پرسپولیس / شناسه خبر: 99696 / تاریخ انتشار : 1398/3/31 12:54
|
۷۰۰ هزار تا رد شد، آقای گل پیشنهاد ۹۰۰ هزار یورویی رو کرد

جدایی قطعی علیپور: به مقصد زولته وارخم بلژیک

دلیل انتخاب تیم رده یازدهمی لیگ بلژیک شاید این بود که علیپور می خواست بیشتر جلوی چشم سرمربی بلژیکی تیم ملی باشد.

جدایی قطعی علیپور: به مقصد زولته وارخم بلژیک

 

بعد از سرمربی، پرسپولیس همین روزها آقای گلش را هم از دست می‌دهد. علی علیپور هر دو پایش را در یک کفش کرده که می‌خواهد در اروپا بازی کند و البته باشگاه هم بدش نمی‌آید که با فروش او درآمدی به جیب بزند. در واقع هم پرسپولیس و هم علیپور از خیلی وقت پیش به جدایی فکر می‌کردند اما زمان، برای جدایی‌ مناسب نبود. این شد که کارشان به امروز کشید.

همین چند وقت پیش بود که مدیران پرسپولیس پیشنهاد 500 هزار یوروریی آ.ا.گ آتن به علیپور را رد کردند چون رقم دلخواه‌شان دوبرابر این 500 تا بود. باشگاه یونانی اما که نمی‌خواست اینقدر هزینه کند، عقب نشست و این فرصت را به دیگر مشتریان آقای گل پرسپولیس داد که پا پیش بگذارند و شانس خود را امتحان کنند. پیشنهاد آلمریا (400 هزار یورو) را اما خودِ علیپور رد کرد چرا که بلژیکی‌ها حاضر بودند پول بیشتری برای به دست آوردنش بپردازند.

او حالا درباره‌ی انتخاب تازه‌اش می‌گوید: «من هر چه دارم از پرسپولیس است و برای همین دوست دارم از انتقالم سود خوبی به باشگاه پرسپولیس برسد. پیشنهادی که از بلژیک دارم، برای باشگاه خیلی بهتر از پیشنهاد اسپانیاست. از طرفی با توجه به مشورت‌هایی که گرفتم، خودم هم ترجیح می‌دهم به بلژیک بروم چون هم سود بیشتری به باشگاه پرسپولیس می‌رسد و هم شرایط برای خودم بهتر است. امیدوارم مراحل بعدی انتقالم زودتر انجام شود و بتوانم در اروپا فوتبال خود را دنبال کنم.»

البته باشگاه زولته وارخم هم یک بار چند هفته پیش از باشگاه پرسپولیس «نه» شنیده بود و وقتی برای دومین بار به سراغ علی علیپور آمد، پیشنهادی ۷۰۰ هزار یورویی در دست داشت که آن هم رد شد. رد شدنش را سایت اخبار فوتبال بلژیک منتشر شد و نوشت که معلوم نیست زولته وارخام برای بار سوم پیشنهاد جدیدی به علیپور ارائه کند یا نه. حال آنکه باشگاه سنت‌ترویدنس با پیشنهادی بیش از آن ۷۰۰ هزار تا خواهان جذب علی علیپور شده بود.

پرسپولیسی‌ها اما برای انتقال آقای گل‌‌شان دست‌کم یک میلیون یورو طلب کرده بودند تا آن را کنار حقوق پرداخت‌نشده‌ی برانکو ایوانکوویچ بگذارند و برای خرید مربی و بازیکن جدید خرج کنند. زولته وارخم اگر چه نزدیک شد به این مبلغ اما همه‌ی آن را نپذیرفت. پیشنهاد سومش، 900 هزار یورو بود که مورد استقبال باشگاه پرسپولیس قرار گرفت. پیشنهادی که بعد از جلسه‌ی دونفره‌ی روز چهارشنبه‌ی عرب و علیپور، به هیات مدیره ارائه شد و همه موافقش بودند.

حالا قرار شده باشگاه بلژیکی ظرف یک هفته‌ مبلغ پیشنهادی خود یعنی همان 900 هزار یورو را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز و در ازای آن، رضایت‌نامه علی علیپور را دریافت کند. مهاجمی که بعد از چهار فصل و نیم بازی در پرسپولیس، حالا رویاهایش را در قاره سبز جستجو می‌کند. علیپور که کارش در پرسپولیس را از گلزنی به نفت مسجدسلیمان آغاز کرده بود، با آخرین گلش این تیم را در جام حذفی قهرمان کرد و به نظر می‌رسد دیگر انگیزه‌ای برای حضور در لیگ ایران ندارد.

انتخاب تیمِ رده یازدهمی لیگ بلژیک اما شاید با این هدف بود که بیشتر جلوی چشم سرمربی تیم‌ملی باشد چرا که قطعا مارک ویلموتس لیگ کشورش را بیشتر پیگیری خواهد کرد و علیپور که اتفاقا بعد از گلزنی در فینال جام حذفی و یک روز بعد از اعلام لیست تیم‌ملی دعوت‌نامه‌ی ویلموتس را دریافت کرد، به نظر خودش شانس بیشتری برای ماندن در تیم‌ملی خواهد داشت. حالا همه چیز دست زولته وارخم است که باید ببینیم برای خرید رضایت‌نامه‌ی علیپور کِی دست به جیب می‌شود.

 

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر