فوتبال ایران / شناسه خبر: 99561 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 17:56
|

نشست کمیته داوران بعدازظهر امروز با حضور مهدی تاج، ابراهیم شکوری، فریدون اصفهانیان، علیرضا سهرابی، رضا غیاثی، زاهد بحرینی، اسماعیل صفیری، محمدرضا فلاح و طاهره کشتیرانی برگزار شد.

داود رفعتی درباره این نشست و نتیجش توضیح داد:« مقرر شد باشگاه‌ها برای فصل جدید لیگ برتر فرایند زیر ساخت VAR را فراهم کنند. همچنین سازمان لیگ محل نصب دوربین‌ها را به ورزشگاه‌ها اعلام کند. در هر ورزشگاه باید 14 دوربین نصب ‌شود.باشگاه های لیگ برتری که میزبان مسابقات هستند باید تا آغاز رقابت‌ها فرایند زیر ساختار VAR را در ورزشگاههای خانگی آماده و آن را به سازمان لیگ معرفی کنند.»

رئیس دپارتمان داوران درباره دوره آموزشی سیستم ویدئو چک گفت:«قرار بود این کلاس را از اول تیرماه برگزار کنیم که فیفا با زمان برگزاری آن مخالفت کرد و این دوره از اول مردادماه به مدت چهار روز به مدرسی سوبخیدین در مرکز ملی فوتبال آغاز می کنیم. سپس دوره ای را برای اپراتورهای سراسر کشور برگزار خواهیم کرد.»

وی در پایان گفت:« همان‌طور که می دانیم 80 کشور در دنیا متقاضی دوره VAR هستند و اجرای سیستم ویدئو چک با برگزاری این دوره که زیر نظر فیفا است، آغاز می شود. امیدوارم باشگاهها در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهند.»

3-185

captcha
تازه ها
بیشتر