فوتبال ایران / شناسه خبر: 99778 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 16:44
|

79 مربی صاحب مدرک حرفه ای

طبق برنامه ای‌که AFC در سال 2018 داده بود مقرر شده تا سال 2020 تمام مربیانی که در لیگ قهرمانان  آسیا می‌خواهند روی نیمکت حضورداشته‌ باشند و کارت مربیگری برای آنها صادر شود، الزاماً باید مدرک حرفه‌ای داشته باشند. به این صورت که مدرک A جوابگوی این موقعیت نخواهد بود. به همین دلیل کمیته آموزش فدراسیون فوتبال از 4 تا 5 سال پیش که مسوولیت این پروژه را داشتند این کار را شروع کردند. تا قبل از این حدود 56 نفر از مربیان ایران صاحب این مدرک بودند که با اتمام کلاس فعلی و اضافه شدن این 23 نفر تعداد مربیانی که صاحب مدرک حرفه‌ای می‌شوند به 79 نفر خواهد رسید.

ویلموتس و دستیارانش رفتند

مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی بعد از برنامه ریزی برای اردوی بعدی ایران را ترک کرد و راهی کشورش شد.وی طی روزهای گذشته ایران را به همراه دستیاران خود ترک کرده و قرار است برای اردوی جدید تیم ملی به تهران بازگردد. از سوی دیگر این اردو که قرار بود از ۱۹ تا ۲۴ تیرماه در تهران برگزار شود، چند روز زودتر در تاریخ ۱۰ تیر (یک‌شنبه) تا ۱۵ تیرماه ۹۸ در کمپ تیم‌های ملی برگزار می‌شود.

مشتری بلژیکی برای میلاد

قرارداد میلاد محمدی در پایان فصل گذشته لیگ روسیه با تیم احمد گروژنی به پایان رسید و مدافع ملی‌پوش کشورمان اعلام کرد که قصد دارد فصل آینده فوتبال خود را در خارج از روسیه و در سایر لیگ‌های اروپایی ادامه بدهد.برهمین اساس، سایت بلژیکی voetbalkrant مدعی شد که دو تیم اندرلخت و خنت بلژیک خواهان جذب مدافع ایرانی سه فصل گذشته احمد گروژنی شده‌اند. این در حالی است که پیش از این صحبت‌هایی در خصوص علاقه تیم‌های زنیت روسیه، اسپارتاک مسکو روسیه، دیناموزاگرب کرواسی، سلتیک اسکاتلند و فولام و بریستول سیتی انگلیس به این بازیکن شنیده می‌شد.

جهانبخش قرض در فاینورد؟

در 2 روز گذشته اخباری مبنی بر احتمال بازگشت علیرضا جهانبخش، هافبک ملی پوش کشورمان به لیگ هلند مطرح شد.در این راستا نشریه «ELF Voetbal» امروز خبر داد که فاینورد دوست دارد این ستاره ایرانی را به لیگ هلند برگرداند. واقعیت این است که برایتون برای جذب جهانبخش مبلغ بالایی را پرداخت کرده است ولی در طول یک فصل انتظار مطلوب را از او نگرفت. احتمال انتقال قرضی جهانبخش به فاینورد زیاد است.

انتشار این خبر در نشریه مورد اشاره خوشحالی طرفداران تیم فاینورد را به همراه داشته است چرا که آنها بر این باورند با حضور علیرضا در ترکیب فاینورد قدرت خط حمله این تیم افزایش خواهد یافت.

تبریک شیخ سلمان برای سومی فوتسال!

در حالی که تیم فوتسال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی اسیا نتوانست قهرمان شود و جام در ایران نماند شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مهدی تاج پیام تبریک فرستاده است.در این پیام آمده:« از جانب خانواده فوتبال آسیا، کسب مقام سوم تیم ملی فوتسال زیر 20 سال ایران را در رقابت های قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا 2019 را صمیمانه تبریک می گویم
همچنین عملکرد موفقیت آمیز بازیکنان جوان در این رقابتها قابل تقدیر است. تیم ملی فوتسال زیر 20 سال ایران در این مسابقات با تلاش و انگیزه، بازی خوبی را به نمایش گذاشته و شایسته تقدیر برای این موفقیت است. به اعضای تیم ملی فوتسال که به سرمربیگری حمید شاندیزی توانست به این دستاورد بزرگ دست پیدا کند، تبریک می گویم.»

3

captcha
تازه ها
بیشتر