فوتبال ایران / شناسه خبر: 99661 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 17:00
|
سردرگمی در مسیر الکترونیکی شدن بلیت‌فروشی

چه کسی مسوول تجهیز ورزشگاه‌هاست؟

چه کسی به این سوال پاسخ می‌دهد که هزینه تجهیز ورزشگاه‌ها به عهده چه کسی است و کدام نهاد قرار است هزینه‌های مربوط به خرید گیت‌های کنترل الکترونیکی بلیت و تجهیز ورزشگاه‌ها را پرداخت کند؟

چه کسی مسوول تجهیز ورزشگاه‌هاست؟

مهدی تاج اصرار دارد تا وقتی امکانات لازم برای بلیت‌فروشی الکترونیکی فراهم نشود، لیگ نوزدهم را برگزار نخواهد کرد. معتقد است با فروش الکترونیکی بلیت‌ها، شماره‌دار کردن صندلی‌ها و نصب دوربین در ورزشگاه‌ها امکان کنترل ورزشگاه‌ها بیشتر خواهد بود.

رییس فدراسیون فوتبال در همین رابطه جلساتی با سازمان لیگ داشته و با استانداری‌ها هم نامه‌نگاری کرده است تا بتواند در طول مدتی که تا شروع لیگ باقی‌ مانده است، اقدامات لازم برای تجهیز ورزشگاه‌ها را به سرانجام برساند.

این موضوع اما در پس خود سردرگمی بزرگی را به همراه دارد و این سوال اساسی را به وجود می‌آورد که چه کسی باید هزینه‌های مربوط به الکترونیکی شدن بلیت فروشی را پرداخت کند؟ ورزشگاه‌هایی که در اسم متعلق به باشگاه‌ها هستند اما در واقع زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان هر استان قرار دارند.

به همین خاطر است که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از استان‌داری‌های هر استان درخواست کرده‌اند که مقدمات تجهیز ورزشگاه‌ها به گیت‌های بلیت‌فروشی الکترونیکی و دوربین‌های مداربسته را فراهم کنند اما آیا اداره‌های کل ورزش و جوانان هر استان این موضوع را می‌پذیرند و تجهیز ورزشگاه‌ها بدون دردسر از سوی آن‌ها انجام خواهد شد؟

مشکل از همین جا شروع می‌شود که در فوتبال ایران هیچ‌چیز سر جای خودش قرار نگرفته است. در فوتبال حرفه‌ای هر باشگاه، ورزشگاه اختصاصی خود را دارد و برای تجهیز ورزشگاه اختصاصی‌اش اقدام می‌کند. اینجا اما ورزشگاه‌ها متعلق به باشگاه نیستند و فدراسیون برای تجهیز ورزشگاه باید به سراغ استان‌داری‌ها برود که احتمالاً پروسه طولانی مدتی را می‌طلبد.

البته که باشگاه‌ها هم حاضر نیستند هزینه‌های امکانات ابتدایی ورزشگاه‌ها را پرداخت کنند. چه کسی به این سوال پاسخ می‌دهد که هزینه تجهیز ورزشگاه‌ها به عهده چه کسی است و کدام نهاد قرار است هزینه‌های مربوط به خرید گیت‌های کنترل الکترونیکی بلیت و تجهیز ورزشگاه‌ها را پرداخت کند؟ سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به این سوال کمی فکر می‌کند و می‌گوید: «سوال سختی است و نمی‌توانم به آن پاسخ بدهم!»

تاج اما با اطمینان خاطر، مانع جدی بر سر راه این ماجرا نمی‌بیند و درباره ضمانت اجرایی طرحی که برای بلیت‌فروشی الکترونیکی دارد، تأکید می‌کند: «دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که هیچ مشکلی ندارند، مشکل بقیه تیم‌ها هم حل می‌شود.»

همین حالا فدراسیون فوتبال برای دریافت مبالغ مورد نیاز جهت راه‌اندازی سیستم VAR  از باشگاه‌ها با مشکلاتی مواجه است و معلوم نیست که اگر اداره‌های کل ورزش هر استان نتوانند در زمان مقرر کار تجهیز را انجام دهند، باشگاه‌ها برای این کار پیش‌قدم خواهند شد یا علی‌رغم هزینه‌‌ای که برای خرید سرمربی و بازیکن کرده‌اند، منتظر تعطیلی لیگ می‌شوند.

 

 

2 - 350

 

captcha
تازه ها
بیشتر