فوتبال ایران / شناسه خبر: 99728 / تاریخ انتشار : 1398/4/1 13:46
|
رفتم تا شان و شخصیتم حفظ شود

پیروز قربانی: استراماچونی گفته دستیار ایرانی نمی‌خواهم!

پیروز قربانی از کادر فنی استقلال جدا شد به این دلیل که اساسا استراماچونی به مسئولان باشگاه درباره استخدام مربی ایرانی توصیه‌‌ای نکرده بود. چرا با شان و شخصیت پیروز قربانی بازی شد؟

حمیدرضا عرب/جدایی پیروزی قربانی از کادرفنی استقلال در حالی که فقط 48 ساعت از نشست معارفه آندره استراماچونی و دستیاران ایتالیایی اش می‌گذشت خبری شوک برانگیز درکانون استقلال بود. جدایی قربانی این ذهنیت را ایجاد می‌کند که شاید در استقلال اختلاف نظرهایی میان مدیران این باشگاه وجود دارد و شاید هم برخی هستند که خواسته های سرمربی جدید را به درستی منتقل نمی‌کنند.

اینکه ابتدا با پیروزی قربانی برای حضور در کادرفنی استقلال توافق شده و بعد از گذشت تنها 2 روز این پیشکسوت خوش نام باشگاه استقلال به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند کمکی به استراماچونی بکند به این دلیل که اساسا مربی ایتالیایی خواستار حضور مربی ایرانی در کادرش نیست از آن اتفاقاتی است که اگر باز هم تکرار شود هم ذهنیت استرا را نسبت به برخی مسئولان باشگاه استقلال خراب می‌کند و هم برای افرادی که دلسوزانه به دنبال کمک به استقلال هستند، ذهنیت های منفی به وجود می‌آورد.

به هر حال لازم است تا قبل از اینکه ناهماهنگی های دوران مربیگری وینفرد شفر در استقلال تکرار نشده، مسئولان باشگاه استقلال برخی مسائل را به خوبی هماهنگ و رصد کنند تا این دست اتفاقات رخ ندهد.

***

بعد از حضور در نشست معارفه استراماچونی حضور شما در کادر فنی این مربی ایتالیایی قطعی به نظر می‌رسید اما تنها 2 روز بعد از معارفه این مربی تصمیم به کناره گیری از کادر فنی استقلال گرفتید. دلیلش چه بود؟

(قدری مکث می‌کند) بهتر است بگویم که احساس کردم نمی‌توانم کمکی به استقلال بکنم. شرایط برای حضور من اصلا مهیا نبود.

این بدان معنا است که احیانا با شما رفتار مناسبی نشده یا نا هماهنگی هایی وجود داشته؟

با بخش اولش مخالفم چون رفتار نا مناسب ندیدم اما درباره اینکه می‌گویید ناهماهنگی هایی وجود داشته باید تایید کنم. بله، ناهماهنگی وجود داشت و من هم نمی‌توانستم شان و شخصیتی که سال ها در استقلال ساخته ام را نادیده بگیریم. به همین دلیل بهترین راه را درجدایی دیدم.

قدری شفاف تر توضیح بدهید. شما نخواستید با شان و شخصیت تان بازی شود و به همین دلیل جدا شدید. آیا این تصمیم به جهت مسائل حرفه ای گرفته شد؟

بله، من برای آینده کاری ام تصمیم های زیادی دارم و این طور نیست که بخواهم به هر چیزی وابسته شوم و در کادرفنی حضور داشته باشم. به همین دلیل نخواستم باشم چون جایگاه ها برایم اهمیت زیادی دارد.

جدایی شما با موافقیت استراماچونی همراه شده چون او درباره این کناره گیری هیچ اظهار نظری نکرده و به نوعی رفتارش نشان می‌دهد که از رفتن شما خوشحال است.

طبعتا همین طور است چون استراماچونی اصلا دردستیار ایرانی نمی‌خواسته!

اما مدیران باشگاه استقلال بارها در صحبت های خود اعلام کردند که این مربی ایتالیایی تاکید کرده یک یا دو مربی ایرانی در کنارش حضور داشته باشند.

امیدوارم این طور باشد چون این آقا بعید است که زیر و بم فوتبال ایران را به خوبی بشناسد و لازم است که حتما یک مربی ایرانی کنارش باشد. اما استراماچونی به مسئولان باشگاه استقلال گفته بوده که مربی ایرانی نمی‌خواهد و باشگاه انگار طور دیگری متوجه شده و شاید هم با من در رودربایستی قرار گرفته که این پست را تعارف زده است. من آدمی نیستم که دوست داشته باشم در محیطی که کار می‌کنم دیگران به من به چشم یار اضافی یا گزینه تحمیلی نگاه کنند. سوال من این است که وقتی استراماچونی دستیار ایرانی نمی‌خواهد چرا باشگاه در این باره با من صحبت کرد؟!

فکر می‌کنید اینکه استراماچونی از باشگاه خواسته هیچ مربی ایرانی در کادرش نباشد حرفه ای است؟

به نظر من حرفه ای نیست چون مربی ایرانی در بسیاری مسائل به او کمک می‌کند. برای مثال در بحث یارگیری. آیا استراماچونی می‌داند که کیفیت فنی بازیکنان ایرانی به چه شکل است؟ قطعا ایشان بازیکنان ایرانی را به خوبی نمی‌شناسد ولازم است یک ایرانی کنارش باشد. من به باشگاه استقلال اکیدا توصیه می‌کنم که یک مربی ایرانی را هر طور شده کنار استراماچونی قرار دهد چون قطعا برای استقلال مفید خواهد بود. حالا که از من گذشت و من هم دیگر به کادرفنی استقلال برنمی‌گردم اما حتما بروند و یک گزینه ایرانی بیاورند کنارش.

انگار دارد ماجراهای کی‌روش به نوعی دیگر در استقلال رخ می‌دهد. زمانی که کی‌روش سرمربی تیم ملی بود چندان به همکاری با مربیان ایرانی تن نمی‌داد و سعی می‌کرد فقط با مارکار آقاجانیان کار کند.

اطلاعاتی دقیقی درباره مسائل کی‌روش ندارم و ترجیح می‌دهم درباره آن حرفی نزنم.

درباره استراماچونی و آینده کاری اش در استقلال خوشبینی؟

به مرور زمان مشخص می‌شود که او چه کاره است. هیچ قضاوتی نمی‌کنم و دوست ندارم درباره این مربی حرفی بزنم که دوراز واقعیت باشد. حقیقت اینکه ما هم به خوبی عیار این مربی را نمی‌شناسیم. زمان همه چیز را روشن می‌کند و به زودی مشخص می‌شود که استراماچونی به لحاظ شخصیتی و فنی چه جور آدمی است.

با این تفاسیر پرونده شما با استقلال را باید مختومه دانست؟

برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت می‌کنم و از قول من حتما بنویسید که استقلال خانه من است و هیچ کس آرزوی خراب شدن خانه اش را ندارد. امیدوارم استراماچونی و دستیارنش بتوانند از پس کار بربیایند چون کار در استقلال دشوار تر از آن چیزی است که آن ها تصور می‌کنند. برای استقلال بهترین ها را آرزو دارم و تاکید می‌کنم جدایی ام در فضایی کاملا مسالمت آمیز و به دور از تنش انجام شد وخوشبختانه هیچ بد رفتاری هم در کار نبود اما به دلیل برخی ناهماهنگی ها و اینکه خود استراماچونی هیچ علاقه ای به کار با مربیان ایرانی نداشت تصمیم به جدایی گرفتم.

10-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر