فوتبال ایران / شناسه خبر: 99710 / تاریخ انتشار : 1398/3/31 16:49
|

سه سال از مدیریت مهدی تاج بر فدارسیون فوتبال می گذرد و او در تمام این مدت همواره بر موفقیت تیم های ملی فوتبال، فوتسال ، بانوان و ساحلی به عنوان سندی برای موفقیت زیرمجموعه خودش تاکید کرده و همواره در مباحثه ها و مصاحبه‌های رادیو تلویزیونی از آنها استفاده می کند اما واقعیت این است که در دو سال اخیر تعداد شکست ها و ناکامی‌ها بیشتر از موفقیت‌ها بوده است.

آخرین نمونه اش شکست تیم فوتسال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بود.مسابقاتی که به میزبانی تبریز برگزار شد و با وجود حمایت تماشاگران آذری اینجا هم مثل جام ملتهای فوتبال مغلوب ژاپن شدیم و از رسیدن به فینال بازماندیم.شکست فوتسالیست‌های جوان مان به ژاپن درست مثل شکست تیم ملی مقابل سامورایی‌ها سنگین و دردناک بود.

در حضور ۲۲۵۶ تماشاگر تیم‌های فوتسال زیر20 سال ایران و ژاپن از ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه با نتیجه ۸ بر ۴ به سود ژاپن به پایان رسید.در وقت نخست این بازی ژاپن با یک گل از ایران جلو بود اما مسعود یوسف یک گل را جبران کرد و در ادامه هم سجاد سرباز گل دوم ایران را به ثمر رساند اما ژاپنی‌ها بار دیگر دروازه ایران‌ را باز کردند.

در وقت دوم نیز همانند وقت اول بازی ژاپن با گلزنی از ایران پیش افتاد و نتیجه را ۳ بر ۲ به سود خود کرد اما مهدی دهقان نژاد روی یک چرخش سریع و شوت محکم نتیجه را به ۳ بر ۳ تغییر داد.مهدی دهقان نژاد بار دیگر با چرخشی خیره کننده در دقیقه ۱۰ از وقت دوم دروازه ژاپن را گشود .

ژاپن در ۴ دقیقه پایانی سعی کرد با انجام پاور پلی به گل برسد اما با هوشیاری ملی‌پوشان ایران موفق به گلزنی نشدند تا اینکه در فاصله ۳۷ ثانیه به پایان بازی یک پنالتی برای ژاپن گرفته شد و گل تساوی را برای چشم بادامی‌ها به ارمغان آورد .

بازی در وقت اضافه پایاپای دنبال شد تا اینکه ژاپن در دقیقه ۳ از وقت اول اضافه یگ گل دیگر را وارد دروازه ایران کرد. در وقت دوم هم ژاپن با ۳ گل دیگر نتیجه را ۸ بر ۴ کرد و خود را به فینال مسابقات رساند.جایی که افغانستان حریف آنها خواهد بود.

این ناکامی بعد از شکست تیم های نوجوانان و جوانان فوتبال در سال گذشته ، شکست تیم ساحلی در رقابت های قهرمانی آسیا  و شکست تیم‌های فوتبال بانوان در رده های سنی مختلف اتفاق افتاد تا کارنامه فدراسیون تاج طی یک ، یک و نیم سال اخیر تاریک تر شود.البته افتخاراتی هم در این سه سال به دست آمده .مثلا تیم فوتسال بزرگسالان مان تنها چندماه بعد از ریاست تاج بر فدراسیون به عنوان سومی جام جهانی رسید یا تیم فوتسال بانوان مان برای دومین بار قهرمان آسیا شد اما هنوز که هنوز است پاداش قهرمانی  و این افتخارات به نفرات این دو تیم اعطا نشده و تاج با این عناوین پز می دهد.

یا در تیم فوتبال ساحلی بعد از افتخاراتی که اعضای این تیم به دست آوردند و آخرینش قهرمانی در جام بین قاره ای بود همچنان پاداش‌های قابل توجهی به آنها پرداخت نشد تا آنها بی روحیه و بی انگیزه به مسابقات قهرمانی آسیا بروند و برای اولین بار حذف شوند و در جمع چهار تیم نهایی قرار نگیرند.

آخر هفته گذشته کل کل رسانه‌ای تندی بین قاضی زاده هاشمی نماینده منتقد مجلس و مهدی تاج در گرفت.قاضی زاده هاشمی مواردی را به عنوان ناکامی  فدراسیون تاج مطرح کرد و رئیس فدراسیون فوتبال مواردی را به عنوان دستاوردهای زیرمجموع اش برشمرد که از چشم قاضی زاده هاشمی پنهان مانده است.

حالا اما قاضی زاده هاشمی صاحب یک آیتم ویژه شده که می تواند علیه تاج استفاده کند.حذف تیم فوتسال جوانان در شرایطی که میزبان بودیم.این شکست البته با اینکه در رده های سنی پائین تر حاصل شد و مثل حذف تیم ملی در جام ملتهای آسیا بعد رسانه ای گسترده ای نداشت یا از نگاه بیشتر اهالی فوتبال دور ماند اما بد موقعی اتفاق افتاد و حتما برای مهدی تاج و فدراسیون دردناکتر از آن خواهد بود که تصورش را بکنیم.

3

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر