فوتبال ایران / شناسه خبر: 99576 / تاریخ انتشار : 1398/3/27 12:25
|
پیشنهاد ۹ میلیاردی غفوری، پیشنهاد ۶ میلیاردی سیدحسین

مهلت باشگاه استقلال به وریا و حسینی: فقط ۲۴ ساعت

پیشنهادهای نجومی وریا و حسینی باعث عقب نشینی باشگاه استقلال از تمدید قرارداد این دو بازیکن شده است. باشگاه استقلال خواستار کوتاه آمدن این بازیکنان شده.

شروطی که سید حسین حسینی با باشگاه استقلال گذاشته بود حالا از سوی علی خطیر نیز تایید شده است. پیش تر نیز بارها گفته شد که دروازه بان استقلال از باشگاه خواسته ابتدا قرارداد مهدی رحمتی را فسخ شود و بعد با او قرارداد جدید امضاء کنند که خطیر این اتفاقات را بعد از یک ماه تایید می‌کند:« حسینی در مذاکره اولیه خود و قبل از اتمام فصل با باشگاه، شرطی مبنی بر عدم حضور سیدمهدی رحمتی مطرح کرد که در همان ابتدا با توجه به اینکه باشگاه شروطی را از هیچ بازیکنی قبول نمی‌کند، مذاکرات متوقف شد تا اینکه بعد از جدایی مهدی رحمتی و پیوستنش به پدیده، عملا شرط مد نظر منتفی و مذاکرات مجددا آغاز شد اما ایشان افزایش سه برابرى نسبت به قرارداد سال قبل و دستمزد 6 میلیاردتومانی برای دو فصل به اضافه پاداش و شرایط غیر قابل قبول ومغایربا شأن باشگاه را به میان آورد. ضمن اینکه او اعلام کرد که باید طلبش از استقلال نقدا تسویه و 40درصد از قرارداد فصل بعد را به صورت پیش پرداخت، دریافت کند و....... درباره ایشان هم مثل وریا، شرایط باشگاه توضیح داده شد ولی با وجود حمایت هیات مدیره و مساعدت آن‌ها، رقم درخواستی حسینی فاصله زیادی با توان استقلال دارد و به ایشان هم 24 ساعت فرصت داده شد تا به استقلال پاسخ دهد.»

خطیر درباره روند مذاکرات با وریا غفوری هم این توضیحات را داده است:« وریا درخواستی مبنی بر قرارداد سه ساله و دریافت حدودا 9میلیاردتومان برای سه فصل داشته است به اضافه پاداش. هیات مدیره محترم باشگاه استقلال در جلسات سال 97 خود مصوب کرده‌اند با بازیکنان بالای سی سال قراردادی بیش از یک فصل منعقد نشود. از طرفی فاصله سقف بودجه مورد مصوب باشگاه با رقم درخواستی وریای عزیز، زیاد است. از آنجایی که درآمد اسپانسری باشگاه استقلال نسبت به سال گذشته نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه هزینه‌های باشگاه با توجه به نوسانات نرخ ارز، با افزایش رو به رو شده، تا این لحظه امکان عقد قرارداد با ایشان میسر نشده است. ما به اوریا اعلام کردیم که شان باشگاه و هوادارانش بسیار اهمیت دارد و خواسته هواداران از هر نامی بزرگتر است. چنانچه در ادوار گذشته بازیکنان‌ بزرگی از استقلال جدا شده‌اند و تنها نام بزرگ استقلال بوده که باقی مانده است. لذا به وریا فرصت 24 ساعته‌ای دادیم تا نظر خود را با توجه به شرایط باشگاه استقلال اعلام کند. در ضمن باید بگویم با توجه به تلاش‌های این دوستان در فصل گذشته، هیات مدیره محترم مساعدت ویژه‌ای درباره مبلغ قرارداد دوستان کرده است. با اینحال فاصله پیشنهادی انها و باشگاه کماکان زیاد است.»

لحن علی خطیر درمواجهه با مذاکره شونده ها نشان می‌دهد که باشگاه استقلال قادر به پرداخت چنین دستمزدهایی نیست و منتظر است تا این بازیکنان از پیشنهاد هایی که داده اند کوتاه بیایند. با توجه به اینکه مهدی رحمتی نیز از استقلال جدا شده دست باشگاه استقلال برای حفظ سیدحسین حسینی بسته تر است، هرچند که جدایی احتمالی وریا نیز معضلاتی را برای باشگاه استقلال ایجاد می‌کند و بعید است که یارگیران در این باشگاه قادر به جذب بازیکنی در قواره او باشند. اگر نگوییم باشگاه استقلال محترمانه بازیکنانش را تهدید به کاهش دستمزد خود کرده باید از لفظ فرصت دهی این باشگاه به ستاره هایش استفاده کنیم و حال سوال این است که آیا در زمانی که باشگاه استقلال تعیین کرده آیا این دو از موضع خود کوتاه خواهند آمد یا اینکه همچنان به دریافت آن دستمزدی که پیشنهاد داده بودند، اصرار خواهند کرد. مجموع رقمی که باشگاه استقلال باید برای این دو بازیکن هزینه کند به 15 میلیارد تومان می‌رسد که عدد بسیار قابل توجهی است و مشخص نیست که باشگاه با این حجم از بدهی ها چگونه می‌تواند از عهده پرداخت این دستمزدها برآید. عمده دلیلی که باعث شده این قبیل بازیکنان نیز از باشگاه انتظار دریافت حقوق های بیشتر داشته باشند، افزایش سرسام آور قیمت ارز است و بازیکنان نیز خودشان را با قیمت های جدید مقایسه می‌کنند وانتظار دارند باشگاه نیز شرایط آن ها را بپذیرد.

10

captcha
تازه ها
بیشتر