پرسپولیس / شناسه خبر: 99731 / تاریخ انتشار : 1398/4/1 14:30
|

تهدید پرسپولیس و خیالِ آسوده‌ی الاهلی: قرارداد برانکو قانونی است

پرسپولیسی‌ها در مباحث حقوقی آنقدر اشتباه داشته‌اند که سخت است باور کردن ادعایشان در مورد قرارداد برانکو. به ویژه که می‌دانیم سرمربی جدید الاهلی حق فسخ را هم در قراردادش با پرسپولیس گنجانده بود.

تهدید پرسپولیس و خیالِ آسوده‌ی الاهلی

 

حالا دیگر می‌توانیم مطمئن باشیم از اینکه مدیران پرسپولیس حتی قراردادهای برانکو ایوانکوویچ را نخوانده‌اند که بدانند شرط فسخ یکطرفه‌اش چه بوده. البته مرد کروات برای اینکه باشگاه به دردسر نیفتد و به پرداخت خسارت مجبور نشود، در خواست فسخ توافقی داده بود اما پرسپولیسی‌ها برای اینکه کوتاهی خودشان را توجیه کنند، حرف از شکایت می‌زنند. شکایت از باشگاه الاهلی عربستان به دلیل اغوای برانکو. غافل از اینکه قرارداد او خیلی پیش از این‌ها به دلیل پایبند نبودن باشگاه به تعهدات مالی‌اش بی‌اعتبار شده بود و خودِ برانکو نخواست زودتر برود.

در واقع او بر اساس آنچه در قراردادش آمده بود و در صورت پرداخت نشدن حق و حقوقش به او حق فسخ می‌داد، پرسپولیس را ترک کرد و نامه‌ی رسمی فسخ قرارداد را پنجشنبه به تهران فرستاد تا برای امضای قرارداد جدیدش مشکلی نداشته باشد. باشگاه اما دستش به جایی بند نیست. هر چند شاید خودِ پرسپولیسی‌ها هم می‌دانند که قراردادِ فسخ‌شده‌ی برانکو به آنها اجازه‌ی شکایت نمی‌دهد و حتما برای همین مدام بحث شکایت از الاهلی را پیش می‌کشند.

شکایتی که مهدی ذاکر مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس در مصاحبه با ایرنا این‌طور آن را توجیه کرده: «نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه رسید ولی از نظر ما فسخ غیرموجه است که این موضوع را به خود برانکو هم اعلام کردیم. این کار طبق قوانین فیفا تخلف است چرا که قرارداد ما با برانکو معتبر بود. در مساله‌ی فسخ، هر دو طرف قرارداد می‌توانند این موضوع را اعلام کنند اما تشخیص موجه یا غیرموجه بودن آن با فیفاست. در صورتی که فسخ قرارداد اعلام‌شده از سوی یک مربی غیرموجه شناخته شود، برای او همراه محکومیت‌های مالی و حتی محرومیت خواهد داشت. البته فعلاً باشگاه پرسپولیس از برانکو شکایت نخواهد کرد. برانکو هم تا این لحظه از ما شکایت نکرده اما مطمئن باشید پس از جمع‌آوری مستندات، باشگاه پرسپولیس از الاهلی عربستان شکایت خواهد کرد.»

پرسپولیسی‌ها اما در مباحث حقوقی آنقدر اشتباه داشته‌اند که سخت است باور کردن ادعایشان در مورد قرارداد برانکو. به ویژه که می‌دانیم سرمربی جدید الاهلی حق فسخ را هم در قراردادش با پرسپولیس گنجانده بود. خودِ سعودی‌ها هم می‌گویند قراردادشان با برانکو ایوانکوویچ کاملا قانونی است. منصور بن مشعل مدیر تیم فوتبال الاهلی در واکنش به تهدید باشگاه پرسپولیس، به روزنامه‌ی عکاظ عربستان گفته: «برانکو به صورت قانونی قراردادش با پرسپولیس را فسخ کرد و ما هم به صورت قانونی با او قرارداد بستیم. او اگر لغزشی در قراردادش داشت، با ما قرارداد امضا نمی‌کرد.»

 

آپارتمان برانکو در تهران خالی شد

پرسپولیس هنوز برای فینال جام حذفی به اهواز نرفته بود که مرد کروات بیشتر وسایل شخصی خود را به واراژدین فرستاد. از او هنوز یکسری لوازم در آپارتمانش مانده بود اما حالا که خودش قرار است به جده برود، نیازی نیست وسایلش اینجا بماند. به همین دلیل دوستانش باقی‌مانده‌ی وسایل او و یادگاری‌هایش را از طریق شرکت بین‌المللی حمل و نقل هوایی از ایران خارج کردند و به کرواسی فرستادند.

 

 11

 

captcha
تازه ها
بیشتر