ورزش ایران / شناسه خبر: 99765 / تاریخ انتشار : 1397/10/29 02:07
|
پیروزی منچستر مقابل برایتون

پیروزی منچستر یونایتد مقابل برایتون

منچستریونایتد در یک بازی نسبتا پر هیجان موفق شد هم تیمی های جهان بخش را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد تا امیدهای این تیم برای پیشرفت در مسیر بازی بزرگان ادامه پیدا کند. 

 

قرمز پوشان منچستر در این بازی در دقیقه ۲۷ توسط پوگبا به گل اول شان رسیدند. پوگبا که تحت مدیریت سولشر آزادی عمل بیشتری در میانه میدان دارد از میل به هجوم اش برای ایجاد موقعیت های گل زنی و هم چنین خطر روی دروازه حریفان استفاده میکرد. دقایقی بعد این راشفورد بود که موفق شد گل دوم این تیم را در دقیقه ۴۲ به ثمر برساند تا شیاطین سرخ با برتری دو گل نیمه اول را تمام کنند. 

 

تغییرات فنی برایتون در نیمه دوم آغاز نسبتا مناسبی داشت اما نتوانست از دوام لازم برای ایجاد خطر های پیاپی روی دروازه منچستری ها بهره ببرد. تک گل این تیم در نیمه دوم دقیقه ۷۲ توسط گوبل به ثمر رسید تا علی رغم تلاش بازیکنان این تیم دست خالی از این بازی بیرون بیایند. 

 

نکته جالب در مورد ساختار بازی برایتون میل آنها به بازی ترکیبی پشت دروازه حریف بود. آنها اصرار بر نگه داشتن توپ پشت فضای نفوذی پوگبا داشتند که این مسیله از چشم کادر فنی قرمزها پنهان نماند و با کم کردن فاصله خط هافبک و دفاعی امکان ایجاد موقعیت های جدی را از برایتون گرفتند. نکته دوم هم بالا بازی کردن خط هافبک برایتون بود که این فرصت را برای رشفورد فراهم میکرد تا در ضد حملات فضای پشت مدافعین راست و چپ را هدف قرار دهد. 

 

قرمزها با این برد کمی در روند صعودی شان در جدول مستحکم تر خواهند بود هر چند بازی های سختی که این تیم در هفته های اینده پیش رو دارد می تواند محک جدی تر در روند استمرار موفقیت آنها باشد. باید دید آیا می توانند‌ آنچه مورینیو از آن معجزه یاد کرد یعنی صعود به جام باشگاه های اروپا را به دست بیاورند یا این که در کسب این هدف ناکام خواهند ماند. 

captcha
تازه ها
بیشتر