ورزش ایران / شناسه خبر: 99736 / تاریخ انتشار : 1398/4/1 15:27
|

حمید بنی تمیم چقدر راست می‌گوید؟ / یک مناظره و چند سوال

فدراسیون بوکس به روزهای حساس و مهم خود رسیده است. زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون نزدیک شده که با حضور بنی تمیم در انتخابات شرایطی فراهم شده تا مدیریت قبلی فدراسیون بیش از همیشه نقد شود.

محسن وظیفه - انتخابات فدراسیون کشتی به روزهای حساس خود رسیده و به همین دلیل مناظره‌هایی بین کاندیداها برگزار می‌شود. یکی از این مناظره‌ها در رسانه ملی برگزار شد که سه تن از کاندیداها حضور داشتند. نصیرزاده، آزوره و بنی تمیم که در این نشست تقریبا یک ساعته سعی کردند برنامه‌های خود را ارائه کنند اما این نشست بیشتر به نقد فدراسیون کشتی در دوره رسول خادم منجر شد. نکته جالب توجه و خیلی مهم حرف‌های حمید بنی تمیم بود. کسی که در هفت سال گذشته دبیر، نایب رئیس و سرپرست فدراسیون کشتی بود اما در این برنامه حرف‌های متناقضی را ارائه کرد که قابل بررسی است. مهمترین حرف‌های حمید بنی تمیم را می‌وان به چهار قسمت تقسیم که درباره هر کدام سوال‌های زیادی مطرح شد.

۱ـ درباره استعفای رسول خادم از اتحادیه جهانی من نمی توانم پاسخ بدهم

حمید بنی تمیم در این نشست وقتی با این سوال روبرو شد که چرا رسول خادم از عضویت در اتحادیه جهانی کناره‌گیری کرد و کرسی که متعلق به کشتی ایران بود را به آسانی از دست داد، دو جواب مهم داد. او ابتدا عنوان کرد که در این باره باید خود رسول خادم توضیح بدهد نه حمید بنی تمیم و بعد هم مدعی شد که برای حضور در سه رویداد آسیایی از او به عنوان دبیر کل دعوت شده اما فدراسیون او را در جریان نگذاشته است!

همین بخش اما می‌تواند دو جواب متفاوت داشته باشد. اول این‌که وقتی رسول خادم از اتحادیه جهانی استعفا داد، بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون بوده و باید بگوید که آیا این تصمیم شخص رسول خادم بوده و یا این‌که سیاست فدراسیون کشتی بوده؟ اگر سیاست کلی فدراسیون بوده که طبیعتا باید بنی تمیم درباره آن پاسخگو باشد چرا که مسئولیت داشته و اگر هم تصمیم شخصی بوده که رسول خادم حق نداشته برای موقعیت ملی تصمیم فردی و شخصی اتخاذ کند.

نکته مهم بعدی دعوت از حمید بنی تمیم به سه رویداد مهم آسیایی است. حمید بنی تمیم در چین که میزبان مهمترین رویداد قاره‌ای یعنی مسابقات قهرمانی آسیا بود، فقط یک روز حضور داشت و مسابقات را نیمه کاره رها کرد و به ایران برگشت اما حالا مدعی می‌شود که برای تورنمنت قزاقستان دعوتنامه به دست او نرسیده است! البته بهتر است که در این‌باره فدراسیون کشتی توضیح بدهد که آیا واقعا چنین اتفاقی رخ داده است یا نه؟

۲ـ ساختار انتخابی درست کردیم؛ هیچکس نمی توانست با تلفن سهمیه بگیرد!

حمید بنی تمیم در بخش دیگری از گفته‌هایش به دفاع از فدراسیون کشتی در دوره مدیریت رسول خادم پرداخت. بنی تمیم که چند دقیقه قبل از این گفته بود نمی‌تواند درباره استعفای رسول خادم حرف بزند و به نوعی مدعی بود، ربطی به او ندارد، به یکباره در مقام دفاع از فدراسیون خادم برآمد و گفت ساختاری و زیر بنایی کار شده و در این باره انتخابی تیم ملی را هم مثال زد.

ظاهرا بنی تمیم فراموش کرده که خودش اولین کسی بود که همین ساختار و زیر بنا را از بیخ و بن از بین برد! اگر اعتقاد داشته که چنین تصمیمی درست است، پس چرا بلافاصله بعد از انتخاب محمد بنا و غلامرضا محمدی مدعی شد که از این پس درباره انتخابی مربیان تیم ملی تصمیم می‌گیرند؟ پس می‌توان پذیرفت که خود بنی تمیم هم به آن ساختار ایراد داشته اما چرا در هفت سال گذشته سکوت کرده؟ چرا برای اصلاحش تلاش نکرده و یا این‌که چرا باید در یک مناظره از ساختاری که خودش آن را به دلیل ایرادهای فراوانی داشته به هم زده ، به عنوان برگ برنده فدراسیون قبلی نام می‌برد.   

بنی تمیم گفت؛ کاری کردیم که دیگر یک پیشکسوت با یک تلفن نتواند سهمیه برای انتخابی بگیرد اما ظاهرا فراموش کرده که در جهانی سال گذشته با یک تصمیم خیلی ساده علیرضا کریمی جای محمد جواد ابراهیمی در وزن 92 کیلوگرم را گرفت و محمد علی گرایی هم به جای علی ارسلان انتخاب شد! البته در همین سال امیر حسین مقصودی و عزت اله اکبری هم بدون توجه به همان ساختار برای جهانی انتخاب شدند یا یونس امامی در وزن 65 کیلوگرم در انتخابی کشتی گرفت اما در وزن 70 کیلوگرم برای جهانی انتخاب شد. 

۳ـ حمید بنی تمیم: برای کشتی نگرفتن مقابل اسراییل راهکار داریم!

یک بخش دیگر از صحبت‌های مهم حمید بنی تمیم به ماجرای حاشیه ساز کشتی نگرفتن با رژیم صهیونیستی برمی‌گردد. بنی تمیم مدعی است که برای این مشکل راهکارهای فراوانی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها از خطر تعلیق اتحادیه جهانی فرار کرد. او حتی مدعی شد که این راهکارها را به اطلاع سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم رسانده است. او در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که بزرگترین جنجال‌ها درباره کشتی گرفتن و یا نگرفتن مقابل اسرائیل مربوط به زمان نایب رئیسی حمید بنی تمیم در فدراسیون کشتی است. بهتر است که حمید بنی تمیم این سوال را جواب بدهد که چرا در دوره‌ای که مسئولیت داشتند از آن راهکارها استفاده نکردند تا آن همه جنجال و مشکل باری کشتی به وجود نیاید؟ چرا راهکارهایش را به رسول خادم ارائه نکرد؟ نکند که حمید بنی تمیم هم می‌دانسته که تمام آن حرف‌ها و جنجال‌ها فقط یک بهانه بوده برای پوشش نتایج ضعیف کشتی در دو سال گذشته.

۴ـ کناره گیری ام از انتخابات دور از ذهن نیست اما به نفع کسی کنار نمی‌روم

حمید بنی تمیم قبل از ثبت نام برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی به صراحت اعلام کرد که اگر گوش شکسته‌ها و پیشکسوتان کشتی وارد عرصه انتخابات شوند، به هیچ عنوان ثبت نام نمی‌کند اما وقتی ثبت نام‌ها شروع شد او بر خلاف وعده‌ای که داده بود، ثبت نام کرد. حالا هم مدعی شده که کناره‌گیری اش از انتخابات دور از ذهن نیست. به نفع کسی کنار نمی‌رود اما این احتمال وجود دارد که در انتخابات حضور نداشته باشد! این اظهار نظر باعث شده تا این سوال به وجود بیاید که حمید بنی تمیم چقدر راست می‌گوید؟  آیا باید این حرف او را باور کرد یا این‌که این اظهار نظر او هم مانند همان حرف قبلی که گفته بود به انتخابات ورود نمی‌کند، است؟  

captcha
تازه ها
بیشتر