فوتبال ایران / شناسه خبر: 99651 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 10:53
|
 

خطر بزرگ پیش روی قهرمان ایران؛چهار منهای سـه

تا همین چند سال قبل پرسپولیس به شرایطی دچار شده بود که بعضا هیچ بازیکنی از این مجموعه به تیم ملی دعوت نمی‌شد یا نهایتا یکی دو نفر دعوت می‌شدند که جایی در ترکیب اصلی تیم ملی نداشتند. طی چهار فصل گذشته که برانکو سکان هدایت سرخ‌ها را در دست گرفت و پرسپولیس را به اصل خودش برگرداند بازیکنان این مجموعه دوباره تبدیل به ستاره‌های درجه یک فوتبال ایران شدند تا جایی که حتی در دوران محرومیت از خرید بازیکن جدید این تیم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و در لیگ برتر هم مدعی ماند تا سر آخر سومین قهرمانی متوالی این رقابت‌ها را به نام خود کرده و تبدیل به پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر شود. از بدشانسی پرسپولسی‌ها دوران طلایی و درخشان این تیم مصادف شد با دشمنی کارلوس کی‌روش با برانکو تا تعداد ملی‌پوشان پرسپولیس بعضا از دو یا سه نفر تجاوز نکند. آخرین لیست کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا بدون در نظر گرفتن ترابی فقط دو بازیکن پرسپولیسی داشت و نفراتی مثل علی علیپور در آخرین اردوها خط خوردند ضمن اینکه شایسته‌هایی مثل شجاع خلیل‌زاده یا کمال کامیابی‌نیا اصلا دعوت نشدند.
با اضافه شدن مهدی ترابی به پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ تعداد ملی پوشان پرسپولیس بیشتر هم شد تا جایی که در نخستین اردوی تیم ملی تحت هدایت ویلموتس 4 بازیکن پرسپولیس به اردو دعوت شدند و هر 4 نفرشان در سئول مقابل کره جنوبی به میدان رفتند و اتفاقا جزو خوب‌های تیم ملی بودند.


با این شرایط به نظر می‌رسید کم‌کم ستاره‌های پرسپولیس دوباره می‌توانند ستون تیم ملی باشند و مثل هر کشوری که قهرمان لیگش سهم عمده‌ای از شاکله تیم ملی‌اش دارد پرسپولیسی‌ها هم می‌توانند بیشترین سهم لیست تیم ملی را مال خود کنند. این مساله با شنیدن خبر احتمال دعوت از شجاع خلیل‌زاده و کمال کامیابی‌نیا برای اردوی تیرماه در حال تحقق بود که دوباره بازی عوض شد.
با جدایی برانکو از پرسپولیس حالا وضعیت برخی بازیکنان این تیم هم روشن نیست کما اینکه شاید اگر برانکو می‌ماند هم برخی نفرات به عشق لژیونر شدن دنبال جدایی بودند. در حال حاضر 3 بازیکن از بین 4 ملی پوش پرسپولیس به فکر جدایی از این تیم هستند و پیشنهادهای خوبی هم دارند. در واقع اگر احمد نوراللهی را کنار بگذاریم علی علیپور، علیرضا بیرانوند و مهدی ترابی سه ستاره ملی پوش پرسپولیس همگی پیشنهادهای خارجی دارند و بعید نیست فصل آینده پیراهن پرسپولیس را به تن نکنند. البته پرسپولیس می‌تواند با فروش این بازیکنان که اتفاقا با این باشگاه قرارداد هم دارند به درآمد قابل توجهی برسد اما پر کردن جای این ملی پوشان کار بسیار دشواری است و ممکن است به موازات جدایی برانکو و ایجاد مشکلات عدیده در کادر فنی، پرسپولیس دوباره خالی از ستاره ملی‌پوش و تاثیرگذار شود.
 
علیرضا بیرانوند؛جلسه پشت جلسه، پیشنهاد ژاپنی هم رسید


باشگاه پرسپولیس روز دوشنبه جلسه‌ای با وکیل علیرضا بیرانوند برگزار کرد تا رضایت این گلر ملی‌پوش را برای تمدید قرارداد جلب کند. بیرانوند تا سال1400 با سرخپوشان قرارداد دارد اما ‌بندی در قرارداد او هست که می‌تواند با پرداخت مبلغی در حدود 700هزار دلار از پرسپولیس جدا شود.
دروازه‌بان اول پرسپولیس و تیم ملی در 3 سال اخیر بارها از تمایل خود برای حضور در اروپا صحبت کرده است اما شرایط سرخپوشان و البته نبود پیشنهادی جدی از اروپا باعث شد تا بیرانوند همچنان در جمع سرخپوشان باقی بماند. شاید تنها پیشنهاد جدی بیرانوند در سال‌های اخیر پیشنهاد فنرباغچه بود که با مخالفت باشگاه پرسپولیس همراه شد و بیرانوند در نهایت در جمع سرخپوشان ماندنی شد.
نکته اینجاست که بیرانوند در روزهای اخیر با پیشنهادهای مختلفی از اروپا روبه‌رو شده و به همین دلیل به‌دنبال این است که سال آینده در اروپا بازی کند. این در حالی است که مدیران باشگاه پرسپولیس با توجه به نبود گلر مطمئن در ایران حاضر به جدایی بیرانوند نیستند و این موضوع را به اطلاع وکیل او هم رسانده‌اند. با وجود این به‌نظر می‌رسد این بار دیگر مخالفت مدیران باشگاه تأثیری در جدایی بیرانوند نداشته باشد.
بیرانوند در سال‌های اخیر و به‌خصوص در پایان جام جهانی و جام ملت‌ها برای رفتن به اروپا اقدام کرده که با مخالفت مدیران وقت همراه بوده است و به همین دلیل دیگر مخالفت مسوولان پرسپولیس تأثیری در این قضیه نخواهد داشت، مضاف بر اینکه در صورت ماندن بیرو قطعا این دروازه‌بان با دلخوری زیاد کار خود را در پرسپولیس دنبال خواهد کرد و این مساله در کیفیت او تأثیرگذار خواهد بود.
گفته می‌شود یک تیم مطرح ژاپنی با ارسال پیشنهاد به باشگاه پرسپولیس درخواست رسمی خود را برای جذب این بازیکن ارائه داده است. همچنین یک تیم بلژیکی و یک تیم از کشور پرتغال هم خواهان عقد قرارداد با بیرانوند شده‌اند.
در ادامه پیگیری‌های بیرانوند برای جدایی از پرسپولیس و لژیونر شدن دیروز (سه‌شنبه) هم جلسه‌ای بین وکیل این بازیکن و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه درفشی‌فر برگزار شد تا موضوع جدایی شماره یک ملی‌پوش جدی‌تر از همیشه به نظر برسد.
 
علی علیپور؛دنبال جدایی، شاکی در اینستاگرام


می‌توان با قاطعیت گفت از بین بازیکنان پرسپولیس و ملی‌پوشان این تیم بیشتر از بقیه دنبال لژیونر شدن است و شاید الان را وقت مناسبی برای این اتفاق می‌داند.
جدا از آلمریای اسپانیا و آاک آتن، باشگاه زولته وارخن بلژیک به صورت رسمی خواهان جذب علی علیپور مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس شده و طی درخواستی رسمی به این باشگاه اعلام کرده به دنبال جذب مهاجم ۲۴ ساله مازندرانی است. این باشگاه بلژیکی در نامه مکتوبی که به باشگاه پرسپولیس ارسال کرده رقم خود برای جذب علیپور را ۷۰۰ هزار یورو اعلام کرده که از آنجایی که علیپور با پرسپولیس قرارداد دارد این پول می‌تواند کمک شایانی به باشگاه پرسپولیس برای حل مشکلات مالی کند. از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس طی یک نامه رسمی به این درخواست باشگاه بلژیکی واکنش نشان داده و اعلام کرده علیپور را تنها با پرداخت یک میلیون یورو به این تیم بلژیکی ترانسفر می‌کند. این اختلاف ۳۰۰ هزار یورویی باعث شده تا وضعیت علیپور برای حضور در لیگ بلژیک نامشخص باشد. از طرف دیگر مسوولان باشگاه پرسپولیس که این روزها درگیر وضعیت برانکو ایوانکوویچ هستند فرصت پرداختن به درخواست لژیونر شدن مهاجم خود را ندارند و علیپور که فرصت کمی برای پاسخ به این باشگاه بلژیکی دارد کماکان در وضعیتی نامشخص قرار دارد چرا که از طرف دیگر همه مسوولان باشگاه پرسپولیس به نوعی درگیر ماجرای برانکو و وضعیت او با پرسپولیس هستند. در عین حال شاید بهتر باشد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تکلیف مهاجم ۲۴ ساله خود را هر چه زودتر مشخص کند چرا که با ترانسفر این بازیکن به لیگ بلژیک این باشگاه می‌تواند درآمدزایی خوبی هم در این روزهای بی‌پولی انجام دهد. البته علیپور بلژیک را مقصد مناسبی برای خودش نمی‌داند اما شاید به خاطر منفعت بیشتر باشگاه راهی لیگ کشور ویلموتس شود.
در عین حال جالب است که بلاتکلیفی کادر فنی و اتفاقات دو روز اخیر باعث عصبانیت آقای گل لیگ هفدهم شده تا جایی که دیروز (سه‌شنبه)، علیپور تمام پست‌های مربوط به پرسپولیس را از صفحه اینستاگرام خود پاک کرد. او در چند استوری هم شکایت‌هایی از وضعیت پرسپولیس مطرح کرد. البته این مهاجم بعد از چند ساعت همه پست‌هایی که حذف کرده بود را برگرداند.
 
مهدی ترابی؛بند عجیب، رقم اغواکننده قطری‌ها

داستان این ستاره ملی‌پوش هم پیچیده است. ترابی ابتدای فصل گذشته با پرسپولیس قرارداد بست اما چون باشگاه محروم بود به مدت نیم فصل در تیم خودش سایپا ماند و از زمستان گذشته پیراهن شماره 9 سرخ‌ها را به تن کرد. با این حال گفته می‌شود یک سال قبل باشگاه پرسپولیس برای اینکه ترابی را به حضور در این تیم راضی کند و در رقابت برای جذب او، تراکتورسازی را شکست بدهد حاضر شد ‌بندی در قراردادش بگنجاند که هر وقت پیشنهاد خارجی داشت می‌تواند جدا شود.
حالا ترابی ملی پوش پیشنهاد قطری که اتفاقا رقم اغواکننده‌ای هم دارد را برای مدیران وقت پرسپولیس رو کرده و آنها در این شرایط مانده‌اند که با او چه کنند. بعد از برهم خوردن جلسه روز دوشنبه مدیریت باشگاه با این بازیکن و ابراز نارضایتی ترابی دیروز یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس به برخی سایت‌های خبری اعلام کرده ترابی در این تیم ماندنی است اما وضعیتی که برای برانکو پیش آمده داستان ادامه حضور شماره 9 قرمزها را هم تحت تاثیر قرار داده است.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر