ورزش جهان / شناسه خبر: 99671 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 19:41
|
شوک جدید به نیمکت اسپانیا

انریکه کنار کشید، مورنو جایگزین شد

تیم ملی اسپانیا یک بار دیگر گرفتار شوک بزرگی شد و لوئیز انریکه به دلایل شخصی از هدایت این تیم کنار کشید. چند روز مانده به جام جهانی 2018 بود که خولن لوپتگی به دلیل امضای قرارداد با رئال مادرید برکنار شد و فرناندو هیرو جای او را گرفت. این بار انریکه به دلیل مشکلات شخصی کنار می‌رود و فدراسیون فوتبال اسپانیا خوش‌شانس است که حداقل این اتفاق قبل از یک تورنمنت بزرگ رخ نداده است.

این مربی 49 ساله از ماه مارس به دلیل همین مشکلات در تیم ملی غیبت داشت و دو پیروزی اخیر مقابل جزایر فارو و سوئد در غیاب او به دست آمد.

لوئیز روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا درباره این اتفاق گفت: «این تصمیمی است که خود انریکه گرفت و ما به خاطر زحماتش از او تشکر می‌کنیم. ما خاطره فوق‌العاده‌ای از او خواهیم داشت. این یک مشکل شخصی است که ارتباطی به ما ندارد. از نگاه من این بهترین تصمیم بود. ما عقیده داریم که این بهترین تصمیم بود.»

جایگزین انریکه در این پست روبرتو مورنو، دستیارش خواهد بود. مورنو در دو بازی اخیر هم روی نیمکت نشست و عملکرد خوبی داشت. روبیالس در این باره گفت: «تیم آمادگی خیلی خوبی دارد و این آمادگی نتیجه کار مورنو و تیمش است که همراه انریکه آمدند.»

مورنو در واکنش به این انتخاب گفت: «می‌خواهم از آقای رئیس و مولینا (مدیر فنی اسپانیا) تشکر کنم. حس دوگانه‌ای دارم. همیشه دوست داشتم سرمربی باشم، ولی نه در این شرایط. تلاش می‌کنیم برنامه‌ای را که با انریکه شروع کرده‌ایم ادامه بدهیم و هدف ما قهرمانی یورو است.»

این مربی جوان اضافه کرد: «خوشحالم که انریکه از من حمایت کرده و این مهمترین دلیلی است که این پست را پذیرفتم. لوئیز ترتیب جدید را رعایت خواهد کرد، ولی اگر لازم باشد برای مشورت به او زنگ می‌زنم.»

او کم‌تجربه بودنش را نپذیرفت و گفت: «من تجربه کافی دارم. 9 سال در کنار انریکه، یکی از بهترین مربیان جهان بودم. او کمک کرد که تجربه همکاری با بازیکنان و رسانه‌ها را پیدا کنم. اگر قهرمان اروپا شویم، کسی به خاطر نخواهد آورد که تجربه دارم یا نه.»

12

captcha
تازه ها
بیشتر