فوتبال ایران / شناسه خبر: 99562 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 18:01
|

جام جهانی جوانان یا همان جام جهانی زیر 20 سال هر دو سال یک بار و با حضور 24 تیم از 5 قاره جهان برگزار می شود. قطر، عربستان، کره جنوبی و ژاپن نماینده های فوتبال آسیا در جام جهانی زیر 20 سال بودند. قطر و عربستان در مرحله گروهی حذف شدند و ژاپن هم با شکست یک بر صفر در برابر کره در بازی مرحله یک هشتم نهایی از گردونه رقابت ها کنار رفت.کره جنوبی اما با شگفتی بزرگ قاره کهن به فینال رسید اما در فینال با نتیجه ای سنگین به اوکراین باخت.

در این دیدار اوکراینی‌ها به مراتب بهتر از کره ای‌ها بازی کردند و در پایان مزد برتری خود را با 3 گل گرفتند. البته کره‌ای‌ها در جریان بازی یکی از گل های خورده را جبران کردند. در پایان آنها اصلا چهره یک تیم شکست خورده را نداشتند به این دلیل که کمتر کسی تصور می کرد در حضور تیم های بزرگ، تیم کره موفق به حضور در بازی پایانی شود.

کره جنوبی در بازی نیمه نهایی اکوادور را با یک گل شکست داد. پیش از این در مصاف با سنگال و در ضربات پنالتی پیروز شد و در بازی مرحله یک هشتم نهایی هم از سد ژاپن گذشت. به واقع کره‌ای ها پیش از بازی نهایی مصاف با تیم های اروپایی را جز در بازی های گروهی تجربه نکرده بودند و برای صعود به بازی پایانی با قرعه های خوبی روبرو شدند.

3-220

captcha
تازه ها
بیشتر