فوتبال ایران / شناسه خبر: 99665 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 18:08
|
دنبال یک چالش و تجربه‌اندوزی جدید بودم

برانکو: به هیچ وجه مشکلات مالی نقشی در تصمیمم نداشت

دنبال یک چالش و تجربه اندوزی جدید بودم

بعد از مصاحبه صبح روز سه شنبه یکی از سایت های کرواسی با برانکو تردیدهایی درباره علت رفتن او از پرسپولیس به وجود آمد.در پیام اینستاگرامی او خطاب به هواداران پرسپولیس هم می شد درباره برخی جملات و کلماتی که استفاده کرده بحث کرد.در عین حال سومین روز اعتراضی هوادران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه هم گذشت و حتی حرف های مدیرعامل پرسپولیس آنها را قانع نکرد.بعد از ظهر سه شنبه اما رضا چلنگر به دفر سایت آنتن رفت و گفت و گوی زنده ای با برانکو ایوانکوویچ ترتریب داد.گفت و گویی که حرف های پروفسور صراحتا مشخص کرد خودش می خواسته برود و علت جدایی اش از پرسپولیس ربطی به مشکلات مالی و مسائل دیگر ندارد.خلاصه مهمترین و تازه ترین حرف های برانکو را می خوانید:

*من چهار سال بسیار زیبا و شگفت آور در پرسپولیس پشت سر گذاشتم و عملا و تقریبا همه آنچه که می‌شد را به تصاحب در آوردیم. در کنار هواداران موفق شدیم در فینال لیگ قهرمانان حضور پیدا کنیم. سه جام مختلف را کسب کردیم و از نظر ورزشی به حداکثر نتایج ممکن دست یافتیم. به طوری که به نظرم من و پرسپولیس موفق شدیم یک دوره بسیار درخشانی را رقم بزنیم در تاریخ باشگاه و علی الخصوص در سابقه من. به نظرم این می‌تواند جاودانه و دست نیافتنی باقی بماند. اکنون به دنبال یک چالش جدید هستم و دوباره تجربه اندوزی جدیدی داشته باشم.

*من احساس دارم که بازیکنان ما نیاز دارند به یک ایده جدید تا بلندپروازی جدیدی داشته باشند و مسیر جدیدی را به آنها نشان دهد. از آنجایی که بازیکنان ما موفق شدند نتایج خارق العاده ای را کسب کنند نیازمند حمایت ویژه‌ای از مسوولان و حمایت هستند تا این مسیری را که تا به اینجا آمده ایم را با سرمربی جدید ادامه دهند. این تصمیمات واقعا دشواری هستند چرا که لحظه تصمیم برای ترک را نمی‌تواند تشخیص داد. من عشقی که با آن مواجه شدم از سوی هواداران، بازیکنان و حتی رسانه‌ها را، هرگز فراموش نخواهم کرد اما زمان آن رسیده بود که به دنبال مسیر جدید باشم و تشکر می کنم از تمام عواملی که همیشه در کنارم بودند و باید بروم به میادین مبارزه جدید و انگیزه جدیدی را دنبال کنم.

*دلیل اساسی برای این تصمیم من، احساس تعهد حرفه‌ای و مبارزه طلبی حرفه‌ای و در جستجوی یک مکان و مسیر جدید باشم بود و به هیچ وجه موارد و مشکلات مالی که البته وجود داشتند نقشی در این تصمیم من ایفا نمی‌کرد. الخصوص با شخص آقای عرب که مدیرعامل من بودند طی فصل اخیر و محسن خلیلی که به عنوان سرپرست طی چندماه اخیر، فوق العاده همکاری می کردیم و این همکاری در نوع نتیجه  و میادینی که برای مسابقه رفتیم شاهد بودند. دلایل حرفه ای و انگیزه های حرفه ای دلیل اصلی تصمیم من برای جدایی بود.

* من و محسن (خلیلی)همکاری فوق العاده زیبایی داشتیم و راجع به همه چیز به توافق می‌رسیدیم. به طور قطع ایشان در افکارشان نبود که به دنبال مربی دیگری به جای من باشد. در چند روز قبل که تصمیمم هنوز قطعی نشده بود با یکدیگر در تماس بودیم و درباره اینکه کدام بازیکن را جذب کنیم و کدام مکان را برای اردوی پیش فصل تعیین کنیم بحث می‌کردیم. به نظرم نتیجه خوبی در این جلسات حاصل شد. ایشان بازیکن سابق و بزرگ پرسپولیس بوده و الان هم جزو مسوولان است و با بازیکنان و مربیانی که فعلا در ایران کار می‌کنند، آشنایی و رابطه خوبی دارد. همانطور که من با آقای زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی، یا مدیرعامل پیکان یا سایپا یا سایرین اگر مذاکره می‌کردم، قطعا اگر ایشان هم مذاکره می‌کردند اصلا جای تعجب ندارد و عجیب نیست. به طوری که من هم با آقایان علیرضا منصوریان، دایی و شفر صحبت می‌کردم و آنها همکاران من هستند. من و آقای قطبی بارها در هتل اسپیناس با یکدیگر ملاقات کردیم و درباره همه چیز حرف زدیم. این کاملا عادی است در جامعه ورزشکاران که همکاران با هم نزدیک باشیم و با هم تبادل افکار داشته باشیم.

*متاسفانه چنین چیزی(بازگشت به پرسپولیس) امکان ندارد چرا که من قول دادم و حرفم را آنجا گذاشتم. من رابطه‌ای با هواداران داشتم که برای خودم باورنکردنی است. هواداران قطعا مرا درک می‌کنند و قولی که داده شود را نمی‌شود هر 5 دقیقه یک بار عوض کرد. من نمی‌توانم حرفی که زدم را از آن برگردم.

*من از هواداران محترم و بزرگ خواهش می‌کنم که آنها هم شروع کنند به درک کردن من. کسانی که حرفه‌ای به این شغل می‌پردازند، عملا زندگی ما به این سبک و سیاق هست که هرگز نمی‌دانیم چه زمانی باید تصمیم بگیریم که صفحه حرفه‌ای جدید را انتخاب کنیم. به هیچ وجه جدایی من ارتباطی با اعضای هیات مدیره یا مدیرعامل محترم نداشته و آنها هیچ دخیل نبودند و این تصمیم شخصی من بود. هواداران هم کاملا می‌دانند که اطلاعات را کاملا رصد می‌کنند. من در چین بودم، آلمان، عربستان، کرواسی و ... و دو دوره در ایران که بالاترین رقم سال‌هایی که کار کردم در اینجا رقم خورده.

*قبل از هر چیز من به دنبال تعامل و توافق هستم، اگر مسوولان تیم به دنبال آن باشند. اگر مسوولان نخواهند بپذیرند توافق را در آن موقع مجبور خواهم شد به مراجع فیفا روی بیاورم.

*قرارداد فسخ می‌شود به زیان باشگاه! چون تعهدات بر طبق چیزی که توافق شد و امضا شد اجرا نشد.

*نه، نه! به من هیچ پیشنهادی(درباره پذیرفتن سرمربیگری تیم ملی) از سوی هیچ کسی نشد و نه در خیالات من این پیشنهاد وجود داشت که بخواهم درباره آن فکر کنم. فقط به تعهدات خودم فکر می‌کردم و اینکه وظایفی که داشتم را در قبال قراردادم درست انجام دهم.

*سلام گرمی را امیدوارم پذیرا باشند، هواداران کثیر پرسپولیس. همه هواداران را می بوسم بخاطر حمایت بی حد و حصری که از ما دریغ نکردند. چه آنهایی که بسیار تهیدست بودند و چه آنها که بسیار غنی بودند. من از آنها درخواست می‌کنم که همان حمایتی که نسبت به پرسپولیس طی چهار سال اخیر داشتند، اکنون همان حمایت را دریغ نکنند و به همان شکل ادامه دهند. پرسپولیس را در شانه‌های خود حمل کنند، اکنون هم همان شکل و به خانه برسانند و به نتیجه برسند. در آخر هم دوست‌تان دارم.

12

 

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر