فوتبال ایران / شناسه خبر: 99652 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 11:15
|
هواداران احساسی نشوند، تجمع کار اشتباهی است

کرمانی مقدم: پرسپولیس بدون مربی هم مشکلی ندارد

مرتضی کرمانی‌مقدم یکی از پیشکسوتان نامدار پرسپولیس که جزو بهترین‌های این تیم در دهه 60 و 70 بوده درباره رفتن برانکو و مشکلاتی که برای پرسپولیس ایجاد شده موضعی منطقی می‌گیرد و به ایران ورزشی می‌گوید: «شاید برخی از این حرف‌هایم ناراحت شوند. شاید هم بعضی‌ها بگویند باشگاه مقصر بوده اما این فوتبال حرفه‌ای است. بازیکنان می‌روند و مربیان هم جدا می‌شوند. مگر طارمی نرفت؟ ما باید واقعیت‌ها را بپذیریم. اینکه همه بازیکنان و مربیان دنبال پیشرفت و پول بهتر هستند. ما نباید ناراحت باشیم. درست است که برانکو افتخارات زیادی برای پرسپولیس آورد ولی هواداران پرسپولیس هم این اتفاقات را به فال نیک بگیرند. در حال حاضر خوشبختانه پرسپولیس اینقدر تیم خوب و یکدستی شده که بدون سرمربی هم می‌تواند پیش برود و سرپا باشد. هواداران هم نباید زیاد حساس شوند.»

کرمانی مقدم درباره اینکه هواداران از قصور مدیران باشگاه‌شان در پرداخت مطالبات برانکو ناراحتند می‌گوید: «اینکه مساله درستی است اما همه باشگاه‌ها الان مشکل مالی دارند و این مساله مختص پرسپولیس نیست. هواداران هم باید این مشکلات را درک کنند. الان در کل کشور ما مساله مشکلات اقتصادی وجود دارد و باشگاه‌ها هم همگی گرفتار این مشکل هستند. الان هم پرداختی به برانکو دیر شده بود اما این اتفاق سال‌های قبل هم افتاده بود. به نظرم این جدایی قسمت بوده و شاید اگر پول برانکو را می‌دادند باز هم می‌رفت.»
هافبک- مهاجم پرسپولیس ادامه می‌دهد: «وقتی که تیمی پیشنهادی چند برابر پرسپولیس می‌دهد طبیعی است که برانکو دنبال آن پیشنهاد برود ضمن اینکه او به خاطر کسب جام‌های زیاد و افتخارات متعدد در فوتبال ایران دیگر از قهرمانی ارضا شده بود و خودش می‌خواست جای دیگری کار کند.» این پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این سوال که هواداران پرسپولیس نگرانند این تیم بعد از رفتن برانکو از هم بپاشد می‌گوید: «نه چرا از هم بپاشد؟ اینجوری هم نیست که با رفتن یک مربی همه چیز از هم بپاشد. هر مربی یک روزی می‌آید و یک روزی هم می‌رود اما پرسپولیس همیشه بزرگ و قهرمان است.»
کرمانی مقدم درباره احتمال جدایی سه بازیکن ملی پوش پرسپولیس هم می‌گوید: «همانطور که گفتم فوتبال حرفه‌ای است و بازیکنان هم دنبال موقعیت بهتر و درآمد بیشتر هستند. قبول دارم. پرسپولیس با رفتن این سه بازیکن قطعا لطمه می‌خورد چون این سه بازیکن سه نفر از بهترین‌های تیم‌شان هستند اما باز هم نباید نگران شد. مگر وقتی طارمی و محرمی و چند تای دیگر رفتند پرسپولیس با 11 بازیکن به فینال آسیا نرسید؟»
این پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید: «درست است که با رفتن اینها پرسپولیس متضرر می‌شود اما هواداران و باشگاه پرسپولیس باید با این حقیقت روبه‌رو شوند. به نظر من بهتر است با پول ترانسفر این نفرات بازیکنان جدیدی جذب شوند و شاید با نفرات خوب خارجی بتوانند جای این نفرات را پر کنند. البته خارجی‌هایی که شبیه بودیمیر نباشند و به درد تیم بخورند.»
کرمانی مقدم در پاسخ به این سوال که پر کردن جای کدام یک از این نفرات دشوارتر است می‌گوید: «صد در صد بیرانوند. به نظرم او خیلی خوب بوده. البته رادوشویچ هم گلر خوبی است اما خارجی‌ها با در نظر گرفتن نرخ دلار گران شده‌اند.»
این ملی‌پوش سابق در پایان می‌گوید: «این کارهایی که هواداران طی دو روز اخیر کرده‌اند خوب نیست. آنها نباید احساسی شوند. در واقع هر چقدر بیشتر این کار را بکنند شرایط تیم بیشتر به‌هم می‌ریزد. من از هواداران می‌خواهم احساسی رفتار نکنند و اجازه بدهند باشگاه در آرامش کار کند.»

captcha
تازه ها
بیشتر