فوتبال ایران / شناسه خبر: 99653 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 13:08
|

بچه کجایی؟ ناصر حجازی!

نام بلوار فردوس غرب به نام اسطوره فقید باشگاه استقلال تغییر کرد. از این پس بچه های بلوار فردوس غرب به بچه‌های محله ناصرحجازی شهره خواهند شد. کار ماندگاری از شهرداری؛ چه زیبا.

از این پس یکی از خیابان های پر رفت آمد تهران را به نام ناصرحجازی خواهیم دید. خیابانی که پیش از این به بولوار فردوس غرب شهره بود و اهالی غرب تهران به دلیل وجود چند فروشگاه وکمپ ناصرحجازی به خوبی این محل را می‌شناسند. از این پس اما بولوار فردوس غرب را با نام ناصرحجازی صدا خواهیم زد. بی ربط هم نیست. در انتهای این خیابان کمپ ناصرحجازی قرارداد که حالا به نام خیابانی که به این محل منتهی می‌شود بی ارتباط نخواهد بود. با تغییری که به همت و خواست شورای شهر تهران انجام شده، نام یکی از اسطوره های به یادماندنی تاریخ ورزش ایران بر این خیابان حک شد. تا بچه های محله بولوار فردوس غرب از این به بعد وقتی با این سوال مواجه شوند که بچه کجایی بگویند: بچه محله ناصرحجازی.

آری محله ناصرحجازی حالا در تهران وجود خارجی خواهد داشت و دیگر این گونه نخواهد بود که وعده های شهرداری را درباره نامگذاری یکی ازخیابان ها به نام مرد نامی فوتبال ایران را بشنویم. کار از مرحله وعده های مکررکه سال ها طول کشید درنهایت عبور کرد و حجازی شد یک خیابان. مثل خیابان جمشید مشایخی که پیش تر در محله ولنجک تهران به نام خیابان جیم می‌شناختندش. این اقدام ها بدون شک در آینده هم باید تکرار شود وخیابان های بسیاری در تهران باید به نام اسطوره های ورزشی و هنری مزین شود تا در کنار نامگذاری هایی که برای شهدا وبزرگان شده، آیندگان نام های دیگر چهره های مهم کشورخود در عرصه های گوناگون را از یاد نبرد.

این اقدام به آیندگان می‌فهماند که مسئولان قدرشناس زحمات کسانی بوده اند که با هنر خود در هرعرصه ای چه خدماتی به این کشورکرده اند. حجت نظری عضو کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران درباره این اقدام هم صحبت هایی انجام داده است اما مهم ترازآن صحبت های خانم شفیعی همسر مرحوم حجازی است که از مسئولان این گونه تشکر و قدردانی کرده است:« از شهردار محترم و مسئولان در شهرداری و شورای شهر برای این اقدام که ادای احترام به ناصر حجازی بود، تشکر و قدردانی می کنم. امیدوارم اقداماتی از این دست همچنان ادامه داشته باشد و مسئولان از حالا به فکر پیشکسوتانی که در قید حیات هستند، باشند و با چنین اقداماتی از آنها تجلیل شود. او در پایان مجددا مراتب قدردانی خود از این اقدام را از سوی خانواده حجازی اعلام کرد.»

2

captcha
تازه ها
بیشتر