فوتبال ایران / شناسه خبر: 99622 / تاریخ انتشار : 1398/3/28 15:00
|
داستان غم انگیز شماره ۳۳

منتظری: شخصیتم را لگدمال کردند، خداحافظ استقلال

پژمان منتطری با خداحافظی از استقلال معمای پیچیده‌ای را در خط دفاع این تیم ایجاد کرد. پیش از منتظری، رحمتی، حیدری و نورافکن هم با استقلال وداع کرده بودند. وضعیت چشمی هم نامشخص است.

پژمان منتظری هم با استقلال خداحافظی کرد و هم با تیم ملی. تصمیمی غیرقابل پیش بینی و عجیب. شاید تصور بود که منتظری یک فصل دیگر در ترکیب استقلال دیده خواهد شد اما او وداعش با استقلال را اعلام کرد تا مشخص شود فصل نوزدهم فصلی خواهد بود که بسیاری از نام های بزرگ را در استقلال نخواهیم دید. جدایی منتظری بدون شک استقلال را با معماهای بزرگ تری در خط دفاع مواجه خواهد کرد. بعد از رفتن رحمتی، حیدری، نورافکن و حالا منتظری سازمان دفاعی استقلال با تحولات بزرگی مواجه شده است.

***

برای اینکه دیگر پژمان منتظری را در ترکیب استقلال نبینیم قدری زود بود. پژمان لااقل می‌توانست یک فصل دیگر برای استقلال بازی کند ودر قلب دفاع اوضاع را مدیریت کند اما شماره 33 باشگاه استقلال که فصل هفتم و در زمان مربیگری ناصرحجازی به استقلال ملحق شد، در نهایت تصمیم به خداحافظی از استقلال گرفت. پژمان بعد از مصاحبه تندی که پیش تر درباره یکی از مسئولان سابق باشگاه انجام داد در یک وضعیت مبهم قرار گرفت بعد از اعلام خداحافظی اش مدعی شد که حاضر بوده با استقلال قرارداد سفید امضاء کند اما به دلیل بی توجهی مسئولان باشگاه توافق دوباره حاصل نشده است. منتظری حتی از سیاست گذاری های باشگاه در قبال تمام بازیکنان گله کرده است.

او گفته:« برای من بسیار عجیب بود که تا بازی با العین در روز آخر فصل با هیچ بازیکنی برای تمدید قرارداد صحبتی نشده بود. با این موضوع خیلی مشکل داشتم و مخالف بودم که تمدیدی ها انجام نمی شود. حتی دو بار با آقای خطیر صحبت کردم که وضعیت تمدید قراردادها را زودتر مشخص کنید. بعد از 45 دقیقه به این نتیجه رسیدیم که حتما قبل از پایان فصل تمدیدی های باشگاه مشخص و اقدام شود. اما نمی دانم استراتژی باشگاه چه بود که تا بعد از بازی با العین صبر کردند و همان روز شروع به تمدید قرارداد کردند. آن روز با سیدحسین حسینی، وریا غفوری و علی کریمی وارد مذاکره شدند و جالب اینکه آن روز هم هیچ صحبتی با من نشد.» ظاهرا شرایطی ایجاد شده تا منتظری خود تصمیم به خداحافظی از استقلال بگیرد. شماره 33 باشگاه استقلال خودش را بزرگ این تیم می‌دانسته و توقعاتی داشته که حالا به نظر می‌رسد با خداحافظی اش دست مدیران استقلال را باز گذاشته تا به راحتی از نامش عبور کنند. او می‌گوید:« اگر دنبال این بودند که با من تمدید کنند، تماس کوچکی می گرفتند و می گفتند شما با ما هستی، بزرگ ما هستی و می دانیم مشکلی برای تمدید قرارداد نداری. با همین تلفن همه چیز حل می شد. اگر این اتفاق می افتاد من دیگر هرروز تا 4 و 5 صبح درگیری ذهنی نداشتم. 10، 12 روز نه درست خوابیدم، نه درست غذا خوردم. زندگی شخصی ام مدام بهم ریخته بود. احساس می کردم شخصیتم لگدمال می شود و باید تصمیمی می گرفتم. به همین خاطر آن پست اینستاگرامی را گذاشتم.»

 بی توجهی باشگاه نشین ها دستمایه ای شده تا منتظری به گذشته ها و آن زمان که با استقلال قرارداد امضاء کرد نیز اشاره ای داشته باشد:« که به استقلال آمدم 23 سال داشتم و آن زمان فقط برای بازارگرمی به دفتر باشگاه استقلال رفتم. می خواستم بازار گرمی کنم و با یکی از دو تیم سپاهان و سایپا قرارداد ببندم، ولی آقایان فتح الله زاده و امیری و مرحوم ناصرخان حجازی به قدری احترام به من گذاشتند که تصمیم گرفتم قرارداد ببندم. این احترام احساس خوبی به من داد اما الان برعکس آن روز است. هیچ احترامی وجود ندارد و بهتراست دیگر بیشتر از این شخصیت من زیر سوال نرود. اگر الان این اتفاق نمی افتاد، ممکن بود در طول فصل با اولین مصاحبه ام بیفتد که مشکلات بعدی پیش بیاید. پس چه بهتر که الان رخ بدهد.»

فولاد مقصدنهایی

یادمان نمی‌رود که پژمان زمانی پیراهن استقلال را پوشید که با فولاد خوزستان نمایش خیره کننده ای درلیگ داشت. گرچه منتظری در سال های ابتدایی حضورش در ترکیب استقلال هرگز آن مدافع قابل انتظار نبود و رد پایش در بسیاری از گل های خورده استقلال نیز دیده می‌شد، اما او آرام، آرام به مدافعی قابل اتکاء وتوانمند بدل شد. مدافعی که دروازه های تیم ملی را به روی خود گشود و تبدیل به یکی از بازوان قدرتمند تیم ملی شد و در نهایت توانست ذهن متمولان قطری را هم به خود مشغول کند تا چند سالی در تیم الاهلی قطر نیز دستمزدهای قابل توجه بگیرد و آینده مالی اش را هم بهبود ببخشد. منتظری از دسته مدافعانی بود که در قلب دفاع استقلال بازیسازی می‌کرد. ویژگی که در میان مدافعان فوتبال ایران کمتر دیده می‌شود.

 پژمان از این حسن بزرگ برخوردار بود و به همین دلیل در پست دفاع راست که نیاز به تکنیک بیشتری داشت نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. او در تیم ملی هم به مانند استقلال هم در پست دفاع میانی و هم در پست دفاع راست به میدان رفت و بازی های درخشانی را انجام داد. بدون شک ساختن مدافعی در قواره او برای استقلال پروژه ای سخت و زمان بر خواهد بود و اینگونه نیست که استقلال بتواند بلافاصله جای خالی چنین مدافعی را پر کند.

شاید اگر در سال های گذشته باشگاه فکر چنین روزی را می‌کرد و بیشتر به مدافعان جوان و با استعداد توجه می‌کرد اکنون دچار سردرگمی برای انتخاب جانشین منتظری نمی‌شد اما سیکل معیوب بازیکن سازی در استقلال باعث شده تا جدایی منتظری اتفاقی دردسر ساز برای استقلال تلقی شود. به هرحال منتظری با گلایه های بسیار رفت و به احتمال بسیار مقصد نهایی او فولاد خوزستان خواهد بود اما او را هرگز از یاد نخواهیم برد و انتظار می‌کشیم تا استقلال دوباره مدافعی همچون او را بسازد.

این حجم از جدایی‌ها، راه حلی دارید؟

البته استقلال با حجم عظیمی از جدایی ها مواجه است. مهدی رحمتی، خسروحیدری، گادوین منشاء، اسماعیل گونسالوس، آیانداپاتوسی، امید نورافکن، و احتمالا روزبه چشمی و علی کریمی بازیکنانی خواهند بود که دیگر در استقلال لیگ نوزدهم دیده نخواهند شد. گرچه یارگیران باشگاه استقلال اقدام هایی در این راستا انجام داده اند اما مسئله این است که ساختن بازیکنانی همچون رحمتی، حیدری (دراوج)، منتظری، نورافکن و...کار ساده ای نیست.

فدراسیون فوتبال: برای منتظری بازی خداحافظی برگزار می‌کنیم

فدراسیون فوتبال نسبت به خداحافظی پژمان از تیم ملی این واکنش را نشان داده است. امیر مهدی علوی،سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اعلام پژمان منتظری، مدافع با سابقه تیم ملی برای خداحافظی از جمع ملی پوشان، می‌گوید:« پژمان منتظری چهره ارزشمند و نام بزرگی برای فوتبال ملی محسوب می‌شود که شایستگی‌ها و فداکاری هایش هرگز از اذهان علاقمندان به فوتبال نخواهد رفت. حضور مستمر او در سالیان متمادی با پیراهن مقدس تیم ملی و تعهد این بازیکن در میدان های بزرگ می‌تواند الگویی برای نسل های آینده باشد. سرپرست تیم ملی بزرگسالان، کادر فنی و ملی پوشان با افتخار اردوی اخیر تیم ملی برای بازی های دوستانه مقابل سوریه و کره جنوبی را در کنار پژمان عزیز سپری کردند. البته پیش از آغاز این اردو،وی خواهان خداحافظی شد که سرمربی تیم ملی و کادر فنی تیم ملی با این موضوع مخالفت کردند و خواستند تا این بازیکن در این اردوها همراه تیم ملی باشد.بر این اساس،منتظری در دیدار با سوریه و کره جنوبی به عنوان یک چهره با تجربه و موثر در کنار ملی پوشان بود و تا آخرین لحظه مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام داد.» علوی در پایان حرف هایش گفت:« در برنامه ریزی جدید صورت گرفته از سوی فدراسیون فوتبال،برای هر بازیکنی که از تیم ملی خداحافظی می کند برنامه خداحافظی پیش بینی خواهد شد.بدون شک،پژمان عزیز را همچنان ملی پوش می‌دانیم.فدراسیون فوتبال امیدوار است وی در ادامه مسیر زندگی ورزشی اش هم موفق باشد و فوتبال کشور همچنان از شایستگی های منتظری بهره مند شود.»

10-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر