فوتبال ایران / شناسه خبر: 99640 / تاریخ انتشار : 1398/3/28 19:24
|

سلطانی‌فر: با الکترونیکی شدن بلیت‌فروشی، مشکلات حل نمی‌شود

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در جلسه‌ای با حضور مسوولان فدراسیون فوتبال و اعضای فراکسیون ورزش مجلس صحبت می‌کند.

سلطانی‌فر: با الکترونیکی شدن بلیت‌فروشی، مشکلات حل نمی‌شود

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، آخرین کسی بود که جلسه مشترکی که با مسوولان فدراسیون فوتبال و اعضای فراکسیون ورزش مجلس داشت، صحبت کرد. صحبت‌های همه نمایندگان و رییس فدراسیون فوتبال را شنید و بعد درباره آنچه به خاطرش به مجلس آمده بود صحبت کرد. سلطانی‌فر مقصر دانستن فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در برگزاری فینال جام حذفی را چندان عادلانه نمی‌داند.

 

نیروی انتظامی حاکم مطلق العنان ورزشگاه هستند

مسعود سلطانی‌فر هم مثل مهدی تاج، نیروی انتظامی را مسوول اصلی برقراری امنیت ورزشگاه می‌داند و در این رابطه می‌گوید: «تا کنون 5 هزار و 500 مسابقه برگزار شده که در دو سه مسابقه مشکلاتی پیش آمده است. از این قبیل حوادث هم همیشه در ورزش کشور پیش می‌آید. در برگزاری مسابقه فوتبال یکسری عوامل دست‌اندرکار و موثر هستند. عوامل انتظامی امنیتی در واقع حاکم مطلق عنان ورزشگاه‌های ما در مسابقات هستند که از 10، 12 ساعت قبل از برگزاری بازی، ورزشگاه در اختیار آن‌هاست. اینکه در مسابقه‌ای قرار بوده به اندازه 300، 400 جا برای هواداران یک تیم خالی نگه داشته بشه و عوامل انتظامی نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند، مسوولیتش با کسی نیست جز مسوولان انتظامی آنجا. بیاییم ببینیم نقش هر نهاد در برگزاری یک مسابقه چیست؟ اگر اوضاع به هم می‌ریزد، به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال حمله نکنیم. چه کسی باید جای تماشاگران را حفظ می‌کرده و نکرده؟ همه مسوولان ورزشی و فوتبالی هم اگر بودند، کسی که باید جایگاه‌ها را حفظ می‌کرد، نیروی انتظامی بود.»

او همچنین تأکید می‌کند: «این کار، کار تخصصی است. نیروی انتظامی در تهران مدیریت بهتری نسبت به استان‌های دیگر دارد چون این تخصص در تهران وجود دارد. ما در ورزشگاه فولاد 19 هزار و 600 بلیت فروخته‌ایم. 3 هزار بلیت به عوامل انتظامی داده ایم اما در نهایت 35 هزار نفر وارد ورزشگاه شده‌اند. صدا و سیما تصاویر ورزشگاه را نشان داد که از در و دیوار آدم وارد ورزشگاه می‌شد.»

 

مگر در مسابقات والیبال بلیت‌فروشی الکترونیکی نبود؟    

سلطانی‌فر تأکید می‌کند: «بلیت‌فروشی الکترونیکی در مسابقات هم به تنهایی حلال مشکلات نیست. در مسابقات والیبال که در ارومیه برگزار شد مگر بلیت‌فروشی الکترونیکی نبود؟ در این بازی‌ها هم ورزشگاه پر شد و 6 هزار نفر پشت در ورزشگاه ماندند. اگر بلیت‌فروشی هم الکترونیکی شد اما کسانی که باید کنترل کنند، کنترل نکردند، آن وقت چه باید کرد؟ البته که در این ماجرا مسوولان سازمان لیگ هم کوتاهی داشتند و باید این کوتاهی را بپذیرند.»

 

یکسال و نیم است دارم با صدا و سیما کلنجار می‌روم

وزیر ورزش درباره مشکل بزرگی که درباره حق پخش مطرح می‌شود این‌طور توضیح می‌دهد: «یکسال و نیم است که دارم با صدا و سیما کلنجار می‌روم اما اراده‌ای برای اجرای قانون وجود ندارد. درباره مصوبات قانون برنامه ششم 5،6 جلسه با علی‌عسگری و معاونانش برگزار داشتم اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.»

او درباره واگذاری پرسپولیس و استقلال هم تأکید می‌کند: «درباره واگذاری بنده مصر هستم و به طور روزانه این موضوع را پیگیری می‌کنم که اتفاق بیفتد. موانعی هم البته جهت اجرای مصوبه مجلس داریم که با دوستان صحبت کردیم تا برطرف شوند. حتی دکتر لاریجانی گفتند اگر لازم است اصلاحیه‌ای برای قانون بیاورید و من این اصلاحیه را تنظیم کرده‌ام. اینجا یک بار دیگر تأکید می‌کنم که ما مصریم که در سال 1398 این واگذاری انجام شود. سازمان خصوصی‌سازی باید پیگیری کند و کارهای مربوط به آن را انجام دهد.»

 

2-1-2

 

captcha
تازه ها
بیشتر