات مهم کند، اما کجاست گوش شنوا که به حرفهای استخوان خوردکرده ها اهمیت دهد، اگر این نتایج در فوتبال اتفاق می افتاد حواشی زیادی به وجود می آمد اما فوتسال همیشه ذلیل بوده است.

9

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر