پرسپولیس / شناسه خبر: 99712 / تاریخ انتشار : 1398/3/31 17:25
|
گل‌محمدی برای جدایی از مالک پدیده قول گرفته بود

یحیی – پرسپولیس؛ شنبه تمام می‌شود؟

یحیی – پرسپولیس؛ شنبه تمام می‌شود؟

 

اشتباه یحیی شاید این بود که از پیشنهاد تیم‌ امید بدموقع استفاده کرد. پیشنهادی که تنها حاصلش، افزایش چندبرابری رقم قرارداد او با پدیده بود.  حتما نمی‌دانسته که برانکو می‌رود وگرنه محال بود حتی آن قرارداد دو و نیم میلیاد تومانی را امضا کند. شاید هم به قولِ مالک باشگاه پدیده که «اگر پرسپولیس پیشنهاد بدهد، می‌توانی بروی» دل بسته بود.

در واقع یحیی گل‌محمدی و پدیده با هم قرار گذاشته بودند که اگر پرسپولیس بین آنها قرار گرفت، حق انتخاب با آقای مربی باشد. در قرارداد او اما چنین چیزی قید نشد. برای همین یحیی نسبت به جدایی‌اش از پدیده آسوده‌خاطر است اما چیزی که باعث ناراحتی‌اش شده، رفتار مدیران پرسپولیس است که حتی زحمت مذاکره را هم به خودشان ندادند.

البته که باشگاه پرسپولیس هم به یحیی پیشنهاد داده و هم با او مذاکره کرده اما از طریق واسطه‌هایش یعنی مشاوران مدیرعامل. پیشنهاد پرسپولیس سه‌شنبه به یحیی گل‌محمدی رسید و او بدون توجه به موضع‌گیری‌های هوادارانی که هنوز از رفتن برانکو عصبانی‌اند و با تکیه به قول محکمی که از مالک پدیده گرفته بود، نشست پای میز مذاکره. تلفنی صحبت کردند و قرارِ یک مذاکره‌ی حضوری را هم گذاشتند. همان قرار روز پنجشنبه که خیلی زود لو رفت.

ناراحتی یحیی هم همانجا شکل گرفت وقتی دید مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ماموریت مذاکره با جانشین برانکو را به مشاور مورد اعتماد خود یعنی سهند حبیب‌زاده سپرده. البته مذاکره انجام شد اما بعد از آن جلسه‌ی دو نفره، گل‌محمدی برافروخته و ناراحت بود که چرا این شخص برای مذاکره نزد او رفته! حرفش این بود که مدیرعامل و هیات مدیره‌ی باشگاه پرسپولیس چون شخصا با او وارد مذاکره نشده‌اند، شانش را پائین آورده‌اند. با این حال جایی گفته بود هیچ مربی‌ای را نمی‌توان به زور در باشگاهی نگه داشت و منظورش به مالک باشگاه پدیده بود که با جدایی‌اش مخالفت کرده.

فرهاد حمیداوی (مالک باشگاه پدیده) که هفته‌ی گذشته را برای خرید بازیکن در برزیل گذرانده بود، تکذیبیه‌اش در مورد جدایی یحیی گل‌محمدی را از همان راه دور برای رسانه‌ها خواند و بعد هم باشگاه پدیده بیانیه صادر کرد. بیانیه‌ای بلندبالا که چند جمله‌ی کلیدی داشت: «قرارداد یحیی هیچ بندی برای جدایی ندارد و او تا دو سال دیگر سرمربی پدیده است. نه پرسپولیس و نه هیچ باشگاه دیگری حق مذاکره با یحیی گل‌محمدی سرمربی قانونی پدیده را تا دو فصل دیگر که قرارداد ایشان به پایان می‌رسد، نخواهد داشت و در صورت مسجل شدن پیشنهاد سرمربیگری باشگاهی به او، قطعاً آن را از طریق مراجع ذی‌صلاح تا احقاق حق پیگیری خواهیم کرد.»

بحث شکایت را خودِ حمیداوی هم مطرح کرد. درست بعد از صحبت تلفنی با یحیی که خواهان جدایی توافقی شده بود. اپیزود بعدی این ماجرا، ادعای مجری برنامه ورزش و مردم بود که اعلام کرد حضور یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس تمام شده و او جانشین برانکو خواهد شد. ادعایش اما یک تکذیب دوطرفه را در پی داشت. مشاور ایرج عرب گفت که یحیی اصلی‌ترین گزینه‌ی پرسپولیس اما امضای قرارداد، منوط به رضایت باشگاه پدیده.»

و این هم تکذیب مالک پدیده: «این خبر را کاملا تکذیب می‌کنم. بنده تازه به ایران رسیده‌ام. کلیپ صحبت‌های پیمان یوسفی را برایم فرستادند اما باید بگویم هیچ توافقی نبوده و توافقی هم نخواهد بود. بعید می‌دانم یحیی در نبود من مذاکره کرده باشد چون با ما قرارداد دارد و قرار است از شنبه (امروز) تمرینات را شروع کنیم.»

ماجرای جالبی‌ است. درست مثل دوره‌ی قبلی سرمربیگری یحیی در پرسپولیس. همان موقع که به بهانه‌ی کمردرد و استراحت، تیم صبای قم را ترک کرد و به تهران آمد اما به یکباره شد دستیار ژوزه و بعد هم ردای سرمربیگری پرسپولیس را از او گرفت. یحیی گل‌محمدی در حالی ریسک جانشینی برانکو را به جان خریده که هواداران پرسپولیس هم دیگر او را نمی‌خواهند.

البته اگر قرار به انتخاب از میان ایرانی‌ها باشد، آنها یحیی را به علی دایی و افشین قطبی ترجیح می‌دهند اما موضوع این است که آنها به قول خودشان یک مربی بزرگ خارجی می‌خواهند. چیزی که باشگاه بر خلاف ادعاهای قبلی‌اش حتی به آن فکر نکرده و نام زوران مامیچ را هم خودِ هواداران به امید تکرار موفقیت‌های هموطنش برانکو مطرح کرده‌اند. این مربی کروات بعد از برکناری از الهلال، به عنوان مدیر ورزشی دینامو زاگرب فعالیت می‌کند و در روزهای اخیر هواداران پرسپولیس بارها و بارها با کامنت‌هایشان در صفحه‌ی اینستاگرام او خواسته‌اند که برای پر کردن جای خالی برانکو ایوانکوویچ به تهران بیاید.

حال آنکه به نظر می‌رسد همه چیز برای نشستن یحیی روی نیمکت پرسپولیس آماده است. قرارداد جدید او با پدیده هنوز ثبت نشده و سکوت این روزهایش هم می‌تواند نشانه‌ای باشد از این انتقال وگرنه یعنی نمی‌توانست همه‌ی شایعه‌های دور و بر خود را با یک جمله تکذیب و تکلیف پدیده و پرسپولیس را یکسره کند؟ البته مالک باشگاه پدیده هنوز رضایت نداده اما شاید مذاکرات روز شنبه نظر او را هم برگرداند.

تا اینجای کار، حمیداوی با جدایی یحیی گل‌محمدی از پدیده مخالف است و حتی بلیت بازگشت او و دستیارانش به مشهد را هم تهیه کرده که این هم نمی‌تواند حضور او در پرسپولیس را منتفی کند چرا که برای مذاکره، تا پیش از نخستین تمرینِ پدیده که عصر شنبه آغاز می‌شود، وقت هست.

این نقل‌قول غیررسمی یحیی را که «هیچ مربی‌ای را نمی‌توان به زور نگه داشت» از یاد نبرید. او قرارداد رسمی ندارد و حتی اگر قولِ مالک پدیده به کمکش نیاید، در نهایت با پرداخت خسارت، خود را به پرسپولیس می‌رساند.

 

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر