پرسپولیس / شناسه خبر: 99596 / تاریخ انتشار : 1398/3/27 16:22
|

ادعای تازه‌ی پرسپولیس: برانکو فسخ نکرده!

باشگاه پرسپولیس ادعا کرده که در قرارداد برانکو هیچ شرطی در مورد فسخ یکطرفه مطرح نشده است.

ادعای تازه‌ی پرسپولیس: برانکو فسخ نکرده!

 

تازه‌ترین ادعای باشگاه پرسپولیس را مدیر حقوقی این باشگاه مطرح کرده که گفته برانکو ایوانکوویچ هنوز فسخ قرارداد نکرده و چنین امکانی هم برایش وجود ندارد. مهدی ذاکر به ایسنا گفته: «قرارداد برانکو فسخ نشده چرا که سرمربی پرسپولیس از ما تقاضای اقاله و یا جدایی به صورت دوستانه داشت که با درخواستش مخالفت کردیم.»

او سپس با اشاره به نامه‌ی این مربی برای فسخ قرارداد ادامه داده: «ما پیش از این به آقای برانکو نامه زدیم و گفتیم که مطالبات‌شان آماده پرداخت است و می‌توانند با حضور در باشگاه مطالبات‌شان را نقدا بگیرند اما دیروز وکیل ایشان در نامه‌ای رسمی به باشگاه عنوان کرده که می‌خواهد به صورت دوستانه از باشگاه جدا شود. البته ما با جدیت با آن نامه مخالفت کردیم و گفتیم برانکو سرمربی ماست و باید برای ادامه کارش به ایران برگردد. از طرفی ما علاوه بر مطالبات فصل گذشته، پیش‌پرداخت فصل آینده را هم آماده پرداخت کرده بودیم.»

در قرارداد برانکو بندی وجود دارد که بر اساس آن، او با هر بار تعویق مطالباتش به مدت یک ماه می‌تواند یکطزرفه فسخ کند اما عجیب است که مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس آن را نادیده گرفته: «در قرارداد برانکو چنین شرط و بندی وجود ندارد. یکسری شرایط فسخ قرارداد وجود دارد که به صورت عمومی در تمامی قراردادها وجود دارد و فقط مختص برانکو نیست اما اینکه شرطی داشته باشیم و یا بندی وجود داشته باشد که برانکو بتواند یکطرفه فسخ کند، وجود ندارد. البته بندی وجود دارد مبنی بر اینکه برانکو اگر سه ماه حقوق نگیرد می‌تواند جدا شود اما این بند تا این لحظه قابل اجرا نیست. برانکو به ما گفته بود از حق فسخ قرارداد استفاده نکرده‌ام و به شما فرصت می‌دهم تا ۲۸ خردادماه مطالبات مرا پرداخت کنید ما هم مطالباتش را آماده کردیم و آماده پرداخت است. فقط می‌خواستیم پول او را به صورت اسکناس بدهیم.»

حالا پرسش این است که با توجه به ادعای پرسپولیسی‌ها، اگر برانکو قراردادش را یکطرزفه فسخ کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مدیر حقوقی باشگاه اینطور پاسخ داده: «طبق قوانین فوتبالی بازیکن و مربی همیشه می‌توانند قراردادشان را فسخ کنند اما در این‌باره دو حالت وجود دارد؛ یا فسخ قرارداد موجه تلقی می‌شود و یا غیرموجه است. اگر فسخ موجه باشد که مشکلی نیست اما اگر فسخ قرارداد غیرموجه باشد مربی یا بازیکن باید غرامت بپردازد. برانکو می‌تواند بگوید قراردادم را یکطرفه فسخ می‌کنم اما بابت این فسخ به خاطر اینکه غیرموجه بوده باید به پرسپولیس غرامت بدهد. دقیقاً به خاطر این است که او در نامه آخرش به باشگاه بحث اقاله را مطرح کرده که البته هیأت مدیره باشگاه با قاطعیت با این موضوع مخالف کرد.»

 

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر