فوتبال ایران / شناسه خبر: 99774 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 15:26
|
برای مدیرانی که مسئولیتی ندارند

افتخاری و توفیقی کجایند؟ طلب پروپئیچ ۱۳ برابر شد

خطر حذف استقلال از آسیا جدی است. آن هم به دلیل اهمال های آقایان افتخاری و توفیقی در باز نگه داشتن یک پرونده ساده. پرونده‌ای که حالا به پییچیده ترین شکل ممکن استقلال را آزار می‌دهد.

خطر حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا شاید در این برهه نگاه ها را متوجه مسئولان کنونی باشگاه استقلال کند و آن ها را به شدت به نقد بکشد اما ریشه این مشکلات نشات گرفته از اهمال هایی است که در زمان مدیریت سیدرضا افتخاری و پندارتوفیقی شد و چنانچه مدیران و تصمیم گیران پیشین باشگاه استقلال در زمانی که پروپئیچ خواستار فسخ قراردادش شده بود و به تعبیری با دریافت 30 هزار دلار راضی به جدایی بود، ماجرا جدی می‌گرفتند نه کار به خطر حذف از آسیا می‌رسید و نه اینکه طلب این بازیکن 13 برابر می‌شد! بله 13 برابر! کامران منزوی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال که این روزها با مصاحبه های تیغ دار خود تلاش می‌کند با روانی سنگینی که روی دوش تصمیم گیران باشگاه افتاده را به نوعی سبک کند، در این باره افشاء گری تلخی داشته و صراحتا از 13 برابر شده طلب پروپویچ سخن به میان آورده است.

آیا اگر باشگاه استقلال خصوصی بود مدیران پیشین این باشگاه به خود اجازه می‌دادند چنین خطایی مرتکب شوند وبا کم کاری و بی توجهی بدهی ای که می‌توانست بسیار کمتر باشد را به نقطه ای برسانند که برای باشگاه استقلال مسئله ایجاد کند؟ گرچه شنیده می‌شود که باشگاه استقلال اخیرا 25 میلیارد تومان پول از اسپانسر خود دریافت کرده و اوضاعش آن قدرها هم نامناسب نیست اما این دلیل نمی‌شود که به راحتی سرمایه ها به پای بازیکنانی ریخته شود که هیچ کارایی فنی هم در استقلال نداشته اند و حضورشان تنها منجر به ایجاد بار مالی سنگین بوده است. در ماجرای پروپئیچ بی هیچ اغماضی باید افتخاری و توفیقی را مقصر دانست و حتی نهادهای بالادستی باید این دو مدیر را به پاسخگویی درباره چرایی بی توجهی به این پرونده دعوت کنند.

این رفتار هیچ تفاوتی با پولشویی ندارد و مدیرانی که عامل بروز چنین بدهی های سنگین و عجیب و غریب شده اند باید با مجازات مواجه شوند اما نه تنها مجازاتی درکار نیست بلکه تا به امروز از آن ها هیچ توضیحی هم خواسته نشده است. این رویه باعث می‌شود تا مدیران و تصمیم گیران آتی باشگاه استقلال نیز به خود اجازه تکرار چنین اهمال هایی را بدهند و هر طور می‌خواهند رفتار کنند وتصمیم بگیرند.

البته افتخاری اخیرا به دلیل جعل امضاء توسط یکی از افراد زیر مجموعه اش به 5 سال محرومیت از فعالیت های فوتبالی محروم شده است اما این دلیل نمی‌شود که او درباره این پرونده مالی قطور توضیحی به افکار عمومی ندهد. نه تنها او و توفیقی بلکه افشارزاده هم باید در این راستا پاسخگو باشد.

10

captcha
تازه ها
بیشتر