فوتبال ایران / شناسه خبر: 99772 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 15:03
|
وقت آن است به استقلال و پرسپولیس به یک چشم نگاه شود

باشگاه استقلال: کمک کنید از آسیا حذف نشویم

خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا آن قدرها جدی است که باشگاه استقلال برای برون رفت از این چالش دست به دامان وزارت امور خارجه شده است. آیا رایزنی‌های استقلال به نتیجه‌ای خواهد رسید؟

کامران منزوی نیز به دنبال مطالبی که درباره حذف احتمالی استقلال از لیگ قهرمانان آسیای فصل آتی منتشر شد، این خبرها را تایید کرده است. خبر حذف بیش از آنکه شوخی اش بگیریم، جدی است. منزوی می‌گوید:« دراین باره باید بگویم که آقای تاج هم ماجرای حذف احتمالی استقلال را می‌داند و به ما لطف دارد. این قضیه باید جدی‌تر گرفته شود. ما اعلام می‌کنیم که این مساله خیلی جدی است و همه کمک کنند. حتی وزارت ورزش هم نمی‌تواند به این مساله ورود کند چرا که وزارت یک ارگان دولتی است و مشکل‌ساز خواهد شد.» منزوی با تاکید بر اینکه زمان زیادی تا حذف استقلال باقی نمانده است، ادامه داد:« ما تا 17 روز دیگر فرصت داریم تا بابت شکایتی که متعلق به سال 94 است و رقم آن الان کلان شده مشکل را حل کنیم وگرنه هم از آسیا حذف می‌شویم،‌ هم از پنجره نقل و انتقالات محروم خواهیم شد و هم اینکه در داخل کشور با کسر امتیاز روبرو می‌شویم و این مسائل حیات استقلال را تهدید می‌کند. ما الان در شرایطی نیستیم که از مطالباتی که داریم استفاده نکنیم و اگر این پول نرسد به جایی نخواهیم رسید و مشکلات بیشتر خواهد شد.»

 منزوی انتظار دارد هرکسی می‌تواند به استقلال یاری رساند تا این مشکل از بین برود:« چند روز قبل در رسانه‌ها خواندم که سفیر ایران در کرواسی برای بازگرداندن آقای برانکو به پرسپولیس چند جلسه با او برگزار کرد اما توقع داریم که سفیر ایران در زوریخ سوئیس هم دنبال طلب ما از فیفا باشد.اگر قرار است به استقلال و پرسپولیس با یک چشم نگاه شود الان وقت آن استوی درباره اینکه چرا از همان سوئیس پول مطالبات بازیکن خارجی استقلال پرداخت نمی‌شود و فدراسیون فوتبال همین کار را انجام می‌دهد و آیا این فدراسیون نمی‌تواند کار باشگاه استقلال را انجام دهد. فدراسیون این کارها را انجام می‌دهد اما فقط برای خودش!»

 منزوی با انتقاد از وضعیتی که برای استقلال پیش آمده ادامه داد:« دلیلی ندارد که ما الان خواب نداشته باشیم چرا که ما از فیفا طلبکاریم هرچند که واقعا زور دارد 30 هزار و 400 هزار دلار بپردازیم هرچند که اتفاقی است که رخ داده و مقصر کسی نیست. مدیر آن روز هم گرفتاری مدیران امروز را دارد و آن زمان هم این پول زیاد بود اما ما توقع داریم داریم که همه ارکانی که می‌توانند کمک کنند پای کار بیایند چرا که مشکلات زیاد است و 20 میلیون هوادار در این وسط حضور دارند و باید برای شادی آنها کار کرد. وزیر ورزش در تلاش است که مشکلات حل شود و رایزنی‌هایی انجام داده اما یکدست صدا ندارد. فیفا با باشگاه‌ها طرف حساب نیست وگرنه خود ما تا الان نامه داده بودیم اما باید همه کمک کنند تا این مشکلات حل شود. مربی جدید که می‌آید و بازیکنان که تمدید می‌کنند برای شاد کردن دل هواداران است. هر کسی که می‌تواند کمک کند و من دست این عزیزان را می‌بوسم و پشت در اتاقشان ساعت‌ها می‌نشینم و التماس می‌کنم تا مشکلات حل شود و سپس ما به دنبال قرارداد پاتوسی برویم.»

دست به دامان وزارت امورخارجه

باشگاه استقلال قصد دارد درراستای بهبود اوضاع موجود و ممانعت با حذف از لیگ قهرمانان آسیا با وزارت امور خارجه رایزنی کند. در همین راستا نامه نگاری های با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه انجام شده تا از طریق آن باگرداندن طلب های استقلال از طریق فیفا به نتیجه برسد و یا از همان کانال فیفا در اختیار افرادی قرار بگیرد که از استقلال شکایت کرده اند که نمونه اش پروپئیچ است که به قول کامران منزوی خواب را از سر این باشگاه ربوده است. حال باید دید رایزنی های باشگاه استقلال با وزارت امور خارجه آیا به نتیجه ای منجر خواهد شد یا خیر؟!

 

captcha
تازه ها
بیشتر